Sayfa 5 / 5 İlkİlk 12345
44 sonuçtan 41 - 44 arası sonuçlar

Kurabilirsin,zaten format atarken sistem sana hangi sürücleri biçimlendireceğini soruyor.Sende hnagisine atacağını ok tuşlarıyla belirle,enter'la tamamdır.

Varsayılan Farklı işletim sistemleri

Sevgili arkadaşlar merhabalar. Bildiğim kadarı ile Windows işletim sistemleri sıralama açısından Windows 1.0 lardan başlar en son Windows 7 (Windows 7.0) kadar gelir. Windows 1.0 Windows 2.0 Windows 2.1 Windows 3.0 Windows 3.1 Windows 95 (Windows 4.0) Windows 98 (Windows 4.1) Windows 98 Second Edition Windows Millennium Edition (Windows 4.9) Ayrıca NT serisinin gelişimi, 3.5, 3.51, 4.0 yani Windows NT 3.1, 3.5, 3.51, Windows NT 4.0 v.b, Windows 2000 (Windows NT 5.0) Windows XP (Windows NT 5.1) Windows Server 2003 (Windows NT 5.2) Windows Vista (Windows NT 6.0) Windows 7 (Windows 7.0) Windows Server 2008. Ayrıca 16-bit, 32-bit, 64-bit gibi işletim sistemleri veya bunlara uyumlu donanım veya yazılımlar. Ayrıca FAT16, FAT32, NTFS, WinFS gibi farklı dosya sistemleri. FAT16 Dosya Sistemi (File Allocation Table): (FAT 16) FAT32 Dosya Sistemi (File Allocation Table 32): (FAT 32) NTFS Dosya Sistemi (New Technology File System): (NTFS) WinFS (Windows Future Storage): (WinFS) Bildiğim kadarıyla henüz kullanılmıyor. Fat16 = MS-DOS, Windows 3.1 ve Windows 95 Fat32 = Windows 98, Windows 98 SE, Windows ME, Windows NT 5.0, Windows XP,Windows 2000 NTFS = Windows NT, Windows 2000,Windows XP ve Windows Vista tarafından kullanılabilen dosya sistemleridir. Böylesi bilgileri birazcık olsun araştırmış ve aceleci davranmıyor isek kafamıza takılan konularda daha iyi yardımlar alabiliriz. Gereksiz polemiklere girmeyiz ve bazı konularda teknik olarak olanaksız iken oluyor diye yazılar yazarız. Yada muhtemelen başka bir şeyden söz ediyoruz fakat doğru bir tanımlama yapmadığımız için yanlış anlaşılıyor olabiliriz. Hardiskin 1. bölümünde Xp yüklü iken bildiğim kadarı ile diğer bölümlerine yani D, E bölümlerine Win98 yükleyemeyiz. Fakat tersi mümkündür. Özetle eski işletim sistemi kurulu bir bilgisayarın farklı bir bölümüne yeni bir işletim sistemi kurulabilir. Örneğin C de Win98, D de Xp gibi. Ben bu kadarını biliyorum. Win98 NTFS dosya sistemi olan bir harddiske kurulum yapamaz.
    Bilgiyi paylaşan Bütün insanlara çok teşekkür ediyorum

Katılım Tarihi
    2010

Angry I hope you make friends

I hope you make friends

Varsayılan Teşekkürler

Alıntı Orijinalini Gönderen: piRe_ Mesajı Görüntüle
    eminmisin.? bir daha düşün istersen. elinizdeki win98 cdsi bootlu değilse açamazsınız tabi. hem win98 i kurduktan sonra neden fdiskle uğraşsınki.? pek ala disk yönetiminden bu işi yapabilir.

soran arkadaşıma tekrar hatırlatıyorum;
    bootlu bir win98 cd siyle (win98 cdrom dan başlamaz ve ya yüklenmez ise) cd-rom desteğiyle pcni açacaksın. Daha sonra ister üst mesajda yazdığım gibi path komutuyla adres belirtir devam edersin, istersen setupcor.exe nin olduğu dizine girer yükleme yaparsın.
    örn: win98 cd sini taktıktan sonra,
    2. Boot from CD-ROM'u seçip devam ediyorsun.

1. Seçeneği seçerek devam ediyorsuz. Kur cdromdan başlamaz ya da yüklenmez ise;
    2. Seçenek ile Bilgisayarı CD-ROM desteği ile başlatıyorsun.

A:\ ya düştükten sonra (d:\ senin cd-rom sürücüsü olsun)
    path d:\win98 (enter)
    setupcor (enter)
    gerisi aşağıda...
    Teşekkürler pire kardeş.Sadece eski günleri anmak amacıyla denemek istiyordum.
    Söylediklerini yaptım.....
    "Kur başlarken lütfen bekleyin.Sistem kaydı taranıyor...Windows Kur:sürücünüzde 4391024 bayt y"
    şeklinde bir mesaj oluştu ve yaklaşık20-25 dakıkadır ileri gitmiyor.
    Halen buralardaysan bir yanıt verebilirmisin..
    Selam ve sevgiler,

Benzer Başlıklar

1. Windows XP yi windows 2000 gibi gösterecek arayüz
    fizilal tarafından Windows'u Kişiselleştirme forumunda
    Yanıt: 11
    Son Mesaj: 23.06.2008, 14:26
  2. windows 2000 için msn massenger ve windows media player
    hasan1987 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 16.04.2007, 18:32
  3. Windows Update'te Windows XP RTM desteği sona eriyor.
    punker tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 11
    Son Mesaj: 17.12.2004, 15:25

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •