Sayfa 1 / 2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Ben Program Yapmak İstİyorum Bana Bunun Detayini Kİm SÖyleyebİlİr Çok İsİtİyorum

Çok Önemlİ Hevesİmİn Kirilmasini İstemİyorum
    BİLMEK SAYMAK : BİLSAY: BİLGİSAYAR

http://www.pcnet.com.tr/forum/progra...rogramlar.html
    http://www.pcnet.com.tr/forum/progra...er-baksin.html

hevesinin kırılmasını istemiyorsun ama bu işe başlayıp devamını getirebilcekmisin.Programlama çok emek isteyen bir iş.Yani temelini atıp nesne tabanlı programlara(delphi vs) geçmen zaten kaç ayını alcak.sonra yavaş yavaş bişeyler çıkmaya başlayacak ama sen bu süreçte bu işe devam edebilcekmisin o önemli.En başta Algoritmayı Çok iyi öğrenmen gerekiyor ve hangi programlama diline başlayacanı belirlemlisin.bundan sonrası senin istek ve azmine bağlı.Yine diyorum bir hevesle yapıalcak iş değil...

programlamayı çok istiyorum bunun için hangi dilden başlıycam ben de bilmiyorum bana program dilerini yazarmısın frkncyr çünkü ben hiç bilmiyorum

Gerçekten devam ederim diyorsan çok güzel.nerden başlıycana gelince ben sana kendimden örnek vereyim.biz okulda önce algoritma mantığını iyi kavradık.daha sonra programlamaya ilk başlangıcımız Pascal ile oldu,temeli atmak adına.pascal iyi bir temek attıktan sonra delphiye geçtik ve şimdilik devam ediyoruz.tabii biz okulda bize iyi öğreten bir öğretmen olduğu için şanslıydık ama sen kendin öğreneceğin için bolca kaynak bulmak zorundasın. önce algritma için bunun gibi bir kitap almalısın.daha sonra hangi dili seçceğine MR_C nin bu yazısı sana yardımcı olur(forumda bu tür başka başlıklarda var).hangi dili seçersen seç sadece netteki e-kitaplara ve kısa bilgilere bağlı kalma.O dilin kendi kitaplarını kitabevlerinden al ve o şekilde öğren.Öğrenmeye başladığında bi konuyu baktım yaptım öğrendim diyip geçme, iyice kavra.zaten o konu ilerledikçe karşına çıkacaktır.programlamada bi konuyu öğrenince onu unutma gibi bi şansın yok elbet biyerde karşına çıkar.örnekler,kaynaklar ve soru sormak için www.programlama.com sitesini kullanabilirsin.bu forumda da biz elimizden geldiğince yardım ederiz tabii.Benim söyleyeceklerim bu kadar,zaten diğer arkadaşlarda fırsat bulurlarsa bu konuya katkıda bulunurlar...

Şimdiden kolay gelsin...

Smile

Alıntı Orijinalini Gönderen: frkncyr Mesajı Görüntüle
    Gerçekten devam ederim diyorsan çok güzel.nerden başlıycana gelince ben sana kendimden örnek vereyim.biz okulda önce algoritma mantığını iyi kavradık.daha sonra programlamaya ilk başlangıcımız Pascal ile oldu,temeli atmak adına.pascal iyi bir temek attıktan sonra delphiye geçtik ve şimdilik devam ediyoruz.tabii biz okulda bize iyi öğreten bir öğretmen olduğu için şanslıydık ama sen kendin öğreneceğin için bolca kaynak bulmak zorundasın. önce algritma için bunun gibi bir kitap almalısın.daha sonra hangi dili seçceğine MR_C nin bu yazısı sana yardımcı olur(forumda bu tür başka başlıklarda var).hangi dili seçersen seç sadece netteki e-kitaplara ve kısa bilgilere bağlı kalma.O dilin kendi kitaplarını kitabevlerinden al ve o şekilde öğren.Öğrenmeye başladığında bi konuyu baktım yaptım öğrendim diyip geçme, iyice kavra.zaten o konu ilerledikçe karşına çıkacaktır.programlamada bi konuyu öğrenince onu unutma gibi bi şansın yok elbet biyerde karşına çıkar.örnekler,kaynaklar ve soru sormak için www.programlama.com sitesini kullanabilirsin.bu forumda da biz elimizden geldiğince yardım ederiz tabii.Benim söyleyeceklerim bu kadar,zaten diğer arkadaşlarda fırsat bulurlarsa bu konuya katkıda bulunurlar...

Şimdiden kolay gelsin...
    çok teşekkür ederim bunun için herşeye gayret edicem. bir de inşallah program yaparsam ilk önce bu siteye duyurucam.

Alıntı Orijinalini Gönderen: ByEGT Mesajı Görüntüle
    Bunun için bayağı beklememiz gerekecek.
    her kitabın başında merhaba dünya yazılıyor. çok beklemeyiz bir merhaba dünya mız daha olur...

internette pkk ya saldırmanız ne kazandırır? bunun yerine gerçek yaşamda daha faydalı işler yapabilirsiniz. sivil toplum örgütleri var dernekler var.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Eskişehir

programlamaya yeni başlayacak kardeşlerimize, heves kırıcı çok zordur şöyledir böyledir gibi ifadelerde bulunulacağına isteklendirici ve öğretici ifadeler kullanılsa,kaynakların (kitap web adresi) paylaşımında bulunulsa herkes için daha hoş olur...

NOT: gereksiz mesajlar silinmiştir aranızdaki sohbetleri öm yoluyla yapınız
    TÜRKÇE Giderse,Türkiye Gider!

Özenti ingilizce kelimeler ile sorulmuş sorulara cevap vermeyerek Türkçe'yi katledenlere gereken dersi bir nebze vermeye çalışalım.

Türkçesi dururken; özenti, ingilizceden devşirme kelimeleri kullanmayalım.

Laptop,Notebook
    gibi devşirme kelimeler yerine; "Taşınabilir/Dizüstü Bilgisayar" kelimelerini kullanarak dilimizi koruyalım.

Teşekkür amaçlı iletiler, acil/lütfen yardım tarzı başlıklar silinmektedir.

arkadşım bence bu işi evde kendni parçalıyarak değil bir başka yerden kurs vs den yardım alarak başarmaya çalış işin çok zor olur yoksa benim bölümüm veri tabanı vebiz bu işlerle ugraşıyoruzz temel çok sağlam olmalı ama bazı kişilere göre çok sıkıcıdır bu nednse ben çok zevk alıyorum neyse madem çok heveslisn pascalı kur (http://www.inndir.com/ara.php?ara=tu...al+7.0&x=0&y=0)ve şu küçük hesap makinası biiçiminde programı yaz öyle fazla sevinme hesap makinasıyla alakası yok aşagaya konutları veriyorum

uses crt;
    var
    x,y :İnteger ;
    begin
    clrscr;
    write('1. sayıyı gir adamım:');
    readln(x);
    write('2. sayıyı gir:');
    readln(y);
    writeln('sayıların toplamı =',x+y);
    writeln('sayıların çıkarılması =',x-y);
    writeln('sayıların çarpımı =',x*y);
    writeln('sayıalrın bölümü =',x/y);
    readln
    end.

10. Varsayılan

Arkadaşım eğer hangi dili öğreneceğin konusunda bir sıkıntı çekiyorsan sana bu makaleyi okumanı tavsiye ediyorum.

http://www.teknoinfo.net/programlama...ogrenelim.html

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 15
    Son Mesaj: 19.11.2009, 05:53
  2. Overclock Yapmak İstİyorum
    werty286 tarafından Overclock ve Modifikasyon forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 22.04.2008, 19:07
  3. Yanıt: 8
    Son Mesaj: 18.12.2007, 09:43
  4. Yanıt: 2
    Son Mesaj: 15.12.2007, 15:20
  5. GRAFİK YAPMAK İSTİYORUM Yardım edermisiniz ?
    rudeboyy tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 03.01.2006, 12:21

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •