4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Varsayılan klavye tuşu basılı kalma sorunu

Arkadaşlar, klavyemi ne zaman kullansam kendi kendine takılıyor. Yani mesela araba kelimesini yazarken "arrrrrrrrrrrrrrr" gibi oluyor ve birkaç sn devam ediyor. Başka bir tuşa basarak durdurabiliyorum ancak bu beni sinir ediyor. Hatta bazen klavyeyi hiç görmüyor. Bunun yazılım sorunumu donanım sorunumu olduğunu çözemedim, Çünkü xp(benimki vista) olan başka bir bilgisayara taktım usbye birşey taktığımı gördü ama klavyeyi göremedi. Sonra başka bir vistaya taktım. Gayet normal çalıştı, sonra 3 kez farklı zamanlarda bu vistaya denedim. Düzgün çalışmaya devam etti ama sonuncusunda vista klavyeyi görüyor dıdıt sesini çıkarıyor ve ardından bu sesi çıkarıldı anlamına gelen diğer dıdıt sesi geldi. Bunlardan sonra normal kullandığım vistaya takınca xpdekinin aynı sorunu çıkardı. Daha sonra bende varolan Norton 2009 internet security ile tarama yaptım ve birşey bulamadım. Sonra sırasıyla Nod32 internet security, zone alarm pro, superanti spyware ve malware bytes adlı pogramlarla tarama yaptım. Norton birşey bulamadı, Nod 32 birkaç cookie ve trojan buldu, zone alarm ve superantispywarede birkaç tane bulduktan sonra malware bytes son olarak bir tane buldu ve bunların hepsini sildim. Malware bytes la yaptığım taramaya kadar sorun devam ediyordu ama sonra Malware bytes son bulduğunu silince, sorun ortadan kalktı. Bir süre sonra tekrar başladı ama çok az kendini göstererek, daha sonra arttı ve en sonunda(bir gün geçti) sorun eskisi gibi. Sorunun klavyedeki tuşlardan kaynaklandığını sanmıyorum ama usbden ya da kablodan olabilir. Bilgisayarın driverları günü gününe. Gördüğünüz gibi durum çok karışık. Lütfen yardım edin. Şimdiden teşekkürler.

Ayrıca bu durumla alakalı olabilecek bir konu ise: Norton 2009 internet security yüklüyken, ikidebir "nmap xmas scan" diye bir tehlike çıkarıyordu karşıma ve ben de bunu araştırmaya karar verdim. Araştırınca bunun bilgisayarın açıklarını tarayan bir tarama olduğunu anladım ama norton bu taramayı engellemesine rağmen tekrar olmasını engelleyemiyordu ve bir saat içinde 10-20-30 kez bu tekrarlanıyordu. Bir gün norton 360 yükleyeyim derken bir süreliğine norton kapanınca tahminimce o sıralarda bu tarama yapan kişi zararlı bir şey soktu bilgisayarıma ve bu klavye sorunuda ondan kaynaklanıyor galiba. www.ipillion.com dan bu adamın kim olduğunu buldum ve Hindistan'da bir adam çıktı. Herneyse bu sorun beni delirtiyor ve yardımlarınızı bekliyorum.

Exclamation klavye

büyük ihtimalle trojan olabilir.başka bir virüs programını dene.kaspersky kullanabilirsin onagöre yoru yapabiliriz.nortona güvenmem

Evet ama bu kadar güvenlik yazılımı bulamıyorsa, Kaspersky mi bulacak? Ayrıca eskiden Kaspersky vardı, ve hiç bi programı açmamı izin vermiyordu. Açılmayan oyunu izin verilenler listesine aldım bu sefer de save etmeye izin vermiyordu. O yüzden Kaspersky ile taramak gereksiz.

Benzer Başlıklar

1. notebook klavye sorunu (shift basılı gibi davranıyor)
    yirmibininci tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 11.05.2013, 22:40
  2. Klavye den baştığım her tuşu kaydeden bir program...
    AyKuTix tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 18.10.2009, 13:37
  3. klavye next tuşu
    canercaner tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 20.05.2009, 17:07
  4. pc kapatma tuşu sorunu
    aykutt tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 11
    Son Mesaj: 10.05.2008, 21:06
  5. wine da alt tuşu sorunu