Sayfa 1 / 3 123 SonSon
24 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Pc kapatmak yerine uyku modunda olabilir mi?

Merhaba arkadaşlar, Vista işletim sistemi olan PC mde bazen kapatmak yerine uyku modunu kullanıyorum.Böylece PC yi açacağımda güç düğmesine bastığım zaman hemen masaüstü geliveriyor.Beklemekten kurtululmuş oluyorum.Ama günlerce uyku modunda kalmış olsa herhangi bir zararı olur mu?

Katılım Tarihi
    2008
    Yer
    Çatalca/İstanbul

Emin değilim ama bende uyku moduna geçtikten birkaç saat sonra hazırda beklete geçiyor. Eğer sende böyle bişi yoksa uyku modundayken elektrikler giderse zararı olabilir vede uyku güç tüketir bu yüzden sana hazırda bekleti öneeririm.

Günlerce uyku modunda bekletmek çok doğru değil,Hazırda Beklet seçeneğini kullanın,güç tüketimi olmuyor,ama sürekli hazırda beklet seçeneğini kullanırsanız(örneğin 5-6 gün boyunca her gün hazırda beklet seçeneğini sürekli kullanırsanız) bir süre sonra performans düşüşüne şahit olabilirsiniz,arada bir Windows u yeniden başlatırsınız.

Katılım Tarihi
    2008
    Yer
    Olmaktan korktuğum yerdeyim

Uyku modunda az da olsa elektirk harcanır bu nedenle kapatmanızı öneririm..

Ayrıca Leylek'in dediği gibi performans düşer çünkü ramin tamamen boşalması için elektiriğin 1 saniye de olsa kesilmesi gerekiyor..

5. Varsayılan

bende hazırda bekleti öneririm

Teşekürler arkadaşlar

Yalnız,bende hazırda beklet seçeneği yok.Ne yapmam lazım.Kilitle,Oturumu Kapat,Bilgisayarı kapat,Yeniden başlat,Uyku,Kullanıcı değiştir var.

Katılım Tarihi
    2008
    Yer
    Çatalca/İstanbul

Alıntı Orijinalini Gönderen: ascreus Mesajı Görüntüle
    başlatta arama yerine cmd yaz bulduğu sonuçlara tıklama ordaki cmd'ye sağ tıkla ve yönetici olarak aç de onayla ve gelen command ekranına
    powercfg -H ON
    yaz sorunun çözülecektir.
    Bunu yapınca çözülecekmiş

Orijinalini Gönderen: ascreus
    başlatta arama yerine cmd yaz bulduğu sonuçlara tıklama ordaki cmd'ye sağ tıkla ve yönetici olarak aç de onayla ve gelen command ekranına
    powercfg -H ON
    yaz sorunun çözülecektir.

Bunu yapınca çözülecekmiş

Yaptım ama olmadı.Hatta bilgisayarı yeniden başlatıım ama o seçenek yok.

Katılım Tarihi
    2008
    Yer
    Çatalca/İstanbul

O zaman şöyle bir sorun var hazırda beklet dosyaları silinmiş veya hiç yüklenmemiş. Şunları dene:

Hazırda Beklet özelliğini Devreden çıkarmak:
    Bu özellik şöyle bir şey, mesela bir grafik programında çizim yapıyorsunuz. Hazırda Beklet özelliğini kullanarak bilgisayarı kapattınız. Bilgisayarı açtığınızda, bilgisayarı kapatmadan önceki çizim karşınıza çıkıyor, çiziminize kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Daha ayrıntılı söylersek, ramlerdeki bilgileri bilgisayarı kapatmadan önce harddiske kopyalıyor.

Bu özelliği siz kullanın ya da kullanmayın, bu özellik aktifse harddiskinizde ramlerinizin boyutu kadar yer ayrılıyor (C:\hiberfil.sys).

Bu özelliği kapatmak için “Denetim Masası”na giriyoruz. Denetim Masanız kategori görünümündeyse, “Performans ve Bakım”a tıklayın, “Güç Seçenekleri”ne girin. Denetim Masanız klasik görünümdeyse direk “Güç Seçenekleri”ne girin. Karşınıza çıkan pencerede yukarıdaki menüden “Hazırda Beklet”i seçin. “Hazırda bekletmeyi etkinleştir” yazısının yanındaki kutudaki işareti kaldırın. Kutu boş olsun. “Uygula” ve ardından “Tamam”a tıklayın.

Bunun tam tersini yap yani tik koy.

Benzer Başlıklar

1. saati 24 modunda ayarliyamiyorum
    wiwiwi26 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 04.11.2008, 22:26
  2. Bekleme Modunda Fan Durmuyor
    steven_stiffler tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 01.07.2008, 21:14
  3. bekleme modunda sorun!?
    net_maduru tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 11.04.2007, 18:57
  4. laptop klavyesinde yazma sorunu(j yerine 1,k yerine 2... ya)
    sanannd88 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 18.01.2006, 18:34
  5. DMA modunda sorunum var.
    muyar17 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 07.07.2003, 05:26

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz