Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon
70 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Lightbulb Kendi Yapımım Olan Bilgisayar Sözlüğü:)

Merhaba arkadaşlar. İlk programlarından sayılan yaklasık 1 yıl önce yazdıgım bir programı sizlerle paylasmak istiyorum.Görsellik olarak cok göze hoş gelmesede içerik olarak çoğu insanın işini görecektir. İşimi görmez diyenlerinde işini görücektir çünkü veritabanı tamamen açık istediginiz türde değişim yapabilirsiniz.

Program içeriği:
    1)İlk anda veritabanında 1200 civarında kelime kayıtlı(ki çok yorucu oldugundan daha fazlasını ekleyemedim )
    2)veritabanını access de olusturdum ve vt dosyası program icerisine gömülü değil.Buyüzden istediginiz alanda serberstce kullanmanızı amacladım.
    3)Veri tabanı üzerinde yeni kayıt, Kayıt silme, Değiştirme gibi secenekler aktif.
    Kayıt yaparken tek dikkat etmemiz gereken aynı isimi 1 kez yazabilmemiz buyuzden kayıt yapmadan önce işlemler kısmından kelimeyi girerek arama yapıp eger sonuc negatifse kayıt secenegiyle kaydımızı tamamlıyoruz.

Öncelikle makinamızda .NET 2.0 ın yüklü olması gerekir .NET uygulamalarını çalıştırabilmek için.Pc sözlüğü klasörü içerisindeki sozcuk.mdb dosyasını direk C:\ nin icerisine atıyoruz ve debug klasörü içerisindeki pc_sozlugu setup paketini kuruyoruz.

İyi Çalışmalar

Son olarak ısrarla programı iyi ve KÖTÜ yönde eleştirmenizi istiyorum. Eksiklerimi bilmem gerekiyor.

Turkceye_evet Arkadaşımında katkılarıyla kurulum aşamasını biraz daha profesyonel ve zahmetsiz hale getirdik yeni indirme linkinde veritabanıyla ugrasmadan direk indirebilirsiniz. Tekrardan Teşekkürler
    İndirmek için tıklayın
    En son m3L1k3 tarafından düzenlenmiştir: 02.05.2008 04:29

tebrıkler kardes basarılarının devamını dılerım

Çok teşekkürler kardeşim sizin icinde dileğim bu

MusaLLaT Misafir

Güzel olmuş fakat sorum var. Bir bilgisayar sözlüğü nasıl yapılır ve böyle bir kurulum dosyası nasıl yapılır?

Katılım Tarihi
    2008
    Yer
    Olmaktan korktuğum yerdeyim

Arkadaşım çok güzel bir çalışma olmuş. Bir uyarı yapayım vista da sözlük kurulumu başarısız olursa C:\stemp klasörüne gidip kur.exe dosyasını yönetici olarak çalıştırın. Kurulumu böyle gerçekleştirin.

Alıntı Orijinalini Gönderen: MusaLLaT Mesajı Görüntüle
    Güzel olmuş fakat sorum var. Bir bilgisayar sözlüğü nasıl yapılır ve böyle bir kurulum dosyası nasıl yapılır?
    bunu yapmak için programlama dilleri kullanılır.yani öyle herkesin yapabileceği kadar kolay işler değil emek ve bilgi ister.bu yüzden arkadaşa bu paylaşımı için teşekkür etmek lazım.kurulum yapmak içinde install shield,install creator,create install gibi kurulum programlarıyla yapılan programlar kurulum dosyası(setup) haline getirilir...

Güzel bir çalışma ve paylaşımiellerinize sağlık.
    iyi akşamlar.

Teşekkürler Arkadaşlar, sizler içinde dileğim aynı. Setup oluşturmak için ben genelde VB.NET i kullanıyorum. Ayrıca Pessimist03 verdigin ipucu icin tşkler
    Kaybettim Bugün Kendimi.. HÜKÜMSÜZDÜR!!!

tebrikler çok güzel yapmışsın

Tşkler begendiginize sevindim
    Kaybettim Bugün Kendimi.. HÜKÜMSÜZDÜR!!!

Benzer Başlıklar

1. Kendi yapımım. İMG link oluşturucu
    spider58 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 08.09.2007, 17:06
  2. kendi kedine kapanıyor bilgisayar
    emrejoy tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 04.03.2007, 00:39
  3. bilgisayar kendi kendine kapanıyor.
    altugkayan tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4