5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Unhappy pc donup kalıyor yardım...

essalmünaleyküm...iyi günler arkadaslar benim bilgisayarımda donma sorunu var ekran donup kalıyor ve reset atmadan düzelmiyor...
    özellikle webden video izlerken yada program çalıştırıken yazılımda sorun olmadığına eminim işlemci fanını,power,hardiski değiştirdim hatta tamirciyede götürdüm ama sorunum devam etti...

pc özellikleri: p4 2.o ghz,1024+512 ram,Anakart Adı VIARAMA U8798,ekran kartı ati asus radeon 9550 (256),Ses Bağdaştırıcı Creative Audigy LS Audio Processor 7.1,tv kartı skystar2,işletim sistemi xp sp3..power 300 wt

bios güncellemmesi yapılmamısından böyle bir sorun olusurmu?Sistem BIOS Tarihi 10/25/02 bios güncellemesi yapamadım hata verdi pc ciyede götürdüm oda yapamadı? bu konuda bilgi verecek arkadaslar varmı?
    çok teşekkür ederim...

PC de sistem temizliği yapmak her zaman faydalıdır.
    1. Hem windows olarak atık dosyalarınız ve kullanılmayan programlar fazla yer kaplıyor hemde RAM ve CPU yu meşgul ediyor. Bunları temizlemek sorununuzu çözebilir.
    2. Donanım olarak kasa içerisindeki tozlar fanların soğutma işlemini yeterince yapmasına imkan vermiyor. Hava tutarak fanları rahatlatabilirsiniz.

anladığım kadaraydı bilgisayara fazla yüklendiğinde mesala internetten vdio izlerken bu demek işlemcinin zorlaması demek yani işlemciiyacı zorladığında bilgisyar reset atma ihtiyacı duyuyor.bunun nedeni işlemcinin zorlayan bir programın etkin olması bu virüs olabilir yada başka bir program sen önce bilgisayara format at sonra yine aynı sorun olursa işlemcinin pinlerinde bir iletkensizlik veya işlemcinde bir sorun olabilir
    AMD ATLONTON 64X2 +5200 2,7 GHZ İŞLEMCİ
    GİGABYT MA GA78G DS3H ANAKART
    2 GB KİNSTON 1066 MHZ RAM
    320 GB HDD
    EKRAN KARTI ONBOARD 512 MBA ATI ..
    CD RW DVD RW YAZICI
    7,1 KANALLI SES
    400 WAT POWER SUPPLY
    5,1 SES SİSTEMİ

Katılım Tarihi
    2009
    Yer
    İSTANBUL/Kadıköy

arkadaşlara katılıyorum dogru söylüyolar bnce önce format at eger sorun devam ederse sorun donanımla ilğilidir. benim tavsiyem donanımla urasmadan önce yazılımı hallet diğer türlü sorun yazılımda işe bosuna urasmıs olursun oke

esslamunaleküm...ilginiz ve alaknız için cok tesekkur ederim dediğiniz gibi format attım ama sorun hala devam edıyor...sanırım donanımsal bir sorun var buyuk ihtimalde bu işlemciden kaynaklanıyor...peki ben yenı bir işlemci almak istesem takabileceğim bu anakarta en fazla ne olabilir?2.0 yerine 3.0 alabilirmiyim?

Benzer Başlıklar

1. bilgisayar açılmıyor bazende donup kalıyor
    hidout tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 18.08.2008, 20:46
  2. bilgisayarım donup donup çalışıyor yardım edın
    anadol08 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 25.02.2008, 03:18
  3. makıne bırden donup kalıyor
    LuckyLaki tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 4