Sayfa 1 / 2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Question HardDisk Dolu Gözüküyor(AMA BOŞŞŞ)

Beyler Benım Yerel D'nin içindeki dosyaların Toplam büyüklüğü 15 GB Bnm D'nin toplam büyüklüğü 35gb yani toplam 25 GBlık boş yer var ancak nedense dolu gözüküyor hiç birşey kuramıyorum Yerel C'de aynı durumda bi kaç araştırma yaptım herkes DiskBirleştirici çalıştır diyor onuda yarısında bazı dosyalar birleştirilemedi diyor yarısında ve raporu görüntüle yapıyorum ordada diskinde 25 GBLIk bos yer var diyor ama nedense windows hala harddiskin dolu diyor LTFN YARDIM EDIN

Katılım Tarihi
    2007

Çalıştıra cleanmgr yaz enterla gelen yerden D: Yi seç disk temizleme yap ayrıca gelen pencerenin Diğer Seçenekler sekmesinden aşağıdaki Sistem Geri Yükleme temizliğide yap.

Katılım Tarihi
    2008
    Yer
    Olmaktan korktuğum yerdeyim

Sağ tıkla özelliklere gir, araçlar sekmesini tıkla, disk birleştirmeyi tıkla. Birleştirdikten sonra sorunun çözülebilir. Ama biraz uzun sürebilir.

arkadaşım bence sen harddiskinin c ile d sini sildir Sonra güzelce bi format at Olacak inşallah

5. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: reskill Mesajı Görüntüle
    Beyler Benım Yerel D'nin içindeki dosyaların Toplam büyüklüğü 15 GB Bnm D'nin toplam büyüklüğü 35gb yani toplam 25 GBlık boş yer var ancak nedense dolu gözüküyor hiç birşey kuramıyorum Yerel C'de aynı durumda bi kaç araştırma yaptım herkes DiskBirleştirici çalıştır diyor onuda yarısında bazı dosyalar birleştirilemedi diyor yarısında ve raporu görüntüle yapıyorum ordada diskinde 25 GBLIk bos yer var diyor ama nedense windows hala harddiskin dolu diyor LTFN YARDIM EDIN

sırf senin için üye oldum.. aynı sorun bende de vardı. Eğer bazı bilmeyen arkadaşların dediği gibi disk biçimlendirirsen biçimlendirdiğin disk içindeki bütün veriler silinecektir. Windows XP kullanıyorsan klasör seçeneklerinden korunan sistem dosyalarını ve gizli dosyaları görünür hale getir. C:\Documents and Settings\kullanıcı adın\local\temp klasörünün içerisindeki herşeyi sil. Vista ve Seven kullanıyorsan aynı şekilde sistem dosyalarını ve gizli dosyaları görünür hale getir. Masaüstündeki kullanıcı adına gir yani; Kullanıcı adı\AppData\local\Temp klasörü içerisindeki herşeyi sil..

Bu anlattıklarım çok karışık geldiyse başlat\donatılar\sistem araçları\disk birleştir'e gir oradaki sorunlu diski birleştir. Düzelecektir. Haydi kolay gele

hardiskkin üzerine sağ tıkla üst seçeneklerden "kota" bölümünü bir kontrol et ,belki yanlışlıkla etkinleştirmiş olabilirsin onun devre dışı olması gerekiyor.kontrol etmekte fayda var .....

Dolu görünen kısmı biçimlendir yeterli ...

merhaba aynı sorun ben de de var her geçn günde kulanılan alan artıyor pcde doğru üzgün bişe yüüklü değil ama 149 gblık c nin 110 gbsi dolu gözüküyor sil dedim birleştir dedim hiçbiri bi işe yarmadı formattan başka çare yok mu

9. Varsayılan

yada sta kablonu değiştir olmazsa fomat at d yi yeniden kur.....

Varsayılan bunun 2 çözümü var...

merhabalar...

windows 7 kullanıcısıyım...bu problemle karşılaşınca çok sinirlenmiştim açıkçası. çünkü görünürde 30 gb boş alanım olması gerekirken 7 gb falan gösteriyordu. gizli dosyaları açtım, cclenar ile temizledim, disk birleştirdim ama nafile işe yaramadı. sonunda disk biçimlendirmeye karar verdim( bu 2 nci çözüm) ama daha öncesinde son bir kez şansımı denemek istedim. program Tune-up utulites 2011. bu programı kurmanız gerek. çalıştırmaya başlamadan önce başlat arama çubuğuna disk birleştirme yazdığınızda çıkan ekranda windows un disk birleştirme hizmetini çalıştırın... işlem bittikten sonra ( büyük ihtimalle bilgisayarınızda yüklü) Ccleaner programında bir kaç değişiklik yapıp çalıştıracağız. bunlar da '' windows hata raporu'' , ''eski ön yükleme verileri'', ''sistem ileti ön bildirim belleği'' ve ''boş alanı temizle'' kısımlarını işareteyip temizliğe başlıyoruz. bittikten sonra tune-up programında tek tıklma ile çalıştırma veya kendi ana menüsündeki bölümde 2. sırada all function sekmesini açınca ''free up disk space'' i çalıştırıp windows geri yükleme olan kısımları silin yani C de çıkanları silebilirsiniz. D sürücüsündede veya adı herneyse işte istediğiniz sürücülerde bu işlemi yapın... temizlik bittikten sonra ana menüde 3. sırada olan bölümde de aynı şekilde ''check hard disks for errors'' diye bi kısım var. bunuda çalıştırın.. bunun çalışması için bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekecektir. program bunu size soracaktır, sizde tamam deyip yeniden başlatın. zaten başlattığınızda yaklaşık 1buçuk veya 2 saat sürecek bir denetleme ve düzeltme yapacaktır. lütfen sabırlı olun... daha sonra bittiğinde büyük olasılıkla boş alanınızın tamamını görebileceksiniz. inşallah faydalı olacaktır...
    En son arte tarafından düzenlenmiştir: 19.04.2011 07:55 Sebep: yazım hatası

Benzer Başlıklar

1. hdd de 120 gb alan dolu ama hiç bişey yok
    veysel23 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 01.09.2009, 12:21
  2. 500 GB harddisk boş gözüküyor
    nezihdarcin tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 01.06.2008, 01:35
  3. 80 gb samsung ide harddisk 38.1 gb gözüküyor
    Cheleby tarafından Donanım forumunda