Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
46 sonuçtan 21 - 30 arası sonuçlar

XP Sevdasından ben vazgeçemiyorum gerçekten ben Windows 7 her alanda güzel ama XP bana çok farklı geliyor.
    Kendini çok zorlama. en güzel şeyler, onları en az beklediğinde olur. .

mbks Misafir

Kardeş alışılmış bir sistem olmasından ötürü öyle 2002 den beri aynı değişen sadece sp ler vistayı zaten hiç kullanamadım ama 7 gerçekten çok gzel

Vista fazla iyi değil ama XP'den sonra Windows 7 gerçekten çok hoşuma gitti.

Alıntı Orijinalini Gönderen: GAREZ Mesajı Görüntüle
    nesi iyi değil en iyi performans Vista'dan alınabilir... XP ile ancak sürünürsün...

Ya GAREZ abi senin bu XP düşmanlığını hala anlamadım..Hiç iyi anıların yok heralde XP ile abi..Eğer iyi olmasa bu kadar kişi kullanır mı abi ya

Ama istisnalar kaideyi bozmaz diğer iyi yanlarını sen şimdi çöpe attın abi.

Alıntı Orijinalini Gönderen: GAREZ Mesajı Görüntüle
    boş ver onu... bence tam sorun...
    Tamam abi sen benden daha tecrübelisin o yüzden senin dediğin olsun.Neyse bende Windows 7 kullanıyorum XP'den kat kat güzel.

AriSoft Misafir

Vistanın performans sorunu olduğunu düşünenler yanılıyorlar kimse vistayı tam manasıyla denemedi şu anda ayrıca xp sata disklere kuruluyor olabilse de tam olarak performans alamıyorsunuz benim vista çok seri bir şekilde açılıyordu performans olarak da iyi fakat xp' ye gelelim açılma problemi var, virüsler için artık yuva olan bir xp ile başbaşayız.Eğer xp kullanıyorsak daha çok dikkat etmemiz gerekecek bu tip virüslere bilmem nelere.Vista ve Windows 7 de UAC diye bir özellik var ve bu özellikle vista ve 7 çok güvenli hale geldiler yani şu anda windows 7 bana göre linux kadar güvenli.

Alıntı Orijinalini Gönderen: AriSoft Mesajı Görüntüle
    Vistanın performans sorunu olduğunu düşünenler yanılıyorlar kimse vistayı tam manasıyla denemedi şu anda ayrıca xp sata disklere kuruluyor olabilse de tam olarak performans alamıyorsunuz benim vista çok seri bir şekilde açılıyordu performans olarak da iyi fakat xp' ye gelelim açılma problemi var, virüsler için artık yuva olan bir xp ile başbaşayız.Eğer xp kullanıyorsak daha çok dikkat etmemiz gerekecek bu tip virüslere bilmem nelere.Vista ve Windows 7 de UAC diye bir özellik var ve bu özellikle vista ve 7 çok güvenli hale geldiler yani şu anda windows 7 bana göre linux kadar güvenli.
    Koyu olarak işaretlediğim kısımlara malesef katılmıyorum. Sata disklere kurulum sorunu diye birşey yok, basit bir bios ayarıyla bu mümkün. XP de açılma sorunu ise yazılım kaynaklı olabileceği gibi donanımsal da olabilir. Bu sorunun Sata ile ilgisini düşünüyorsanız alakası yok şayet hdd jumperleri ile oynamadıysanız.

Yani;
    Düşük sistemler için Vista ve üzeri XP ye nazaran ağır kalacaktır. Win7 her ne kadar hızlı da olsa bellek kullanımı XP ye nazaran bir basamak daha yüksektir. Sıkıntı da burada başlıyor zaten. Nihayetinde Pc konfigürasyonu düşük olan kullanıcıların XP den memnun olmaları ve hızlı demeleri doğrudur. Pc konfigürasyonu yükseltildiği taktirde Win7 nin XP yi aratmayacağı gibi güvenlik ve kullanım kolaylığı bakımından sollayacağı ortada. Fakat malesef bir çok kullanıcı Vista ve Win7 de ki UAC den rahatsız olup kapatmayı tercih ediyorlar. Bu durumda başta aero ve bazı özellikleri için mevcut Windowsu değiştirmenin hiç bir manası yok.

Kısacası işlemciniz düşük ve ram miktarınız da 1gb altında ise Vista yada Win7 ile cebelleşmek akıllıca iş değil.

AriSoft Misafir

Kısacası işlemciniz düşük ve ram miktarınız da 1gb altında ise Vista yada Win7 ile cebelleşmek akıllıca iş değil.
    Bu konuda çok haklısınız ben denemek için 1gb rami olan bir bilgisayara vista kurdum resmen makine alın bunu der gibiydi.Ayrıca xp meselesini de kendi bilgisayarım için dememiştim benim xp ile bir sıkıntım yok benim xp ile tek derdim güvenlik konusudur.Ama sizin de dediğiniz maalesef çoğu kullanıcı UAC ' yi kapatıyor.Vista da kaptmak da haklılar çünkü vista daki UAC denetimi tam bir fiyasko.Ancak Windows 7 de böyle bir sorun yok anında işleme tabi tutuyor vista gibi bekletmiyor.

Kısaca Ben şu anda Windows 7 ' ye geçmeyi düşünmüyorum ama geçene de engel olmam Ayrıca piRe_ nin de dediği gibi Windows 7 de veya Vista da kendine ait özellikleri kapatırsanız bunun bir özelliği kalmaz ve XP daha da ön plana çıkar bu şekilde.

mbks Misafir

Abi n derseniz diyin gerçekten win7 bütün problemleri ortadan kaldırdı.Ve windows vistada düştüğü hataya düşmedi

Benzer Başlıklar

1. Ram im Düşük Görünüyor?
    DaRKDaRe_00 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 01.12.2008, 22:29
  2. CPU Voltajım Düşük mü?
    berkerden tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 30.12.2007, 21:38
  3. Emulada düşük ID
    cloudlyday tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 0