7 sonuçtan 1 - 7 arası sonuçlar
  1. Varsayılan iexplore.exe nedir ?

arkadaşlar hepinize mrb:Benim bilgisayarda iexplore.exe diye iki üç tane çalışan exe var üstelik bunlar ben internet explorer açmadaığım halde arka planda çalışıyo,ayrıca hiç bir windovs penceresi açık olmamasına karşı görev yöneticisinde dediğim gibi iki veya üç tane iexplore.exe çalışıyo gözüküyor.
    Bunları nasıl yok edebilirim?
    Hepinize şimdiden çok teşekkürler.

Katılım Tarihi
    2008
    Yer
    Çatalca/İstanbul

iexplorer.exe internet explorerın dosyasıdır.

virüs girmiş sizin isteğiniz olmadan interneti açıor olabilir interneti kullanmadığınızda kota artışı oluyormu

Katılım Tarihi
    2008
    Yer
    Olmaktan korktuğum yerdeyim

Evet isimlerini internet explorer vb. programlara benzeterek görev yöneticisinde farkedilmemeye çalışan virüsler var. onlardan biri olabilir. Güvenli kipte bilgisayarı taratmak kalıyor geriye.

Evet Arkadaşım Şüpelendiğin için seni tebrik ediyorum bu virüs activesdebugger.exe virüsüyle çalışan bir solucandır muhtemeen flash disk inle bulaşmış olabilir.bu virüsü acele silmen gerekiyor yoksa sistem çökmelerine kadar vara bilir sen flash diskini her tıkladığında o kendini çoğaltıyor ve sistemi kitleme noktasına getiriyor.Bir Anti virüs tarayıcı(Güncel) le bu sorunu çöze bilirsin avast veya kaspersky senin işini görecektir.flash ı ve tüm tak çıkar disklerinle birlikte taratmanda fayda var.Geçmiş olsun
    tolgahan

6. Varsayılan

Hayır kotalı değil benim tarifem fakat bazen durduk yere internet explore sayfası açılıyo.

Merhabalar,iexplorer.exe normalde solucan veya Trojandır.Windows'u çökertebilir veya bilgilerinizi alabilen bir dosyadır.Zemana veya Avast Kullanarak bu Virüsü Silebilirsin.Fakat iyi silmen gerekir, yoksa işler dahada kötüye gidebilir.Ve Dikkatli Olun.

Benzer Başlıklar

1. IEXPLORE.EXE HATASI
    yu22k tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 11
    Son Mesaj: 22.03.2010, 19:49
  2. iexplore.exe sorunu
    gurbaa tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 14
    Son Mesaj: 24.09.2009, 14:53
  3. iexplore
    malidedde tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4