Sayfa 1 / 2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    Katılım Tarihi
    2007
    Yer
    Zonguldak / TÜRKİYE

Varsayılan Geri Sayım Sayacı (Sadece Html kodu)

Arkadaşlar ben geri sayım sayacı arıyorum Html kodlu... Html hakkında yeni yeni bilgi edinmeye başladım ve sizden yardım istiyorum. Mesela;

16:10 daki saate dogru veya başka bir kaç saati bir geriye sayan birşey koymayı planlıyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

İyi günler...

html karar kontrol yapıları olan, işlem yapabilen bir kod değil bir işaretleme dilidir.
    bunu tek başına yapabilecek bir html kodu olduğunu sanmıyorum.

dediğiniz olayı javascript ile gerçekleştirebilirsiniz. http://www.javascriptindir.com/ sitesinde hazır javascript örnekler bulabilirsiniz.

Katılım Tarihi
    2007
    Yer
    Zonguldak / TÜRKİYE

Girdim baktım ama fakat isteğime göre bir şey bulamadım ben saati kodların içine editleyip ekranda kaç saat kaç dk kaç sn kaldığını görmek istiyorum ve bunların her gün tekrarlanmasını istiyorum. Mesela;

16:10 'a 5 saat 5 dk 20 sn kaldıgını söyleyecek ve saat geçincede bunu tekrarlayıp kaç saat kaç dk kaç sn kaldığını göstermesini istiyorum.

Gösterdiğin adrese girdim fakat ya dogum günü sayacı yada başlata basarak geri sayan bir sayaç var

Başka bir alternatif yokmu aklınıza gelen ?

http://www.javascriptindir.com/goster/933
    bunuda kontrol ettiniz mi?

Katılım Tarihi
    2007
    Yer
    Zonguldak / TÜRKİYE

Evet Fakat çok karmaşık anlayamadım bir türlü biraz ip ucu verirmisiniz

evet biraz karmaşık bir kod.
    kod içerisinde
    var futuredate=new cdtime("countdowncontainer", "March 25, 209 18:25:00") satırı var. sana doğru.
    bu satıdaki tarih ve saati istediğiniz tarih ve saate göre ayarlamalısınız. fakat ay adını ingilizce yazacaksınız.

alttaki
    var currentyear=new Date().getFullYear()
    //dynamically get this Christmas' year value. If Christmas already passed, then year=current year+1
    var thischristmasyear=(new Date().getMonth()>=11 && new Date().getDate()>25)? currentyear+1 : currentyear
    var christmas=new cdtime("countdowncontainer2", "December 25, "+thischristmasyear+" 0:0:00")
    christmas.displaycountdown("days", formatresults2)
    kısmını silebilirsiniz.

Katılım Tarihi
    2007
    Yer
    Zonguldak / TÜRKİYE

ooow bu işimi baya zorlaştırır... Çünkü benim saadece saati tekrarlamasını istiyorum belirli bir gün ve saati deil. Ama yinede bir deneyeyim. Sürekli hergün gün ve saati girmek benim için çok zor olacak... Anlatamadıysam söyle izah edeyim. Mesela,

Bugun 13 eylül 2008 Cumartesi ve ben bugunun 16:10 'a dogru geri ssayım yapmasını istiyorum. Sonra 14 eylül 2008 pazar günü için tekrar 16:10'da bir geri sayım yapmasını istiyorum. ve tekrar tekrar hergün... Ama ben bu kodu sürekli update edip ftp 'ye atmam gerekiyor anladığım kadarıyla... Değil mi ? Çünkü kodta o güne geri sayımdan sonra 13 eylül 2009 a kadar geri sayım devam edecek. Halbuki ben hergün aynı saat için tekrarlamasını istiyorum..

Umarım anlatabilmişimdir...

Edit: Örnek olarak şu adresi verebilirim. http://www.kingofknight.com/times.ph...er=Carnac-East
    En son lzsonix tarafından düzenlenmiştir: 13.09.2008 10:24

8. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: lzsonix Mesajı Görüntüle
    Girdim baktım ama fakat isteğime göre bir şey bulamadım ben saati kodların içine editleyip ekranda kaç saat kaç dk kaç sn kaldığını görmek istiyorum ve bunların her gün tekrarlanmasını istiyorum. Mesela;

16:10 'a 5 saat 5 dk 20 sn kaldıgını söyleyecek ve saat geçincede bunu tekrarlayıp kaç saat kaç dk kaç sn kaldığını göstermesini istiyorum.

Gösterdiğin adrese girdim fakat ya dogum günü sayacı yada başlata basarak geri sayan bir sayaç var

Başka bir alternatif yokmu aklınıza gelen ?
    eğer siten bedava host veren bir siteyse bu kod işe yaramaz

bende arıyorum böyle bir kod arıyorum yardım edebilir misiniz biraz?mesela bir ürünüm var kampanya yapıyorum o ürünü 2 gün ise ürünümün kampanyası bu iki günden geriye saymasını istiyorum.yardım edebilirseniz eğer çok svinirim.teşekkürler.

Bunu online olarak yapan siteler var

gerisayar.com

Benzer Başlıklar

1. Geri Sayım
    BySessiZ tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 14.01.2011, 12:02
  2. spaces' e geri sayım sayacı
    ozer8333 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 26.02.2008, 01:26
  3. geri sayım aracı