Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
36 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Red Alert 2 Bilgi&Strateji vs...

Oyun Hakkında Bilgi:

Command & Conquer: Red Alert 2, bir 2D Gerçek zaman strateji bilgisayar oyunu. Westwood stüdyoları tarafından Command & Conquer serisi devamı olarak 2000 yılında piyasaya sürüldü. Oyunun bu serisinde Müttefikler (Allieds) ve Sovyetler (Soviets) eski serilere oranla daha yeni ünitelerle karşımıza çıktığını gördük. Red Alert hikayesinin devamı olan oyunda multiplayer özellikleri de artırılmış olarak karşımıza çıkarılmış.
    Command & Conquer: Red Alert 2 için birçok yama çıkarılmıştır (Örn: CYBX MOD, DeeZire vs...). Oyunun hala müdavimleri mevcuttur ve oynanabirliği ile en çok tutulan oyunlardan biridir.

Strateji(Benim kendi stratejim):

Öncelikle oyunda çok hızlı olunması lazım.Çünkü siz daha yeni War Factory(Savaş Fabrikası) kurarken düşmanınız çoktan Weather Strom(Hava Fırtınası) kurup sizi yok etmek için işini garantiye almaya çalışabilir.Hatta bu dediğim olay easy modda bile ilk oynayanların başına çok geliyor.Neyse şimdi gelelim stratejime:

Başta 2 tane enerji binası, maden ocağı, 1 tane daha enerji binası, askeri bina, radar istasyonu, savaş fabrikası, 2 tane enerji binası daha, radar istasyonu(bir tane daha), 4 adet madenci, bilimsel araştırma merkezi, ajan radarı, 8 adet uçak, hava fırtınası binası.
    Ana stratejim bu.Ben bunları bitirdiğimde karşımdaki kişinin hava fırtınasının oluşmasına yada nükleer füzenin oluşmasına 1-2 dk kalmış oluyor ve uçaklarımı onun bu binalarına (nükleer bina yada weather strom binasına) yolluyorum ve patlatıyorum ardından diğerleri.uçaklarla savaş olurken 1 madenci çıkarıyorum ve olan paramın tümüyle askerler ve tanklar üretiyorum.Daha sonrası zaten çok kolay oluyor.

Evet sizlerde oyun hakkında yorumlarınızı ve stratejilerinizi yazabilirsiniz.

İyi günler...

oyun gerçekten eskilerin en iyi strateji oyunu diyebilirim. zamanında bunu oynamak için sabahladığımı hatırlıyorum.

kolay gelsin...

ban göre şu zamana kadar bu oyuna rakip çıkmadı. oynanabilirlik, anlaşılır bir yapıya sahip olması bakımından en iyisi. şimdi çıkanlar çok zorlu kontrollere sahip.

4. Varsayılan

senaryosu oynanabilirliği birimleri herşeyiyle efsane bir oyun.
    ben hala müziklerini dinliyorum :twisted:

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul-Beykoz

Varsayılan mrb

ben strateji oyunlarını sevmememe rağmen bu oyunu halen oynuyorum çok zekli bence keşke üçüncüsüde çıksada oynasak
    saygılar

6. Varsayılan

Bi kre oynadım hiç beyenmemiştim 1 i.Warcraft'a tek geçerim.

7. Varsayılan

çok oynardım eskiden bu oyunu. hatta 2003 te mi ne cdsini alabilmek için arkadaşa 10 milyon verdiğimi hatırlıyorum.

Ben bu oyunun hala hastasiyim.Oynanabilirlik acisindan mukemmel diyebilirim.2000 yilindan beri oynadigima gore hesap edin.Bu oyundan once Tiberien Sun da oynamisligim vardi.Belki ondan bir alt yapi diyebiliriz.mesulid_afacan senin stratejine gelince nedense hic savunma goremedim ben ve stratejin gecerli olursa sadece Allieds larda olur.Cunku sadece ucak onlarda var.Ayrica burda strateji belirlemek karsidaki rakibede bagli ornegin karsimda bir rakib oldugunu dusunursem sadece asker basarakta karsi rakibi yenebilrim tabi rakibi bilgisayar olarak goruyorum.
    Bu oyunda benim temel stratejim oncelikle savunmadir.Eger adamin superweaponslari varsa bunlarida kontraataklarla halletmek huyumdur.
    Alliedlarda encok kullanmayi sevdigim olay Rocketterlardir ki ben bunlara cekirge diyorum.Ve bunlarla birlikte tam bir savunma kurabilecegimiz mirage tanklardir.Tabi bunlarin yanlarina 5 10 adet GI ve Patriot Missile lerinde olmasi bir arkanizi saglama almanizi saglar.Tum bunlar iyi bir savunma icin yeterlidir.Bu savunmalari yaptiktan sonrada biriktirdiginiz paraylada Prisim Tanklari tiklamaya baslarsiniz yanlarinda Rockettir destegiyle tam bir yok edici tim olusturursunuz.
    Sovyetlere gelince sovyetlerde savunma yapmanin bence tek yolu Tesla Tower larin yanina tesla troperlari dikip yanlarina apocalypse leri dizmek olacaktir.Tabi hava savunma gucunu guclendirmek icinde yanlarina Flack Troperlari dizebiliriz.Sovyetlerdeki hava savunma kuvvetlidir.Sovyetlerde sevdigim bir olayda Teror Drone lardir.Bunlari adamin yoluna koyarak rakibin saldiri kuveetini bir nebze olarak azaltmasi icin kullanirim.Sovyetlerde genel olarak agir silahlar bulunmakta bunlar Zeplin ve Apocaliyps .Zaten bu iki kuvvetin birlikte saldirip ta yikamayacagi devlet yoktur.Dayaniklilik desen bunlarda atis gucu desen bunlarda hiz desen Aliedlarda.. Kisacasi oyunda temel stratejim once savunmadir.Canim cekti simdi. Kolay gelsin .

Greeencher allied larda rockettir ları atak ta kullanılmaz mı bence rockettir ları atak ta kullanmalı allied larda savunmada ise GI pirism tower ve patroit missle kullanılmalı bunları kullanınca tam bir savun ma oluşturmuş olursun soviet lerde atak dediğin gibi Apocaliyps ve Zeplin ne ararsan bun da var savunma da ise tesla tower ve ayrıyeten yanın da tesla trooperleri koymak lazım hava gücü desen zaten sobiet ler en iyisi yanlız ben flack trooper lerin yerine flack truck ları tercih ederim zeplinle bir saldırıya uğradığın da flack turukc la kolay ca savurabilirsin benim allied larda sev diğim bir şey daha var uçaklar atak yaparken uçakları kullanırım yanlız bayağı bir uçak ben 12 tane uçak yapıyorum rakibin ana binasını öldürmede yetiyor diğer dört uçakla ise war focktory yi öldürüyorum ve adamın işi bitmiş oluyor alliedlarda pirism tank lar çok hoşuma gidiyor 10 taneyle saldırdın mı adamı dağıtırsın savun masını tesla tower vaya pirism tower ın menziline gelmeden öldüre bilirsin benim de stratejim savun madır .Wallaha ne diğim benim de canım çek ti mükemmel bir oyun...

Hala oynadığım nadir oyunlardan birisidir. 2 boyutlu olmasına rağmen oyun o kadar çok tutuldu ki EA firması Red Alert 3'ün geleceğini haber verdi. Ama haber verdiğiyle kaldı galiba hala ses seda yok inşallah bu sene içerisinde çıkar :roll: Birde modlardan bahsedilmiş DeeZire oynamıştım fakat CYBX MOD'unu bilmiyorum oynayan bir arkadaşım varsa bana görüntü, bilgi vs. döküman sunabilirse çok memnun olurum :wink:

NOT: Red alert oynayan arkadaşlar varsa özel mesaj yardımıyla benimle irtibata geçebilirler :wink:

Bol stratejili günler :wink:

Benzer Başlıklar

1. Dunyanin en iyi strateji oyunu?
    murat_senoglu tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 279
    Son Mesaj: 11.12.2019, 14:07
  2. Strateji
    Yquai_Sasa tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 04.07.2005, 18:05
  3. strateji
    gogo47 tarafından Oyunlar forumunda