6 sonuçtan 1 - 6 arası sonuçlar

Varsayılan Bilgisayar açılma, geç açılma ve açılmama sorunu???

arkadaşlar daha önce de buna benzer bir konu açmıştım gelen öneriler ışığında bişiler yaptım ama sonuç elde edemedim

ecs'nin black serisi anakartı
    amd'nin 7750 işlemcisi ve
    kingston'un 2x2gb hyprex raminden oluşan bir sistemim war
    ekran kartını anakart üzerinden onboard olarak analog bir monitörle kullanıyorum

problemim şu;
    bilgisayarı ilk açtıımda kendi keyfine göre ekrana sinyal göndermüyor yani monitörde yeşil olması gereken ışık kırmızı olarak yanıp sönmeye devam ediyor.
    Reset attıktan sonra bilgisayar ilk açıldığında ekranda anakartın reklamı çıkar daha sonra xp logosu altında çubuk dolar dönemeye başlar ya işte o reklam kısmında dakikalarca hatta sabredersem saatlerceyi bulacak şekilde kalıyor yani sonuç olarak bilgisayar açılmıyor.
    Tekrar reset attığımda ise hiçbirşey olmamış gibi (3 hafta önce aldıımdaki kadar hızlı olmasa bile) açılıyor.
    Bios ayarlarını resetlemek ve ilk haline getirmek için pili çıkarmamı önerenler oldu. çıkarttım denedim hiçbir deişiklik yok. acaba aranızda sebeple ilgili bi bilgisi olan warsa yardımcı olabilir mi?
    şimdiden çok teşekkür ederim

Katılım Tarihi
    2009
    Yer
    WINDOWS\system32

Sen Fazla Reset atma Hoca Yinede Bide virüs taramasından geçir pc ni
    Türk Ve türkiye için Yardıma Hazırım Diyorsan Grubumuza Sizide bekliyoruz...

abi reset atma diosun da resetsiz açılmıo bilgisayarı açmam için günde 3 reset kesin gerekio sürekli virüs taramasında bilgisayar zaten daha dün yaptım bitane açmak için bi çözüm bulsam atmıycam zaten bayılmıyorum ki reset atmaya

Katılım Tarihi
    2009
    Yer
    Istanbul-Altunizade

power supply bir sorun var diye düşünüyorum.
    başka bir power supply ile deneyip sonucu söylermisin*
    ECS'nin Black serisi 785G yonga seti sorun yapıyor çünkü

Katılım Tarihi
    2009
    Yer
    WINDOWS\system32

Alıntı Orijinalini Gönderen: iverim Mesajı Görüntüle
    abi reset atma diosun da resetsiz açılmıo bilgisayarı açmam için günde 3 reset kesin gerekio sürekli virüs taramasında bilgisayar zaten daha dün yaptım bitane açmak için bi çözüm bulsam atmıycam zaten bayılmıyorum ki reset atmaya
    Sen Sonucu Bulanaka kadar her atıgın reset pcnden Biraz Ömür çalar... anladın canım kardeşim.
    Türk Ve türkiye için Yardıma Hazırım Diyorsan Grubumuza Sizide bekliyoruz...

aopen'ın 450 gerçek Watt power supply'ı war 100 lira saydım ona yani bilgisayarda sorun yaratcak son parcanın o olduğuna inanıyorum bir de ECS'nin 785 serisi 780 serisi benimki hatta tam sölemek gerekirse "A780GM-A Ultra Black"

Benzer Başlıklar

1. Bilgisayar açılma sorunu
    yuma tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 02.03.2009, 13:11
  2. Bilgisayar Açılma Sorunu
    namikc tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 05.12.2008, 18:51
  3. Bilgisayar Açılma Sorunu
    steven_stiffler tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 25.11.2008, 16:10
  4. Bilgisayar açılma sorunu
    madenci tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 09.11.2007, 20:29
  5. Bilgisayar Açılma sorunu... ( ACELE YARDIM )
    mihrac tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 27.10.2004, 13:12

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •