Sayfa 1 / 2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Kitap tavsiyeleri

Evet arkadaslar bu konuda okudugumuz , güzel yararlı oldugunu düşündügümüz kitapları paylasırsak güzel olur diyorum .
    A'dan Z'ye C - Kaan Arslan
    cok güzel bir kitap , cokta güzel anlatıyor ben 2 defa okudum tavsiye ederim

ben her yönüyle C# kitabını almayı düşünüyorum ama biraz tuzlu aranızda bu kitabı okuyan varmı , nette yorumlara baktım ama biraz reklam kokan yorumlardı

ayrıca java için önerebileceginiz kitaplar ben bir tane buldum pusula yayınları java adlı kitabı (üzerinde mikser resmi vardı ) o nasıldır ki acaba

Java için öneri;

bizim bi tanıdık bununla öğrendi javayı tavsiye ederim

Kolay gelsin...
    Biri senin kafanımı bozdu?Shift de orda Deletede orda.
    _server_

>>>>>>Go to Mozilla Firefox<<<<<<

Kitap alırken alfa yayınlarından şaşma ve yazar olarak yabancı yazarların kitaplarını tercih et. Adam neyin neden böyle işlediğini detayıyla anlatıyor.

Mesela "Herbert Schildt" amcanın kitaplarını şiddetle tavsiye ederim. Temel seviye ama detaylı anlatım sunar.

800 kitaplık bir programlama kitap arşivi olan biri olarak açıkça söyleyim bizim Türklerin kitaplarından bir yol olmaz

Delphi dersen "Marco Cantu" C familyasında Herbert Schildt bunun dışında da güzel yazarla var ama Türk olanlardan uzak dur okulda ders anlatır gibi yazıp insanı bezdirip birşey öğretmeden bezdiriyorlar

@xqmustyxq tavsiyen için tesekkürler kitabı inceleyecegim .

@MR_C hosgeldin diyelim bayagıdır forumda göremiyordum seni meraklanmıstım . bende c# ve java için kitap listesi hazırladım 5 kitap var
    -her yönüyle c# pusula yayınları
    -herkes için c# alfa yayınlar
    C# programlma klavuzu alfa yayınları
    java pusula yayınları
    java ile temel prog. seckin yayınları

Adam neyin neden böyle işlediğini detayıyla anlatıyor.
    bu tarz kitaplara bayılıyorum zaten mantıgını anlatacaksın kitapda yoksa surdan bir buton al cift tıkla hello word yaz derle aaaaa hello word oldu yupppiii tarzı kitapları hiç sevmiyorum .
    bu arada bu 800 kitap kanlı canlı kitap mı yoksa e-book mu
    if canlı kanlı kitap nerden temin ediyorsun kitapları
    Birde o'reilly in kitaplarını nasıl buluyorsun . pusula yayınlarından cıkıyor benim hosuma gidiyor .

Evet kanlı canlı kitaplar liseden beri kitap için bütçe ayırdım kanlı canlı bir kütüphanem oldu 12-13 senede. Evet bilgisayar kitapları gerçekten pahalı almakta zorlananlara hak veririm. Ama Ankara'da DOST kitapevinin bilgisayar kitap bölümünün üst kattaki yerini de şimdiki alk kattaki yerini de ezbere raflardaki kitapların yerini de ezberlemişdim.

Pusulanı kitapları biraz pahalı gelmiştir hep bana ve kitaplarıda dergi tadında bir üslupla yazılmış gelir bana. Seçkin yayınevinin kitapları biraz daha sade bir yazım tarzıyla yazılmış öz bilgiler içerir ve kapak tasarımına özen gösterirler.

Papatya yayınevi genelde Üniversite hocalarının kitaplarını yayınlarlar, ufak yazı fontları ile az yerde çok şey anlatırlar ve nisbetem ucuzdurlar.

Ama ben her zaman Alfa yayınları derim. Bazan baskı hataları eksik sayfalar ve kalitesiz kağıt kullanırlar ama böyle birşey olduğunda kitabı hemen değiştirirler. Sanırım ALFA yurt dışından Sybex ve Osborn gibi yabancı yayınevlerinden lisans almış ve onların çevirilerini satıyorlar ve bu nedenle kitap içierikleri oldukça dolu ve profesyonel.

Yukarda verdiğim yazarlar hakikaten anlatım tarzı olarak diğr kitaplarda olmayan tarzda konulara yaklaşıyor. Genelde gerçek hayat programlama sorunlarına değiniyorlar.

Yalnız kitaplarda, 24 saatte .... öğrenelim serilerininden uzak durmak lazım bu kitaplar çok komik ve basit kalıyor.

İçinde "reference" "unleashed" gibi kelimerler bunulunan kitaplar beni ziyadesiyle mutlu ediyor. Sayfa sayısı kısıtlayıcı değildir aslında ama yaptığım istatistiklerde 450 ile 1000 sayfa arasındaki kitaplar her zaman içerik bakımından doyurucu ve kafada soru işareti bırakmayacak şekilde yazılıyor.

Bir ara arkadaş yayınevinin Mithat Paşa da bir yeri vardı oradan da birkaç Microsoft Press yayını almıştım. Microsoft kitapları da görülmeye değer aslında. Kağıt kalitesi inanılmaz güzel birkaç renk baskı özenli tasarım ama hem pahalı hemde o kadar yavaş anlatıyorki 1000 sayfalık kitabını ancak 4 günde bitirebildim. Tam DDK referansını 160$ dolara alacaktım parayı biriktirdim kitabevi taşındı yada kapandı bende bir daha bulamadım.

O'Rielly de fena yazarlardan değildir yazar biraz da Linux çu olduğunda olaylara linux gözüyle de bakabiliyor ama bu hem avantaj hem dezavantaj Bir windows çu gibi işletim sistemine özel detaylara girmeden yazıyor. Marco Cantu delphi konusunda güzel detaylara inebiliyor mesela.

Ben her zaman C, C++,C# konusunda Herbert Schildt derim çünkü kendisi özgeçmişlerinde yazdığı üzere ANSI C komitesinin üyesi ve C dillerine oldukça hakim bu nedenle dilleri birbirleriyle iyi kıyaslıyor ve eksik fazla farklı yönlerini iyi vurguluyor.

NOT: Burdaki yazılarım kişisel görüşümdür. Hiçbir yayın evi yada kitabı bağlamaz. Öğrenme süreci insanlar için farklıdır. Bu nedenle öğrenme sürecinize uygun kitap seçmeniz faydalı olacaktır.

allturnam38 bu aralar forumdayım aslında ama pek yazmıyorum. Derginin son halini gördüm.

Forumda ne kadar karşı çıktığım durum varsa hepsini konu olarak dergiye koymuşlar yani türibine onadıklarını sanıyorlar bu da canımı sıktı eski hevesim kalmadı.

Bakarmısını konulara: Messenger Dünyası

Oturun bir programlama dilinin editörünü anlatın desek yer yok derler mesenger gibi sohbet yazılımlarının en kötütüsüne konu ayırmışlar. Neden çünkü bu forumda takılanların yarısı messenger hakkında soru sormuş ve dünyayı ve interneti messenger dan ibaret sabıyor. Pcnet de nabza göre şerbet vermiş.

Linux Dünyası demiş:Pardus Caracal anlatmış. Onca dağıtım arasında en kötüsü diyoruz bari Debian, Fedora, Suse verin yok nerde başk dergilerden gazetelerden sağrdan soldan duayn buraya pardus diye yazmış dergide Pardusa eğilim var diye konu açmış. Dergi trend olacak öncü olacak bunun yerine magazinci olacaklar galiba, yakında Hülya AVŞAR soran olur da dergiye girer diye korkuyorum.

Digital fotoğraf makinesi ve LCD de Türk kullanıcısının teknoloji den anladığı tek şey olduğundan buna yervermeyi uygun görmüşler. Zaten teknoloji demek cep telefonu demek, lcd demek, camera falan demek değilmi?

Türkiyede İlk yapılan termal sensör çalışması nerede gece görüş sistemleri ve nanoteknoloji konusunda Türk üniversiteleri neler yapıyor falan diye merak edecekleri yok. (bkz. google Cengiz BEŞİKÇİ METU)

Aman kimlere anlatıyoruz boşverin, her zaman dediğim gibi, millet yapsın siz satın alın merak edipte ne diye kafanızı yoracaksını.

Not: Bu üst taraftaki yazı da 18 yaşından büyük aklı başında insanlar içindir anlamanızı ve kafa yormanızı beklemiyorum.
    En son MR_C tarafından düzenlenmiştir: 29.09.2007 11:23

Varsayılan Eline ve Diline Sağlık

Mr-C ellerin dert görmesin. Gerçekten hoş bir şekilde hem övmüşsün hem de dövmüşsün. Tabii, bunlar bir okuyucu olarak bizlerin en temel hakları. Bilgi paylaşımı önemli, ama nedense bilgiden daha çok magazine (senin dediğin gibi) yönelmiş durumda yayın organlarımız. Bu sadece burada değil tüm bilim ve teknoloji camiasında böyle.
    Kısaca belirtmem gerekirse; geçenlerde Telekomünikasyon üzerine biraz basılı ve/ya netten yayın aradım hepsinde de magazin haberleri yığınlaydı. Her şeyi, günlük satılan metalar üzerinden görüyorlar ve bizim gibi ille de BİLGİ diyenleri kasıyorlar.
    Ayrıca tebrik ederim, bu kadar kitaba sahip olduğun için. Bende denedim hem almayı hem okumayı ama, dediğin gibi TÜRK yazarlarında takılıp kaldım ve öteye geçemedim. Tabii, bunda birazda maddiyatın önemli bir yeri var. Bende, artık Kitap Fuarlarını ve bir önceki versiyon kitaplarını topluyorum, sırf güzel bir kütüphane yapmak için.
    Her neyse fazla uzatmadan, tekrar yazın için tebrik ediyorum.
    Eline ve diline sağlık.

H.ÇELİK
    Fizik Mühendisi

c# için her yönüyle c# sefer algan ve herkes icin c# kitapları arasında kalmıstım en son bende herkes için c# ı sectim (Mr_C sagulsun ) tabii bu herkes için c# ında 2 kitabı var birisi herkes icin c# digeride herkes için c# 2.0 bende günceli alayım dedim kitap 950 sayfa (ya bu arada kitapcılarda alfa yayınları yok genelde maalesef ama en son bir yerde buldum adam da alfa yayınlarının cogu kitabı var ne güzell )

java da da deitelin kitabını okuyorum oda cok güzel bir kitapmis hakketen c calısacak arkadaslara tavsiye ederim a'dan z' ye c nin yanında iyi gider .
    javada bora güngören in 2 kitabını da aldım daha inceleme fırsatım olmadı ama

Ayrıca head first java adlı ilginc bir kitap buldum nette ama e-book vs. falan da bulamadım kitabın farkı anlatım özelligi visual resimliymiş cok da merak etmiştim . çünkü eger tahmin ettigim gibi anlatılmıssa(resimler falan işin mantıgını anlatıyorsa yani ) cok güzel bir kitap olur benım için

Detaylı ve doyuru mesajların olması sevindirici.Yaklaşık 1.5 yıldır forumlardan sırf bu yüzden uzak kaldim.

kitap olarak da yeni baslayanlara Türkçe olarak Muhammet Yorulmaz ve Seher Yorulmaz'ın yazdıgı "Programlamayı C ile Öğreniyorum" 5 üzerinden 4.2 alabilir.

Ancak yok ben ingilizce kaynak da okurum derseniz Herbert Schildt kesinlikle sizi son noktasına kadar memnun edecektir.Ben de yeni başlamış biri olarak tavsiye edebilirim.
    :?: :idea:

Memik YANIK Hocam, bana yeni kitaplarından birini hediye etti. Sağolsun beni mahçup etti, 37,5 YTL lik kitabı hediye ettiği yetmezmiş gibi birde kargo ücretini kendisi ödemiş banada kitabı okumaktan başka birşey bırakmadı.

Kitabın adı "Visual Studio 2005 MICROEOFT VISUAL C# for .NET Framework 2.0" Kitabı seçkin yayınevinden çıkmış.

Daha önce belirttiğim gibi Seçkin Yayın evinin kitapları oldukça temiz baskısı ve kapak tasarımıyla oldukça özenli oluyor. Yazım hataları şu an için gözüme çarpmadı.

Anlatım gayet net. Sıfırdan başlamış hiç bilmeyen birini hedeflemiş. Türkçeyi özenli kullanmış ama Türkçeye çevirmek için kasmamış yani abuk türkçe kelime türetip saçmalamamış.

Her zamanki gibi IDE kullanımıyla başlamış, sonra ufak bil dil referansı (ufak dediğime bakmayın bilmeyen birine anlatılacak herşeyi anlatmış ileri seviyeye kadar da taşımış.) sonra tek tek bileşenleri ele almış, tek tek hepsine örnekler hazılmış.

En beğendiğim kısmı ise API ler için bir bölüm hazırlaması bu tip kitaplarda görmeye alışk olmadığım bir durum. Evet kısaca beni büyüleyen bölüm burasıydı. günlük kullanıma yatkın oldukça faydalı api örnekleri bu kısımdaydı.

Genel olarak sıfırdan başlayıp ileri seviyeye ulaşmaya çalışanlara çizilmiş güzel bir yol haritası.

Fakat ileri seviye kullanıcıları daha zorlayacak dercede değil. Fakat ileri seviye kullanıcılara referans kitap olacak yeterlilikte.

Kitap memik hocanın tarzına uygun olarak kod dan fazla açıklama içeriyor. Bilmeyen biri olsam ben de bunu tercih ederdim, kodda ne olup bittiğini okumak. Fakat deneyimli kullanıcı için biraz sıkıcı kaçabiliyor.

Fakat kitabın hedef kitlesine uygun olduğu aşikar. Sıfırdan alırım ilerleyebildiğiniz en üst seviyeye ulaştırırım....

Eline sağlık memik hocam.

10. Varsayılan

Kestirmeden söylemek gerekirse MR_C kitabımı iyi analiz etmiş ve yorumları yerinde. Benim için asıl önemli olan kitap hakkında samimi değerlendirme yapılmış olmasıdır. Hemen şu hediye kitap olayına geleyim: Eğer MR_C arkadaş(gerçek adını kitabı gönderdiğim gün öğrenmiştim) şu linkte http://www.csharpnedir.com/forum2/forum_posts.asp?TID=7563&KW yazılanları görmüş olsaydı kendisine kitap hediye etmiş olmamım üzerinde durmazdı. Yayıncının bana gönderdiği 15-20 kitabı satmak etik olmayacağı için tanıdıklara veya ihtiyacı olanlara hediye ediyorum. Elimde son bir tane vardı o size kısmet oldu.

Gelelim kitap hakkında birkaç söz etmeye: aslında MR_C nin sözünü ettiği bu kitabım biraz kısmetsiz bir kitap. Çünkü tam kitabı hazırlarken Zirvedeki Beyinler namlı saygıdeğer yazarlar beni kendi C# kitaplarından değişken çalmakla suçlayıp dava ettiler. Sonra kitabın sayfa sayısı artınca 2 cilt halinde yayınlamaya karar verdik. 2. cilt için düşündüğüm sayfaların sayısı fazlalaşınca ADO.NET kısmını ayrı bir kitap olarak yayınlamaya karar verdik. Toplam 420 sayfa olan ADO.NET kitabı şu günlerde basımda. Yayıncıyı razı edersem 3. bir C# kitabı kısa sürede yayınlanır.MR_C arkadaşın kitap hakkında yazdıklarına şunu eklemek isterim: Sözünü ettiğin kitap başlangıç konularını içerse, ilk okumada mutlaka anlaşılacak basitlikte olsa bile yalnızca başlangıç düzeyi bir kitap değildir.
    Memik YANIK - www.memikyanik.net

Benzer Başlıklar

1. Camcorder tavsiyeleri
    B_SEC tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 19.12.2006, 18:55
  2. donanım tavsiyeleri
    barey77 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 03.12.2006, 14:32
  3. php nuke tavsiyeleri
    Tunca tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda