3 sonuçtan 1 - 3 arası sonuçlar
  1. Talking Birde Fazla Domaini Aynı Ip'ye Yönlendirme?_

Arkadaşlar başlıktanda biraz anladığınız gibi ben birden fazla domaini aynı ipye yönlendirmek istiyorum...

Bi kaç kişiye sordum ve bana "inetpub klasörünün içindeki wwwroot klasörünün içine ayrı ayrı klasörler acman gerekli ve klasörlerin içine de her siteyi ayrı ayrı koyman ve domaini aldıgın yerden bu klasörlere yönlendirmen gerekli" dediler.

Bende az sonra Server 2003ü yükleyecem ama yüklemeden önce sizden öğrenmek istedigim bi kaç konu war.

1-) Ben Server 2003'ü yüklediğimde, şu anda windows XP de kullandıgım her yazılımı kullanabilir miyim?
    (Kullandıgım yazılımlar: Photoshop, dreamweaver, flash, Daz Studio, Swishmax, AutoCAD vs...)

2-)Ayrıca birden fazla domain yayını yapmam için illa server 2003 mü kullanmam gerekir, farklı yazılımlar sayesinde XPde aynı şekilde web site yayını yapamazmıyım? (Linuxu önermeyin, gecen gün yükledim, sadece siyah ekran ve ben vardım )

3-)Birde ufak bi soru daha sıkıştırıyım buraya , server 2003 te ayrı ayrı işletim sistem modları war, web edition, ismi aklıma gelmedi edition, server edition vs... bunlardan hangisini bana önerirsiniz?_

4-) Bi ufak soru daha
    Server 2003 yerine 2007 yi kullanmam daha mı iyi olur, arasında fazla bir fark yoksa gerek yok yani yüklemenin....

5-) Windows 2003'ü kurdum ve inetpub dosyasının içine aşağıdaki gibi;

Inetpub >
    ________wwwroot >
    __________________klasor_1>

__________________klasor_2>

__________________klasor_3>
    __________________vs...

şeklinde klasörleri oluşturmus oluyum...

İlk klasör olan "klasor_1"e mesela benim bir forum sitem war diyelim onu koydum, forum sitesinin alan adıda www.forumsitesi.com

sonra ikinci klasörüm olan "klasor_2"yede sözlük sitem war diyelim onu koydum klasörün içine, alan adıda www.sozluksitesi.com gibi vs...

Ve bunun gibi wwwroot klsörünün içine ayrı ayrı klasörler acarak her bir klasörün içinde ayrı ayrı web siteleri oluşturdum.

Şimdi en önemli kısmına geldik,

Ben bu siteleri domainimi aldıgım yerden nasıl yönlendirecem?_

Domain adresimi turkticaretten aldım ve onunda yönlendirme paneli aşagıdaki gibidir;

Benim almış oldugum alan adlarını aynı ipye yönlendirirken oradaki yönlendirme bölümüne şu şekilde mi yazmam gerekir;

Mesela forum sitemin alan adını yönlendirecegim

"www.forumsitem.com" için yönlendirme işlemini şu şekilde mi yapmam gerekir;

194.XXX.XXX.XXX/klasor_1
    (Beni ip adresim)

6-) Böyle yaptık diyelim bunu domainimi aldıgım yerin kontrol panelindeki hangi yönlendirme bölümüne yazmam gerekir?_

Biras karışık olduysa özür dilerim.

İlgilenen arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla...
    ***The Webmaster By_Kanunsuz***

3. Varsayılan

eywallah kardesim saolasın ben simdi göz gezdiriyorum, eger sen iyi biliosan takıldıgım yerlerde sana sorarım...
    ***The Webmaster By_Kanunsuz***

Benzer Başlıklar

1. Birden fazla monitörü aynı anda kullanma?
    Adventure tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 28.09.2005, 14:45
  2. GetRigtht ta aynı anda 4ten fazla indirme???
    ucahmetuc tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 12.02.2005, 23:45
  3. aynı uydu anteninden birden fazla tv nin faydalanması.
    gokturk tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 24.01.2005, 11:37
  4. Aynı Anda Birden Fazla Msn Açmak
    delicocuk tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 11
    Son Mesaj: 30.10.2004, 23:36
  5. xp aynı anda en fazla kaç uygulama çalıştırabilir?
    gokturk tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 20.10.2004, 16:47

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •