Sayfa 6 / 9 İlkİlk ... 23456789 SonSon
90 sonuçtan 51 - 60 arası sonuçlar

daha bir moderatörden mesaj bile almadım
    ceza puanları bazı kişileri için etkili olmayabiliyor. okul forumunda beni hiç etkilememişti. hatta -200 karmaya varmıştım.

bence daha etkili bir şey olmalı.

Question

Alıntı Orijinalini Gönderen: Yakpa Mesajı Görüntüle
    birde Türkçe yi doğru kullananlara üyeler oy verse ve haftanın birincisi seçilse ne güzel olur değil mi hem Türkçe miz düzgün kullanılır hemde üyelerimiz dahaçok dikkat eder doğru kullanmaya dilimizi
    Tabi güzel olur.Düzgün cümle kurma ve kelime hataları.(Yalnış değil yanlış ,yanlız değil yalnız gibi.)
    Peki bir sorum var.Ben köyde doğma büyüme biriyim ve yine bir köyde ikamet etmekteyim.Köyümüzde 'cep çekmiyor' ama adsl var.(Aslında bu iyi bir reklam malzemesi olur.)
    Neyse işte ben böyle bir köyde oturuyorum.İnanın şu cümleleri kurmakta çok zorlanıyorum.Köylüyü bilirsiniz.Tabii konuşur."napyon,iyimin" "gelyodum gidodum" vs.İşte bu tip kestirme cümlelerden oluşan "şive" zenginliği bakımından Türkiye coğrafyası rengarenk.E biz (memleket geneli için yazıyorum-diyorum) düzgün Türkçe kuralım-kullanalım derken ,bu şivelerimiz kaybolup gidecek mi?Siz "andak" kelimesi duydunuz mu?"Biyozkam" mı?" "para-para" yı.
    İşte ben "Düzgün Türkçemiz" yanında Türkiyemizin heryerinde hala kullanılmaya devam eden yörevi şivelerimizinde kaybolmaması taraftarıyım.Hele geçmişe bakarak ani sayılabilecek bir hızla köylerin şehirlere akın ettiği bir dönemde. Belki bu "Düzgün Türkçe" ile ilgili yazdığım yorumlarım ayrı bir konu başlığında ele alınmalı.Ama yeri gelmişken düşüncelerimi paylaşayım dedim.
    Kimbilir yukarıdaki yazımda kaç yazım ve imla kuralı ihlalim var.Tabi bunun için gönüllü bir Türkçe eğitimi almış bizden daha etkili ve yetkili birine ihtiyacımız var gibi?
    İnanın benim için çok iyi olur.Madem Türkiyemize ve Türkçeye destek.Gönüllü olarak her yönde olmalı değil mi?Ve benim şöyle inancım var.Yakın gelecek gerçekten Türkçemizin ve Türkiyemizin.İnanın ütopya değil,adımları geleceğe doğru sayarsanız bu bir gerçek.
    Sabırla okuyanlara gönülden dua ve teşekkürler.
    En son DrAcemi tarafından düzenlenmiştir: 13.09.2008 00:15 Sebep: (eksik harf ve fazladan kelime yazımı)

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul-Beykoz

bu kurallarında artık değişme vakti gelmiştir
    3sene öncesine göre yazılmış bu kurallar

yeni bir ceza sistemi kesinlikle getirilmeli

ayrıca şugünlerde yinede bir moderatör azalması yaşanıyor
    raplex dışındaki modların siteye uğradıkları yok nerdeyse

ha aklıma gelmişken birde çayla bölşüm açılmalı ve o bölümdışında mesaj sayısı yeterli olmayan üyeler konu açamamalı bu diğer bölümler için uygulanırsa bot konulardan kurtulabiliriz böylece

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Istanbul

Alıntı Orijinalini Gönderen: grezimonk Mesajı Görüntüle
    değişmeli ve saçma sapan nedenlerle uzaklaştırılanlar geri gelmeli pardus'u cd'ye yakmayı tarif etmek yada yağlı soğutma ile ilgili vidyo koyması nedeni ile uyarı alanlar olması saçma.
    Aynı anda 5 tane farklı kullanıcı adı ile bağlandığı için o üyeler pek sorun teşkil edeceğini sanmıyorum açıkçası.Windows ile ilgili sorulan her soruya hiçbir bilgi sahibi olmadan direkt olarak linux kur demek gereksizdir.Buradaki asıl amaç sorulan soruları en kısa yöntem ile çözmektir,alternatif yöntemler ek olarak mesaj sonunda söylenebilir.
    En son Raplex tarafından düzenlenmiştir: 19.05.2010 16:44

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Istanbul

Alıntı Orijinalini Gönderen: grezimonk Mesajı Görüntüle
    onlara linux kurmasını anlatmak sorunlarının çözümünden daha kolay olur korsan windows=sorunlar...
    Sorunun çözümünü bilmeyip her başlığa aynı şeyi yazmak en kolayı.Sorunlar var diye forumlar var zaten adı üstünde yardım ve destek forumu.Boşuna tartışma çıkartmaya çalışmayın,atılan üyelikler geri verilmeyecektir.Özellikle aynı kişilerin açtığı ve ısrarla forumda kuralları ihlal eden üyelikler.

Alıntı Orijinalini Gönderen: Husami Mesajı Görüntüle
    bu kurallarında artık değişme vakti gelmiştir
    3sene öncesine göre yazılmış bu kurallar

yeni bir ceza sistemi kesinlikle getirilmeli

ayrıca şugünlerde yinede bir moderatör azalması yaşanıyor
    raplex dışındaki modların siteye uğradıkları yok nerdeyse

ha aklıma gelmişken birde çayla bölşüm açılmalı ve o bölümdışında mesaj sayısı yeterli olmayan üyeler konu açamamalı bu diğer bölümler için uygulanırsa bot konulardan kurtulabiliriz böylece
    ben hiç katılmıyorum kişilerin karşılık beklemeden yardım ettikleri bir forumda cezanın adı bile yanlış sonuçta kimse para talep etmiyor burda hatta zamanımızı veriyoruz ( ben dekorasyoncuyum ve günlüğüm ortalama 100 tl forumda kalmak adına işe öğle saatlerinde gittiğim oluyor )

ha baktın birileri rahatsız ediliyor o zaman ip adresi kaydedilip forumdan atılmalıki foruma giremesin

ben cezayı bol bol yiyorum RAPLEX sağolsun oda kendinde verilen işi yapıyor sonuçta .

ve uzaklaştırıldığım için yardım etmeye söz verdiğim kişilerin an ve an hüsranını izliyorum
    ama foruma üye olmak sadece 2 dakika sürerken nasıl uzaklaştırma alablirizki

ayrıca üstte grezimonk kardeşimin verdiği linkler onu haklı çıkarmıyormu sizce ? bu sabah ekranın tamamı ko xp mesajı doluydu

ben açıkçası uzaklaştırma atılma gibi şeyleri pekte umursamıyorum çünkü bu forumdan emekli olupta maaş alacak değiliz eminimki yazdıklarımda bana ceza puanı ve kdv olarak gelecektir hatta silinecektir ve ben cevap alınca anlayacağım bu forumda özgürce konuşıluyormu konuşulmuyormu
    En son cebur tarafından düzenlenmiştir: 19.05.2010 18:40
    BANA ULAŞIN
    avatarı dahada küçültün mercekle bakalım, yazılarıda küçültün nede olsa reklam izlemeye geldik buraya

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Istanbul

O tür başlıkları rapor ederseniz yöneticiler en yakın zamanda müdahale eder.Günde 15-20 tane böyle koxp başlıkları açılıyor,hepsini anlık olarak takip etme gibi bir şansımız yok,gördüğümüz anda uzaklaştırıp siliyoruz zaten.

Bunun dışında rapor sisteminde üyelerinde yardımcı olması lazım,bu başlıklara cevap yazmak yerine raporlayınız.

Katılım Tarihi
    2010

bu ceza puan sistemi yanlis 25-30 puan ust sinir olursa daha iyi olur ve bir af olmasi halinde pekcok degerli uye foruma geri gelir boylece daha kaliteli forum olur bu degerli uyelerden birkaci sunlar 3765,clickonline bunlar ne yaptiki? uzaklastirma aldilar bunlar olmadan forumun keyfi yok.

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Istanbul

Alıntı Orijinalini Gönderen: birolgazman Mesajı Görüntüle
    bu ceza puan sistemi yanlis 25-30 puan ust sinir olursa daha iyi olur ve bir af olmasi halinde pekcok degerli uye foruma geri gelir boylece daha kaliteli forum olur bu degerli uyelerden birkaci sunlar 3765,clickonline bunlar ne yaptiki? uzaklastirma aldilar bunlar olmadan forumun keyfi yok.
    3765 siz oluyorsunuz tıpkı grezimonk,terminator2000 vb gibi yani diğer kullanıcı isimleriniz ile birlikte yaklaşık 45-50 ceza puanınız var , clickonline ise özel mesaj yoluyla ağır hakaret ettiği için uzaklaştırıldı.Bu tar üyelerin hiçbirşekilde cezaları kalkmayacağı gibi aynı tarzda devam eden arkadaşlara da hoşçakal demek zorunda kalacağız.
    En son Raplex tarafından düzenlenmiştir: 23.05.2010 17:40

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Istanbul

Alıntı Orijinalini Gönderen: birolgazman Mesajı Görüntüle
    yeni yasalar basin ve internet yoluyla hakaret ve kufur etme durumunda o materyalin mahkemede delil olarak kabul ediliyor diye biliyorum
    Evet doğru biliyorsunuz , artık Türk ceza kanunun 125. maddesi gereğince sanal ortamda herhangi bir şekilde hakaret,şeref suçuna girdiği için bu IP den gelen mesaj ve diğer gerekli dökümler ile hakaret edenler savcılığa veriliyor.

Benzer Başlıklar

1. "işletim sistemi yükleme hatası" beni de buldu!
    SpL4Now tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 15.07.2010, 18:22
  2. Yeni Türk Oyunu "İstanbul Beyleri" - Demo
    SMallianceTR tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 02.02.2007, 17:19
  3. Yeni ve Güzel Bir Tarayıcı "Green Browser"
    ugurmandas tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 21.01.2007, 19:16
  4. messenger' da "durumum" bölümüne yeni bişi eklemek