10 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan HP PAV.da disk bölerek recovery nasıl yapılır?

Merhaba arkadaşlar dün HP PAV.DV6650ET CORE2DUO T7500 2.2 GHZ-2048MB-250GB-256MB-15,4''-DVDRW-VistaBasic aldım ürüne windows home vista yüklediler. Ben HDD yi 80 +140 GB şeklinde bölmeyi düşünüyordum yükleyen arkadaşa bunu söylemeyi unuttum. Şimdi artık CD siz sistemi geri yükleme gibi bir özellik varmış. Yükleyen arkadaş HDD yi 240 + 10GB şeklinde bölmüş ve 10 GB lik kısmı yaklaşık 3GB si RECOVERY diye bir dosya içeriyor. Sistem çok yüklü olduğundan pc biraz yavaş açılıyor ayrıca ürüne ait sürücüleri vermediklerini farkettim. Ben HDD yi dediğim şekilde bölerek ve bu RECOVERY dosyası ile sistemi sürücüleri ile birlikte yükleyebilirmiyim? Ayrıca XP Pro yükleyemezmiyim? RECOVERY sadece home vista için mi anlayamadım. Yardımcı olabilirmisiniz?
    En son Dogahan tarafından düzenlenmiştir: 19.10.2007 15:04 Sebep: düzeltme

Hp urunlerinde ve genel recovery iceren yapilarda kisisel olarak partionlari belirlensen recoverynin yapisini bozabiliyor ve recovery ozelligini kullanamayabilirsin. Ayrica hp lerde sistemin yedegini hp yazilimiyla dvd ye alma sansin var..

Once Dvd ye system recoveryi (hp yazilimini kullanarak.kopyala yapistir ile degil) al sonra ne yapmak istiyorsan yapabilirsin. recovery zarar gorur kullanamazsan geri yukleme icin senden ucret talep edeceklerdir.
    We will be back#/@$

Alıntı Orijinalini Gönderen: H2oat Mesajı Görüntüle
    Hp urunlerinde ve genel recovery iceren yapilarda kisisel olarak partionlari belirlensen recoverynin yapisini bozabiliyor ve recovery ozelligini kullanamayabilirsin. Ayrica hp lerde sistemin yedegini hp yazilimiyla dvd ye alma sansin var..

Once Dvd ye system recoveryi (hp yazilimini kullanarak.kopyala yapistir ile degil) al sonra ne yapmak istiyorsan yapabilirsin. recovery zarar gorur kullanamazsan geri yukleme icin senden ucret talep edeceklerdir.
    tşkler arkadaşım peki dvd ye recovery i yükleyip recovery nin olduğu 10 gb lik alana dokunmasam da kalan 240 gb lik kısmı ayırsam yinede 10 gb lik kısımdaki recovery zarar görür mü?

240gblık kesim üzerinde ayırma yaparsanız öbür bölüme hiçbirşey olmaz.

evet sorun olabilir. ama dvd ye recoveryi olusturursan problem olmaz. En saglam sekli bu. Kolay gelsin.
    We will be back#/@$

tşkler arkadaşlar o zaman dvd ye recovery i bi yükleyip hdd yi bölmeye çalışayım umarım yapabilirim

dvd ye recovery diski oluşturdum ancak taktığımda dvd den pc yi açıp recovery yapmaya çalışıyor diski nasıl bölücem? çünkü xp yüklerken çıkan bölünmemiş alanda bölüm oluşturun seçeneği yoktu.

partion magic adli program ile yapabilirsin. Baska turlu suan sistemdeki dosyalarini kaybetmeden yapamazsin. tekrar kurulum yapmana gerek yok.
    We will be back#/@$

Lightbulb

Alıntı Orijinalini Gönderen: H2oat Mesajı Görüntüle
    partion magic adli program ile yapabilirsin. Baska turlu suan sistemdeki dosyalarini kaybetmeden yapamazsin. tekrar kurulum yapmana gerek yok.
    hemen o programı deneyeyim bilgisayarı yeni aldığım için yeni bir kurulum yapmak istemiyordum çok uğraştıracaktı eğer bu programla fdisk yapmadan hdd yi bölebilirsem çok iyi olur gerçi o programla bu iş nasıl yapılır bilmiyorum ama umarım yanlış bişey yapmam. çok tşkler:-)

partion magic ile diski bölmeye çalışırken hata verdi gerçi full sürümünü yükledim ama hata veriyor diski bölemiyorum.

Benzer Başlıklar

1. arkadaşlar chck disk nasıl yapılır
    max max tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 27.03.2007, 19:26
  2. Dvd deki vidyoyu cd lere bölerek çekmek..
    fat32bjk tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 10.12.2006, 14:38
  3. disk birleştirme nasıl yapılır?
    nohackmove tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 11
    Son Mesaj: 20.08.2006, 00:01
  4. F-Disk nasıl yapılır ?
    dreamlike82 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 28.09.2005, 19:07
  5. Microsoft Windows XP-Recovery Console'u nasıl silecem???
    AyKuTix tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 24.01.2003, 20:32

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •