9 sonuçtan 1 - 9 arası sonuçlar
  1. Varsayılan RAM sorunu ? Acil Yardım..

Merhabalar,

Arkadaşlar, Anakartım MSI 661FM3-L (MS-7082) (3 PCI, 1 AGP,
    2 DDR DIMM), RAM'ım TwinMOs PC3200 (400 MHz) 256 MB DDR.

Yeni aldığım Kingston marka PC3200 (400 MHz) 512 MB DDR Rami eski RAM'imle birlikte taktığımda ses çıkarıyor ve çalışmıyor, tek başına taktığımda
    ise PC açıldıktan bir kaç dakika sonra reset atıyor. Bu uyumsuzluğun nedeni ve çözümü nedir acaba?

Yeni Ramde sorun yok, farklı PCde denedim.

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Alıntı Orijinalini Gönderen: merakli1984 Mesajı Görüntüle
    Yeni aldığım Kingston marka PC3200 (400 MHz) 512 MB DDR Rami eski RAM'imle birlikte taktığımda ses çıkarıyor ve çalışmıyor
    Nasıl bir ses çıkarıyor...?
    DaY_WaLkeR

3. Varsayılan

Sanırım uyumsuzluktan dolayı hata sesi veriyor.

Dı dı dı dıt dıt diye...

Ramleri slotlara iyi takabildiğinizden eminmisiniz??
    DaY_WaLkeR

5. Varsayılan

Evet, o konularda sorun yok

6. Varsayılan

arkadaşım ram in çakışma yapıyor çıkışmayapmasınında birkaç sebebi vardır senin söylediğin ses 1 uzun 3 kısa ses veriyr.

sebebleri eğer iki ram takacak isen ozaman o 2 ramda uyumlu olmalı bir birlerine uyum sağlamalı eğer uyum sağlamaz ise sorun yaratır.

yada bir ramın 512 digeri ise 228 bunları yan yana takar isen genellikle çakışma yapıyor.

7. Varsayılan

512nin yanına 256 ram çakışması olduğunu zannetmiyorum. Yani sırf MBından dolayı mı cakışıyor olabili rdiyorsun. Ben zannetmiyorum.

İki RAMin uyumlu olmasını diyorsun da işte o uyumsuzluk nedir ve nasıl çözebilirim

8. Varsayılan

bak şimdi ramlar çakışıyor örneğin sen sadece 256 ram takarsan bilgisayarçalışır yada sadece 512 ram takarsan yine çalışır ama onları yanyana taktığın zaman o 2 ram bir birlerini testeklemiyor ise çakışmayapar buyüzden sorun yaratır.

9. Varsayılan

512lik yeni ram i mi tek başına taktığımda Pc çalışıyor fakat acıldıktan birkaç dakka sonra bazen tam açılmadan daha reset atıyor.

Benzer Başlıklar

1. Msn messenger sorunu acil yardım
    ibrahim_18 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 07.05.2008, 12:34
  2. Ftp Server Sorunu Acil Yardım
    bugra_alemdar tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 01.10.2006, 16:26

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız