6 sonuçtan 1 - 6 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Windows 7 Kurulumunda BOOT\BCD Windows Failed to Start...hatası

Selam arkadaşlar şöyle bir sorunum var. Bilgisayarımda 2 ye bölünmüş bir HDD var ve eskiden Fat32 sistemindeydi. Sadece C: sürücüsünü NTFS ye çevirdim ve USB Bellekten Windows7 Ultimate yüklemeye çalıştım. USB deki iso dan çekilmiş bir Windows7 ve boot edilebiliyor . Bunu iş yerinde winXP kurulu bilgisayarımda (Hemen hemen evdeki pc ile aynı özelliklerdeki bilgisayar da) denedim hiç sorunsuz kuruluma geçiyor kendini boot ediyor. Ama evde başlıktaki Hatayı verdi. C: yide D: yide NTFS yaptım sonuç aynı. Aslında hata detaylarıyla şöyle..

Çoğu sayfayı ingilizce türkçe gezdim araştırdım ama bootrec /rebuild BCD komutundan başka bişey bulamadım bunu deniycem artık hiç olmadı ama. Bu hatanın sebebi nedir onu anlayamadım. Bios tan USB nin değiştirmediğim ayarı kalmadı. Ordanda başlattırdım ama olmuyor. Benim PC de olmuyor. C: ve D: sürücüsünde dosyalar var. C: de windows var acaba ondan kaynaklı bir problem olabilirmi. Yada format çeksem bu BOOT taki BCD kaybolurmu yoksa daha mı iyi olur yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler

gameci_123 Misafir

cd ni deiştir sorun kalkar ama gine aynısı olursa partisyon magic ile c yi bicimlendir

3. Varsayılan

gemeci arkadaşım teşekkürler yardımın için ama elimde CD yok USB ile kurmaya çalışıyorum ve daha önce bir laptop'a kurdum. İşteki bilgisayarda da USB boot ediliyor fakat benim ev bilgisayarımda problem oluyor. Yani USB de sorun yok bilgisayarda birşeyler yapmam lazım. Ama dediğin gibi bir yöntemlede C yi formatlıycam belki ondandır..Başka bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirlerse çok sevinicem..
    En son splat1985 tarafından düzenlenmiştir: 10.11.2009 19:13

gameci_123 Misafir

USB de baz pc lerde sorun cıkabilir cunki anakarlar tam destekli olmuyor

5. Varsayılan

gemeci arkadaşım çok sağol. Anakartım ASUS P5p800s bu arada. bios USB yi görüyor ama şöyle görüyor. HDD diye bi bölüm var BOOT menüsünde. Ordan 1.sırada Harddisk 2.Sırada ise USB sürücü gözüküyor.. Burdan 1.Sıraya USB yi getirince BOOT SEQUENCE PRİORİTY gibi olan ekranda da yani boot etme sırası olan bölümde USB diskiminde adı çıkıyor. bende onu burada da 1.sıraya yerleştiriyorum. Fakat böyle olunca yine aynı hatayı veriyor.

bootrec /rebuildbcd komutunuda denedim.. Windows7 menüsünü çıkardı ekrana setup ekranını yine çıkartmıyor.Yani oda işe yaramadı. Sanırım sorun USB de BCD kaydı olmadığı için oluyor. Çünkü C sürücüsünde Boot klasörü içinde BCD diye bir dosya var. Ben HDD olarak USB yi seçince usb içerisinde de bu BOOT\BCD dosyasını mı arıyor acaba. Eğer arıyorsa o dosyaları bu USB için nasıl oluştururum yardım edebilecek arkadaşlar olursa bende şu windows eziyetinden kurtulayım. 1 laptop a normal kurdum, iş yerimdeki pc de takır takır çalışıyor ama evdeki pc biosta görmesine rağmen hatta USB simulate mod gibi bişey var CD-ROM olarak bile simule edilebiliyor sanırım onların hepsini denediğim halde çalışmıyor. bi yardımcı olursanız tekrar çok sevinicem..

6. Varsayılan

Arkadaşlar yokmu bilen biri. Anakartım USB açılışı için bu kadar seçenek sunarken acaba USB boot etmeyi desteklemiyor olabilir mi ?

Benzer Başlıklar

1. Windows Boot Hatası (lsass ve services)
    aquila tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 12.04.2008, 14:58
  2. windows kurulumunda hata , problem nerede ?
    black_crack tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 09.02.2006, 15:30
  3. Windows kurulumunda klavye kitlenmesi
    Blue_Rabbit tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 10.11.2005, 19:06
  4. windows cannot start the windows firewall/ ics service bulun
    robi2 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Son Mesaj: 15.02.2005, 12:19
  5. windows 2000 pro. kurulumunda olusan sorun.
    irresistible tarafından Yazılım forumunda
    Son Mesaj: 05.10.2004, 20:18

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •