5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
 1. #1

  Varsayılan Uzaktan Airties RT-206 Modemime bağlanmak istiyorum

  Uzaktan Airties RT-206 Modemime bağlanmak istiyorum. Bunun için yapmam gereken şeyleri detayları ile yazacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Amacım ise şu, uzaktan bir kendi evimdeki bilgisayarlara falan ulaşmak, program kullanmak gibi bir derdim yok. Sadece uzaktan modemime girerek kablosuz ağı belirli saatlerde örneğin gece 12 de kendim devre dışı bırakmak ve kardeşimin sabaha kadar internete girmesini engellemek istiyorum.

 2. #2
  Katılım Tarihi
  2008
  Yer
  Çatalca/İstanbul
  Mesaj
  1.396

  Varsayılan

  Bunun yerine ttnet aile koruma programını dene. Uzaktan bağlanmak için önce statik ıp alman gerekir birde ondan sonrası var tabi.

 3. #3

  Varsayılan

  Bunu yapabilmen için bağlanacağın bilgisayarda uzak bağlantıya izin ver seçeneği işaretli olmalı ve uzak kullanıcıları seç seçeneğinden senin bilgisayr adın tanımlanmış olmalı. Menü ile analatacak olursak:
  Önce bağlanacağın bilgisayar için
  Bilgisayarım/sağ tıkla/özellikler/uzak/ uzak kullanacılara izin ver işaretle/uzak kullanıcıları seç/ senin bilgisyarın adı girilir(Kendi bilgisayarında bilgisayarım/sağtıkla/özellikler/Bilgisayar adı/Tam bilgisayar adı yazısının yanıda görürsün). Bu sayede o bilgisayar sana uzaktan bağlantı izini vericek
  Senin yapman gereken:
  Başlat/donatılar/uzak masaüstü bağlantısı/ bağlanacağın bilgisayarın adını gir(Evdeki bilgisayarda bilgisayarım/sağ tıkla/özellikler/ bilgisayar adı seçeneğinden öğrenebilirsin). Bu şekilde yaptığında evdeki bilgisayarın ekranı senin masaüstünde ayrı bir pencere olarak görünecek. Daha sonra o pencerede internete gir ve adres çubuğuna 192.168.2.1 yaz. Benim bildiğim kadarı ile airties modemlerin ip adresi bu. Eğer modem kullanıcı adı ve şifre isterse bu kısma gerekli şeyleri girmen gerek. Genellikle kullanıcı adı admin, şifre 1234 olur. Ama bilmiyorsan ttnet te modemler için gereken kullanıcı adı ve şifreler var. Biraz ayrıntılı, karışık gelebilr ama kolay.

 4. #4

  Varsayılan

  teşekkür ederim..

 5. #5
  Katılım Tarihi
  2009
  Yer
  Herhangi Bir Yerden...
  Mesaj
  191

  Varsayılan

  TTnetin verdiği modem ise TTnet aile koruması var, ayrıca zaten yukarda anlatılmış. Birde Türkçe Menüsü var ise modem arayüzünde yapman gerekenler anlatılmış baktın mı oraya?

Benzer Başlıklar

 1. kablosuz modemime bağlanamıyorum
  niniel tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
  Yanıt: 3
  Son Mesaj: 13.09.2007, 16:58
 2. Modemime bağlanamıyorum
  hunter tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
  Yanıt: 1
  Son Mesaj: 18.11.2006, 01:44
 3. airties rt210 wireless modem ve airties usb ethernet
  lasvegaswings tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
  Yanıt: 4
  Son Mesaj: 07.09.2005, 23:14
 4. modemime ne oldu
  gogo47 tarafından Donanım forumunda
  Yanıt: 7
  Son Mesaj: 27.02.2005, 01:55
 5. ADSL modemime ne oluyo.?
  xunrealx tarafından Donanım forumunda
  Yanıt: 1
  Son Mesaj: 19.01.2005, 21:10

Gönderim İzinleri

 • Yeni başlık açamazsınız
 • Yanıt yazamazsınız
 • Eklenti gönderemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •