9 sonuçtan 1 - 9 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Vbulletin Türkçe karakter hatası yardım lütfen

Merhaba arkadaşlar vbulletin 3,6,8 Sürümünü daha yeni kurdum kurulumdan hemen sonra yüklemiş oldugun tr dil dosyasında Türkçe karakter hatası aldım.... Ve daha sonra yaklaşık 7 farklı dil dosyası yükledim ve aynı sorunları onda da gördüm ve hata dil paketinde değil.

Denemiş oldugum bazı yöntemler Dil yöneticisinden İso ayarlarını kontrol ettim ve doğru kodlama oldugunu görrdüm
    sanırım sorunum msql ile ilgili diye düşünüyorum ama msql den ya da phpmyadminden nasıl ayar yapacagımı bulamadım

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum sevgili admin ve mod arkadaşlarım

Alıntı Orijinalini Gönderen: 7online24 Mesajı Görüntüle
    Merhaba arkadaşlar vbulletin 3,6,8 Sürümünü daha yeni kurdum kurulumdan hemen sonra yüklemiş oldugun tr dil dosyasında Türkçe karakter hatası aldım.... Ve daha sonra yaklaşık 7 farklı dil dosyası yükledim ve aynı sorunları onda da gördüm ve hata dil paketinde değil.

Denemiş oldugum bazı yöntemler Dil yöneticisinden İso ayarlarını kontrol ettim ve doğru kodlama oldugunu görrdüm
    sanırım sorunum msql ile ilgili diye düşünüyorum ama msql den ya da phpmyadminden nasıl ayar yapacagımı bulamadım

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum sevgili admin ve mod arkadaşlarım
    biz yardım etsek olmazmı, illa ki admin yada mod mu olmamız gerekiyor?

3. Varsayılan

Haklısın arkadaşım kusura bakma açıkcası moralim çok bozuk ne dedigimi bilemedim senden ve diğer arkadaşlardan özür diliyorum yardımlarınızı esirgemeyin lütfen

dil dosyası ve index.php dosyasının karakter kodlamasını utf-8 yapabilirsin.

dreamweaver da modify > page properties > title / encoding kısmından utf-8 seçip dosyaları kaydet ve ardından sitene yükle, türkçe karakterlerin gözükecektir.

5. Varsayılan

Hemen deniyorum

6. Varsayılan

Denedim ama olmadı öneriniz için teşekkürler başka ne yapabilirim

Hocam birde sanırım sadece ''ş'' , ''ı'' ve ğğğ bunları göstermiyor üüüüü yazdım normal diğerlerinde ??? işareti çıkıyor
    En son 7online24 tarafından düzenlenmiştir: 01.04.2008 19:29

7. Varsayılan

Arkadaşlar flood yaptıgım için üzgünüm ama acil yardım edin ne olur walla monitöre dalacam sinirimden

demekki sadece index dosyasının kodlamasıyla iş bitmiyor, index.php ye include edilmiş diğer dosyalarında kodlamasını değiştirmelisin.

9. Varsayılan

vbulletin.com da hesabımdan indirmiştim irtibata geçtim orayla dosyalar bozuk muş şimdi yenisini indirip kurdum sorun çözüldü çok sagolun

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 5
    Son Mesaj: 09.08.2011, 11:42
  2. Türkçe karakter Problemi Lütfen yardım!!!!!!!!!!
    gorzone tarafından PHP forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 12.03.2007, 00:35
  3. Yanıt: 1
    Son Mesaj: 28.07.2006, 10:05
  4. nero türkçe için yardım lütfen
    keek tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 03.04.2006, 17:51

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız