7 sonuçtan 1 - 7 arası sonuçlar

Unhappy Sistem geri yükleme sorun

ARKADAŞLAR BEN VİSTA HOME PREMİUM 32 BİT KULLANIYORUM SİSTEM GERİ YÜKLEMEYİ ÇALIŞTIRDIĞIMDA (SON BİRKAÇ HAFTADIR) şöyle bir hata veriyor:

sistem geri yükleme tarafından kullanılan birim gölge kopyası hizmeti çalışmıyor daha fazla bilgi için olay günlüğüne bakın (0x81000202)

olay günlüğünü önceden temizlemiştim bu nedenle orada yok sistem korumasına girdiğimde de aynı hatayı veriyor yardım ederseniz çok iyi olacak şimdiden hepinize teşekkürler
    En son naneci94 tarafından düzenlenmiştir: 30.03.2009 13:41 Sebep: yanlış yazma

Katılım Tarihi
    2007

Çalıştır > services.msc orda o servis var çalıştır.

çok teşekkürler kardeşim sorunumu çözdüm

4. Thumbs up sistem geri yükleme tarafından kullanılan birim gölge kopyası hizmeti çalışmıyor daha

Çalıştır > services.msc:roll: orda o servis var (gölge kopyası ) bunu devre dışı braktığın için yedekleme çalışmıyor bunu otomotik calıştır secerseniz geri yükleme yapabilrsiniz!

Katılım Tarihi
    2010
    Yer
    MARS

vista kullananların %99 memnun eğer sizde vista kullanıyorsanız ya vista ya win 7 ya da win 8kullanın çünkü performans anlamında mükemmel değer veriyor

6. Varsayılan birim gölge kopyası :Pp

ayrıca bazen benim gibi akıllılar sistem başlatılırken devreye girmesi gereken microsoft a ait command vs… uygulamaları kapatırsa
    0×80042302
    gibi bir hata da alabilrler
    çözümü:
    başlat> çalıştır a (win7 de başlat>dosya ve programları ara )
    msconfig
    yazıyoruz.Hizmetler sekmesinde üreticisi Microsoft Corporation olanların hepsini seçili hale getiriyoruz.uygula diyoruz ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz…
    yalnız şunu da söylemeden geçmeyeyim.bazı virüsler isimlerini ve üreticilerini bu hizmetlere benzetebiliyorlar.o yüzden bu işlemden sonra sağlam bir virüs programına taratın…

________

bunu bir yere yazmıştım.sistem geri yükleme yapmak istediğimde sizinki gibi bir sorun vermişti.sorunu aynen böyle çözdüm...birim gölge kopyası da bu hizmetlerden bi tanesi.eğer izin vermemişseniz sorun olarak kalır seninkisi yine iyi ben ses denetimlerine bile giremiyordum

Vallahi birâder, sen çözüm önerini yazalı 9 yıl olmuş, muhtemelen bunu görmezsin bile; ama sırf sana teşekkür etmek için demincek üyelik aldım mübârek bayram günü.. Çünkü windows etkinleştirmeyle ilgili bir sorun yaşadım, dünden beri bilgisayarın hiçbir özelliğini kullanamıyordum, telefonun hap kadar ekranından internete girip saatlerce hatâ kodu aratarak çözüm aradım; bulamadım.. Tâ ki senin bu yorumu görene kadar.. Her ne kadar kasten devre dışı bırakmamış olsam da ben de Hizmetler'e göz atmayı düşünemediğim için en az sen kadar "akıllı" sayılırım.. Şaka bi' yana çok teşekkür ederim, çünkü hiç hazzetmeyen ben bile artık "format şart!" kıvâmına gelmiştim; neyse ki sâyende sorunu çözdüm.. Tekrar tekrar teşekkürler ve iyi bayramlar..

Alıntı Orijinalini Gönderen: morwenath Mesajı Görüntüle
    ayrıca bazen benim gibi akıllılar sistem başlatılırken devreye girmesi gereken microsoft a ait command vs… uygulamaları kapatırsa
    0×80042302
    gibi bir hata da alabilrler
    çözümü:
    başlat> çalıştır a (win7 de başlat>dosya ve programları ara )
    msconfig
    yazıyoruz.Hizmetler sekmesinde üreticisi Microsoft Corporation olanların hepsini seçili hale getiriyoruz.uygula diyoruz ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz…
    yalnız şunu da söylemeden geçmeyeyim.bazı virüsler isimlerini ve üreticilerini bu hizmetlere benzetebiliyorlar.o yüzden bu işlemden sonra sağlam bir virüs programına taratın…

________

bunu bir yere yazmıştım.sistem geri yükleme yapmak istediğimde sizinki gibi bir sorun vermişti.sorunu aynen böyle çözdüm...birim gölge kopyası da bu hizmetlerden bi tanesi.eğer izin vermemişseniz sorun olarak kalır seninkisi yine iyi ben ses denetimlerine bile giremiyordum

Benzer Başlıklar

1. sistem geri yükleme'yi sistem özelliklerinden yok etme
    microsonic tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 03.11.2009, 12:31
  2. sistem geri yükleme de sorun..
    aykutt tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 30.11.2008, 16:02
  3. Sistem geri yükleme
    PESSIMIST03 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1