3 sonuçtan 1 - 3 arası sonuçlar
  1. Varsayılan bilgisayara format atamıyorum lütfen yardım edin

windowsum 160 gb lik hd ye yüklüydü ilk aÇılıŞta kasa çalıstığı halde ekran gelmiyordu ikinci kez reset tusuna basarak açıyodum. bir gün açıkken kapandı tekrar açmaya çalıştım ama windowsa hoşgeldiniz ekranından önce yane kayan çubuk ekranından sonra kapanıp tekrar açılıyodu bilgisayar. bende format atmaya karar verdim ama cd den önyükleme için tuşa basın ekranında tuşa basınca ekranrana ''yükleme için donanım yapılandırması inceleniyor'' yazısı geliyor ve orada billgisayar donuyor o yazı oylece kalıyor bekliyorum ama mavi ekrana gecmiyo yane format ekranına. eski hd ımde windows yüklüydü onu taktım bütün driverları yükledim güncellemeleri yaptım.yine format atmaya çalısınca gene aynı yerde donuyor bilgisayar ramları çıkarıp teker teker denedim ıde kablosunuda deyiştirdim iki ayrı cd rom denedim ve iki ayrı windows cd si denedim ama gene aynı hic bişey deyişmedi. ana kartta 4 tane sata girişi var ama ben ıde kablosunu kullanıyorum sadece ve kartımın power girişi 24 pinli ama 20 pinli power takılı bilmem yardımcı olurmu sorunu çözmede. biraz uzun oldu ama tam alatabileyim diye . yardımcı olurmusunuz lütfen
    En son badstrong tarafından düzenlenmiştir: 29.12.2009 21:33 Sebep: ekleme yapma

yazdıklarınızdan anlaşılıyorki hdd ile problem yaşıyorsunuz..başka bir ide hdd ile bilgisayrınızı kurmanızı onerırım ..windows kurulum ekranın da yaşanan çakmalar genelde hdd arızası ıle alakalıdır..az bi ihtimal ama jumper ayarlarınızıda kontrol edin

3. Varsayılan cevap

ya kısacası format atmak icin cd yi takıyorum cd den ön yükleme için tusa basın yazıyor ya o tusa basınca şu yazı ''yükleme için donanım yapılandırmanız inceleniyor'' geliyo ekrana sonra donuyo ramları kottrol ettim sorun ondanmı diye ramlar sağlam

Benzer Başlıklar

1. FORMAT atamıyorum (lütfen yardım)
    euus tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 20
    Son Mesaj: 26.01.2011, 15:27
  2. Format atamıyorum =( yardım edin lütfen
    kedikesenfare tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 28.11.2009, 12:59
  3. Format atamıyorum =( yardım edin lütfen
    kedikesenfare tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5