Sayfa 1 / 2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    prof.ugursenturk Misafir

Varsayılan forum ve forum siteleri hakkında düşünceleriniz

arkadaşlar günümüzde forum sitelerinin sayısı bi hayli arttı ve gerçekten de bana göre forum siteleri işe yarıyor her konuda bilgi alışverişi konusunda yardıma muhtaç insan lar açıskından siizn düşünceleriniz nelerdir

Evet yardıma ihtiyaç duyanlar için oldukça kullanışlı ama bazan ne tür yardım istedikleri anlaşılmayan mesajlar da açılabiliyor, kurallar okunmuyor aynı konudan onlarca açlılıyor bilgi deposu olmak yerine mesaj çöplüğü oluyor. Hele birde mesaj sayısı tutan forumlarda mesaj sayısı artsın diye (artınca ne olacaksa) nasılsın iyimisin, akşam buluşalım tarzı mesajlar bile yazmaya insanlar fırsat kollar hale geliyor.

internet, güvenlik onusuyla alakalı olmayan bir konu ve amacı da yok mesela. Örnek olarak verelim bir tane http://www.pcnet.com.tr/forum/intern...engin-kim.html.

İnternette ve forumda yüzlerce cevabı olan bir konuyu yeniden açarken insanlar ne düşünüyor merak ediyorum.

bence güzel yani bir sorunla karsılasınca cozumunu bulabiliyorsun veya bir dokuman arayınca aynı dokumanı 20 forumda falan gormesi komık ama bence su an daki forum sisteminin bazı eksiklikleri var . neyse benım projem var hayalımde bakalım neler olacak belki ileride forum++ tarzı bişeyler olabilir

prof.ugursenturk Misafir

Evet yardıma ihtiyaç duyanlar için oldukça kullanışlı ama bazan ne tür yardım istedikleri anlaşılmayan mesajlar da açılabiliyor, kurallar okunmuyor aynı konudan onlarca açlılıyor bilgi deposu olmak yerine mesaj çöplüğü oluyor. Hele birde mesaj sayısı tutan forumlarda mesaj sayısı artsın diye (artınca ne olacaksa) nasılsın iyimisin, akşam buluşalım tarzı mesajlar bile yazmaya insanlar fırsat kollar hale geliyor.

internet, güvenlik onusuyla alakalı olmayan bir konu ve amacı da yok mesela. Örnek olarak verelim bir tane http://www.pcnet.com.tr/forum/intern...engin-kim.html.

İnternette ve forumda yüzlerce cevabı olan bir konuyu yeniden açarken insanlar ne düşünüyor merak ediyorum.

evet haklısın arkadaşım adam bi şeyi merak edip sormuş ama bazı insanlar konuyu saptırmışta saptırmış

Alıntı Orijinalini Gönderen: MR_C Mesajı Görüntüle

Tam yerinde bir mesaj

önüne gelen forum açmaya başladı hangi konuda ararsan var(yani internet ağ ve güvenlik adlı başlık altında ( http://www.pcnet.com.tr/forum/intern...engin-kim.html. ) gibi msjlar yazmaya gerek yok.
    Biri senin kafanımı bozdu?Shift de orda Deletede orda.
    _server_

>>>>>>Go to Mozilla Firefox<<<<<<

Yok yazan arkadaş yanlış yere konu açmış sanırım ondan kilitlenmiş. Forum kurallarını okumamış sanırım. Yada ilgisiz alakasız konu olduğundan sanırım. Neyse olay çözülmüş yoruma gerek yok gereken de yapılmış. Forumlar konusuna dönelim sadece bir örnekti takılıp kalmamak lazım.

Bilgi paylaşımı için yüzlerce site açılmış ufak bir araştırmayla bulunabilir erişilebilir hale geldi bilgi. Sadece ciddi sorunlarda yararlanmak lazım, forumları sohbet alanı gibi kullanmak hoş değil bence. Ve hakikaten faydalı bilgilere ulaşmaktaki yeri tartışılmaz.

bir de dediğim gibi o bilgi kalabalığının içinde doğru bilgiye ulaşmayı engelleyecek yazılar olmasa.

Alıntı Orijinalini Gönderen: allturnam38 Mesajı Görüntüle
    bence güzel yani bir sorunla karsılasınca cozumunu bulabiliyorsun veya bir dokuman arayınca aynı dokumanı 20 forumda falan gormesi komık ama bence su an daki forum sisteminin bazı eksiklikleri var . neyse benım projem var hayalımde bakalım neler olacak belki ileride forum++ tarzı bişeyler olabilir
    allturnam38 orijinal fikirler olduğuna eminim, sormak istediğim aynı konudan açılmasını engellemek o kadar zormu yanı başlığı kaydederken veri tabanını tarayıp aynısı varsa açılmasına izin vermemek gibi bir filitreleme falan. Programlama bölümünde göremedik projeyi. Yada forumları daha rafine ahale getirecek daha verimli olmasını sağlayabilecek neler yapılabilir?

Alıntı Orijinalini Gönderen: MR_C Mesajı Görüntüle
    allturnam38 orijinal fikirler olduğuna eminim, sormak istediğim aynı konudan açılmasını engellemek o kadar zormu yanı başlığı kaydederken veri tabanını tarayıp aynısı varsa açılmasına izin vermemek gibi bir filitreleme falan. Programlama bölümünde göremedik projeyi. Yada forumları daha rafine ahale getirecek daha verimli olmasını sağlayabilecek neler yapılabilir?
    Benim aklıma bir fikir geldi

meajlar yazılırken forumda yazılanları,forum,mesajın içinde geçen kelimeleri veritabanında arasa çok fazla bir kelime benzerliği varsa uyarsa güzel olurdu
    Biri senin kafanımı bozdu?Shift de orda Deletede orda.
    _server_

>>>>>>Go to Mozilla Firefox<<<<<<

fikir fena değil ama mesaj içeriğini taramak zaman alabilir bunun yerinde başlık bazında tarama yapsak yeter gibi, bunda bile binlerce başlığı taramak zaman alacak bu ise foruma yazmanın yavaş olduğu izlenimi uyandırabilir. Biraz üzerinde çalışmak lazım ve sanırım çok iyi indeksleme ile çözülebilir.

Tabiki mesaj bazında taramak daha iyi ama fazla hataya neden olabilir ve forumda konu açılamaz hale gelebilir.

ama en azından lütfen yardım, help acil, acil yardım gibi başlıkları ayırabilse yeter gibi geldi ilk etapta. en azından modların işi de azalmış olur.

formicrosoft Misafir

evet arkadaşlar dediğiniz sistem gerçekten çok güzell inşallah uygulanabilir

Benzer Başlıklar

1. En iyi forum siteleri
    CycLoPS1995c tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 101
    Son Mesaj: 20.08.2019, 17:21
  2. En iyi bilgisayar forum siteleri
    mgulerx tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 92
    Son Mesaj: 28.08.2017, 21:19
  3. Forum siteleri
    shapcy tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 16
    Son Mesaj: 11.08.2010, 11:15
  4. Forum Siteleri Arıyorum.
    Malibuu tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 11.08.2010, 09:39
  5. Bu forum siteleri neden bu kadar tutuldu?
    litS tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 13
    Son Mesaj: 22.04.2005, 08:57

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •