9 sonuçtan 1 - 9 arası sonuçlar

Varsayılan Ram çeşitleri

Ram çeşitleri derken örnek olarak sd ram ddr ram ddr2 ram .. bunları nasıl ayırt edebiliyoruz. Ve mesela ddr ram her bilgisayara takılır mı yoksa farklılığı var. Çok kısa şekilde öğrenmek istiyorum..

Buraya bir bak eminim yardımcı olacaktır.
    DaY_WaLkeR

Ram çeşitleri hkkında bilgi vermişte. Mesela bir ram'in sd ya da ddr olduğunu nasıl ayırt ederiz. Üstünde yazar mı?

everest ultimate edition adlı programla ram in çeşidini öğrenebilirsin.
    http://www.inndir.com/program.php?id=24352

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir

Alıntı Orijinalini Gönderen: _DaY_WaLkeR_ Mesajı Görüntüle
    Buraya bir bak eminim yardımcı olacaktır.

Bu tür yazıları sanki kendileri yazıyormuş gibi rahatça koyuyolar ya forumlarına anlamıyorum insanları yaa, ben bir yerden alıntı yaptığımda dört dönüyorum kaynağını yazmak için.. Zaten benim yazıdğım ekran kartı performans kriterleri de binlerce siteye ulaşmış, millet kendisi yazdı sanki diğerleri de bol bol teşekkür ediyo.. Emek hırsızlığı ne kadar kolay..

Neyse arkadaşın konusu dağılmasın..

iyi günler..

sen everest ultimate edition u kur. kaliteli programdır. işine yarar.

bu arada ddr her bilgisayara olur mu demişsin.

tabii ki hayır. mesela ddr da içinde ayrılıyor. 333 mhz , 533 mhz ve 667 mhz diye 3 çeşit var. mesela 333 mhz i 667 mhz bilgisayara takarsan olmaz. yani ddr ın kendi içinde bile uyumsuzlukları var. bu arada ddr2 de aynı şekilde. SD ram eskiden kullanılıyordu. artık SD ramli bilgisayarlar üretilmiyor. genellikle ddr2 üretiliyor. yanlız ddr da oldukça fazla. bu arada kinston ddr3 ram üretimine başladı. duyurulur. yakında ddr3 pc ler çıkınca / yaygınlaşınca piyasaya sürülecekler..

7. Varsayılan

Arkadaşlar, Arkadaş size makinenin raminin ne olduğunu nasıl anlarım diye sormamış program önerip duruyorsunuz.

Ram farklılığı, anakartın özelliğinden başlıyor aslında. Eğer Anakartın özellikleri bölümünde ne tür ram desteklediğini yazıyor. DDR/DDR2 gibi.. Anakartının modeline göre (cok eski ramleri geciyorum) SD,DDR,DD2 türündeki ramleri kullanabiliyorsun. Aralarındaki fark ise MHZ farkı. SD 100 ve 133mhz, DDR 400mhz, DDR2 533mhz ve 667mhz diye kendi aralarında ayrılıyor..
    Ve evet ram'in üzerinde etiket oluyor ve Mhz'si ve kaç mb olduğu yazıyor. Ayrıca DDR ramler tek dişli, SD ramler çift dişli oluyor. (Diğerlerini bilmiyorum)

Umarım yardımcı olabilmişimdir..

Every men dies, not every men really lives.

elinize saglık
    tayfun

9. Exclamation ram çeşitleri hakkında yardım rica ediyorum

öncelikle benim pcimde şöyle bir arıza oluştu son zamanlarda açılırken intel logosu çıktığında donuyor bioslardan zannetttim karıştırmadan bir bilgisayarcıya götürdüm bioslarda ayarlar bozulmuş ayarladım bir daha yapmaz dedi pc eve geldikten sonra yine aynı şeyler tekrarladı bende bir arkadaşa sordum ramlardan arızalı varsa ondan olabilir dedi şimdi cihaz özelliklerini yazıyorm benim bu donma sorununa yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.
    Anakart Adı Intel Avalon D915GAV
    CPU Türü Intel Pentium 4 520, 2800 MHz (14 x 200)
    işeme yarayabilecek en kaliteli ve en yüksek ram çeşidini almak istiyorum ve bu ram değişikliği sorunumu çözermi lütfen yardım çıldıracağım

Benzer Başlıklar

1. USB çeşitleri?
    burak90 tarafından Ürün İnceleme ve Tavsiye forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 02.08.2007, 23:31
  2. vista çeşitleri
    hasan1987 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 22.04.2007, 13:15
  3. buton çeşitleri
    afsar tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3