Sayfa 1 / 3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
  1. Question Windows 98 kurmak

Merhaba arkadaşlar. Windows XP kullanıcısıyım. Bilgisayarıma Windows 98 Formatı atmak istiyorum. Öncelikle birinci sorum: Bu kurulumu yaparsam bilgiayarım bozulur mu? Çünkü aldığımda XP yüklüydü. Üzerinde Windows vista capable yazıyor ama yüklediğimde bazen mause oku donuyordu. Ve de 2. sorum: Cd'yi takıyorum yeniden başlatıyorum ama Cd'den önyükleme için bir tuşa basın demiyor. Nasıl yapabilirim? Teşekkür ederim...

Katılım Tarihi
    2007

1) O bilgisayarın win98 sürücüleri yoktur
    2) Bölümler NTFS formatında ise bütün bölümleri silip FAT32 yapman gerek çünkü 98 FAT32 çalışır.

Unut gitsin.

Bencede uğraşmamlısın. ama 98 kurucam diyorsan illa şu linkten indir. bu direk cdden boot edip başlıyor.

http://www.indirdown.com/2008/05/03/..._se_trkze.html

linkleri görmen için üye olman gerekiyor...
    Linux Kardeşliği

98 yerine nt yükle driverler uyar hiç değilse belki işlemci yonga seti vs çalışır. performan alamazsın erğer onuniçin 98e çeviriyorsan. oyun oynayamazsın onun yerine pardus linux kur daha iyi

Varsayılan win 98 kurmak

öncelikle makinayı yeniden başlat.ilk ekrandan del tuşuna basıp biosa gir.advantec biostan cdrom,u önceliğe al.kayıtet çık.98 cdisini cdroma koy.yeniden başlat.bilgisayarı cdromdan başlat.win 98,i kur.kolay gelsin.

6. Varsayılan

yaw ne 98 slla en iisi xp vistada hikaya ßncexd
    ßyHasTaKinq pc net alemini selamlar ßykoyßoy

XP Cdsini tak format at ve harddiski ntfsden Fat32ye çevir. Sonra kuruluma geçmeden işlemlerden çık. Daha sonra Win 98 Cdsini tak ve çalıştır. Eğer görmüyorsa Biostan CD sürücünü boot ayarlarından birincil konuma getir ve yeniden başlatarak tekrar okutmaya (boot etmeye) çalış*. Sonra normal kurulum başlat harddiske format at işlemlere devam et ve win98i kur.

*Eğer yine olmazsa sana bir başlangıç disketi gerek. Onuda başka bir windows 98in kurulu olduğu makinadan oluşturabilirsin.

Alıntı Orijinalini Gönderen: 3765 Mesajı Görüntüle
    sonunda başında saç kalmıcak ie çalışmıyor olduğu ve win98'in usb desteği yok usb bellekleri kızartması(bozması)yüksek ihtimal sanal makinaya win98 kurdum usb portlarını ayarladım ama win98 usbleri görmedi ie6 hiçbir siteyi açamadı ms me w98 desteğini bıraktık mesajı veriyor...
    :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d

Bu windows 98 sevdası nerden geliyor?

AriSoft Misafir

bence bu bir sevda değil de iş için olacak galiba portlarla ilgili eğer öyleyse boşuna uğraşma xp sp1 yükle.

Benzer Başlıklar

1. xp ye windows yaması kurmak
    mami24 tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 12
    Son Mesaj: 02.05.2011, 14:08
  2. Windows Server 2003 ile ağ kurmak
    badboy_xD tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 08.03.2009, 19:25
  3. windows xp yi usb den kurmak!!!!
    rundll tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 0