5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
  1. Arrow CD Kapağı Hazırlama

Selam!

Arkadaşlar bilgisayardan tasarladığım bir cd kapağını, örneğin neronun ekletileriyle hazırladığım bir cd kapak imajını yazıcıdan çıkarttığımda hangi yöntemlerle CD üzerine yapıştırmalıyım? Hangi yapıştırıcıları tercih etmeliyim CD ye zararı dokunmaması için?
    Paylaşmak İçin Çok Olmasını Bekleme!

Alıntı Orijinalini Gönderen: ByEGT Mesajı Görüntüle
    ruj şeklinde bir yapıştırıcı vardı beyaz renkte , onu kullanabilirsiniz

hani margarin yağlara "SANA" yağ denirya markadan dolayı ve bunun gibi birçok muhabbet var o dediğin ruj şeklindeki yapıştırıcının adı "PRITT" markasından dolayı gecenlerde aldım pritt die adam başka bir marka verdi ama işimi gördü sanırım o kağıtı plastik bir malzemenin üstüne yapıştırmak için uygun deeel....

arkadaşın sorusuna gelince o CD/DVD lere yazı yazan özel DVD/WRITTER ler var onlardan alırsa bu kadar uğraşmaz ayrıca birde onlara ozel yazılabilen CD/DVD alması gerekli
    Benciller hayat sofrasından aç kalkmaya herzaman mahkumdur !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Istanbul&Ankara[ODTÜ]

Pritt ile o kağıdı CD'ye tuttursanız da bir süre sonra CD'nin üzerinden çıkar. Sık kullandığınız bir CD ise hiç dayanmaz. Yazıcıdan aldığınız çıktı da önemli. Eğer bildiğimiz hamur kağıtlara bastıysanız(ki bastığınızı sanmıyorum) hiç uygun olmaz. fgurhanf'nin de dediği gibi özel kağıtlar var bunun için. Direkt olarak CD üzerine yapışıyorlar. Fakat bunlardan almayıp kendiniz almak isterseniz de, sticker şeklinde fotokopi kağıtları var. Ya da jelatin kaplı kağıtlar var. Bunların üzerine basmanız daha uygun olacaktır. yapıştırıcı konusuna gelince. Tam olarak bir önerim veya tavsiyem yok. Hangisi zarar verir hangisi vermez bunu da tam bilmiyorum. Ama elinizde bikaç çeşit yapıştırıcı varsa, "deneme yanılma" yöntemi işinize yarayacaktır Kolay gelsin...

En iyisi fgurhanf rumuzlu arkadaşın yazdığı bence. CD-DVD üzerine yapıştırıcı sürmeye gelmez. bozulabilir. Ya özel satılan bir yüzü yapışkanlı kağıtlar kullanmak.(nerde bulabiliriz Ankara'da?) Ya da aygıtınız lightscribe özelliğine sahipse, onunla halletmek. Rengarenk olmuyor ama hoş tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

5. Varsayılan

zuhaha bunlarla ne uğraşıyorsun arkadaşım asus un light scrible diye modelleri var fiyatıda uygun direk kendısı basıyor resmi üzerinee!!ben aldım bir tane!!hafta da bir basıom bişe

Benzer Başlıklar

1. cd kapağı olayı
    ss tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 01.02.2009, 15:32
  2. Cd kapağı hazırlamak.
    krunje tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 19.08.2008, 17:20
  3. Cd Kapağı Hazırlama Programı
    sempatix89 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3