8 sonuçtan 1 - 8 arası sonuçlar

Varsayılan Açılmayan pc

Merhaba;

Benim ikinci olarak kullandığım yaklaşık 7-8 sene önce alınmış bir bilgisayarım var. Son 2 senedir monitörden sinek vızıltısı gibi bir ses geliyordu. Daha sonra bu sorun ilerledi. Son 1 senedir de windows yazısı geldikten sonra ekrana görüntü gelmiyor tıkanıyor. Sürekli restart yapıyorum ve 15-20 seferde anca açılıyor ve ekranda çok fazla hareket olduğunda tıkanıyor, cızırtılar oluşuyor. Monitördendir heralde deyip 2. el çalışan bir monitör aldım. Sinek vızıltısı sesi fln, geçti ama açılırkenki sorun aynen devam ediyor.

Sizce sorun neden kaynaklanıyor? Güç kaynağından olabilir mi? Aldığımdan beri bir ram ekledim birde ekran kartı değiştirdim onun dışında aynı parçalar.

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    NYCity Reb4ck

Yeni bir monitör almanı öneririm!

Mönitör ün kablasunda bir sorun olabilir veya girişinde eğer bir şey çıkmassa
    yeni mönitör alabilirsin.

Kolay Gelsin

Eğer monitörden şüphelenmmiyosanız yazılım olarak bi hata olabilir. Windows açıldığında herhangi bir programı çalıştırmaya çalışıyor ve burda hata oluşabiliyor. bu yüzden donma olayı olabilir. Güvenli kipte açmayı deneyin ve aynı sorun olmassa dediğim gibidir. Eğer Pc normal açıldı ise başlat-->çalıştır-->msconfig yazın ve başlangıçta çalıştırılmaya çalışan programı bulmaya çalışın. Yada format atarak sorununuzu çözebilirsiniz. Kolay Gelsin

Katılım Tarihi
    2006
    Yer
    Özel msj atarken haber verin!

sorun monitörde değil bilg. da yeni aldığın kartlardan kaynaklanıyor sanırım uyumsuz olabilir

Monitörü zaten değiştirdim ve sorun yok öbür bilgisayarımda düzgün çalışıyor.

Kartları yeni almadım sorun çıkmadan çok daha önce aldım kartları

Sorun yazılımsal değil benim anladığım karadıyla güvenli kipte de aynı şey, bilgisayarı açıkmıyor derken windows yazısından sonra cızırtılar oluşuyor bazen mouse un imleci çıkıyor etrafında çizgiler fln oluyor, bazen değişik rekler fln oluşuyor

Katılım Tarihi
    2006
    Yer
    Özel msj atarken haber verin!

ekran kartından gibi geliyor yaptığın bir ayar dan olsa gerek problem oluşmadan önce yaptığın yüklediğin şeyleri hatırla eski haline getirmeye çalış ekran cızırtısıda frekanstan olur monitörün çalışma frekansını değiştir birinde düzelir cızırtı gider bendede oluyor bazen bilgisayar ayarlarını sıfırlıyor bu elktirik kesintilerinden sonra olur genelde beyaz ekranda ötüyor benimki frekansı değiştirince düzeliyor

Ekran kartının markası ne? Sürücüleri yanlış kurulmuş olabilir, yada arızalı monitörün ekran kartına da hasar vermiş olabilir. Önce bulabilirsen işletim sistemine ve ekran kartına uygun sürücüyü internetten yükle,
    olmazsa ve bulabilirsen ekran kartını değiştirip dene, kartta mı sorun monitörde mi ayırdıktan sonra hareket tarzın belli yenisini almak. İnşallah yazılısaldır sorunun da fazla sorun çıkarmaz.

Benzer Başlıklar

1. Acılmayan simgeler
    LuckyLaki tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 11
    Son Mesaj: 14.01.2007, 01:02
  2. Hiç açılmayan pc
    simales tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 09.06.2006, 19:53
  3. Açılmayan cd
    Alesta tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5