RcG Model Kur ( Model Builder )
RcG Model Kur ( Model Builder ), 2 dil paketi destekli game maker için 3 boyutlu modeller oluşturmanızı sağlayan bir programdır.Programın kullanımı kolay olmasıyla beraber programın içinde 1 yardım videosu , 1 yardım grafiği ve programın içinde yardım menüleri bulunmaktadır.Programın tüm kısayolları programın üstünde yazmaktadır.Sağ en altta Türkçe ve İngilizce olmak üzere 2 dil bulunmaktadır.
Nedir Model builder?
- Game Maker için 3D modeller oluşturmayı sağlayan bir programdır.Programın boyutu çok büyük olmamasıyla birlikte yaptığı işin büyük olduğunu belirtebiliriz.Kullanım kolaylığı,Ekran efektleri ve çizimler ile kullanıcı hiç sıkılmadan modeller yapabilir.İsterseniz modelinizi sonra tekrar düzenleyebilmek için kaydedin,istersenizde modelinizi hemen oluşturup kodları alın.
-2 Dil Desteği
Model Builder( Model Kur ) 2 dil desteğine sahiptir.Yabancı Game Makercier için diğer dil bulunmaktadır.Almanca içinde yeni bir dil paketi çıkabilir.
En iyisi programı indirip kendiniz denemenizdir.
Hazırladığınız modelleri oyunuza koyabilmeniz için,3d bir oyuna herhangi bir obje oluşturun ve sadece kodları draw eventine kopyalayın.Modeliniz bir kopyala yapıştır ile görünür olacaktır

Not: Yaptığınız modeller Game Maker[Adlı Program] için model kodlarını oluşturur.Biraz daha uğraşı ile .mod, .obj gibi uzantılardada model oluşturma yapacağım.Şimdilik çizim ve grafik için yada Game Maker kullananlar 3 boyutlu model oluşturmak isterler ise bu programdan faydalanabilirler.Yinede indirip inceleyin.Yorumlarınız bekliyorum

Direkt Link vermiyorum çünkü yeni versiyonları çıkartıp linki yenileyebilirim.O yüzden en alttaki indir butonuna basın(Reklam amaçlı değil)
http://www.blackstorm.0fees.net/inde...Model-Builder-