8 sonuçtan 1 - 8 arası sonuçlar
 1. #1

  Varsayılan Windows7den Xpye kesin dönüş(kestirmeden :D ) ayrıca Cdsiz XP kurulumu Harddrive ile!

  Sanırım hazırlanmış en kısa yol budur!!!

  Evet
  Resimler Anlatıyor!
  ayrıca xpyi cdsiz kurmayıda analtıyor malum windows7 cdsiz kurulduğu için cdromunuz olmaya bilir

  ekliyceklerim
  Tamamen Kendi Emeğimdi!!!
  ayrıca

  bu yöntemi 12 yıl önce fat nt meselesi ilk çıktığında geriye dönük kurulumlar için kullanmıştım gerçek hayattı bu gün bu işe yarıyor mutluyum ^^


  yardım isteyen herkes dinodünyadan özel mesajla ulaşabilir arada burayada bakıyorum

 2. #2

  Varsayılan

  Öncelikle verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Ancak ekleme yapmak istiyorum çünkü, yazdıklarınızı biraz karmaşık biraz da yetersiz buldum.

  1- XP cd ile olduğu gibi cd'siz de yüklenebiliyor, dolayısıyla bu yeni bir hadise değil. Cd içeriğinin imajını alır sanal sürücüye atarsınız yada, farklı bir sürücüye cd içeriğini kopyaladıktan sonra masaüstünde iken setup.exe den devam edersiniz. Bir de Dos ortamından yapılır ki bunun detayına girmeyeceğim.

  2- Bahsettiğiniz Winnt32.exe ile yaptığınız işlemi ben şahsen sadece XP'nin onarımı için kullanıyorum. Setup.exe haricinde, dos kipinde yeni kurulum yapmak için Winnt.exe güncellme yapmak için ise Winnt32.exe kullanılır.

  http://www.pcnet.com.tr/forum/1248044-post1.html

  Yeni yükleme yapılacaksa setup.exe yada Winnt.exe dururken neden Winnt32.exe ile devam edeyim ki?. Üstelik verdiğiniz resimden anladığıma göre XP açıkken sözde Win7'ye darbe vuruyorsunuz ki, XP modundayken Win7'nin bir hükmü olmayacağı için Win7'ye ait her şeyi silebiliriz, bu da darbe sayılmaz. Bahsettiğiniz dosyaları silmek yerine Win7'ye ait Boot klasörü ile bootmgr dosyasını silmek (veya taşımak) daha akıllıca olur ki sonrasında cd'den yada hdd'den Win7 üzerine istediğimiz gibi XP yükleyebiliriz. Tabi bu işlemden önce Windows ve Program Files klasörlerinin adını değiştirmemiz gerekir aksi halde kurulumda Windows.0 gibi bir klasör oluşur.

  3- 12 yıl öncesinde NT 4.0 Service Pack 4 vardı ve NT 1998'de değil, 1993'de NT 3.1 olarak piyasaya çıkmıştır. Sanırım siz bu işlemi NT 4.0 sp4'de yaptınız.

  Özetle;
  Win7 den kurtulmak istiyorsanız özellikle bootmgr dosyasını silmeniz yeterli. Ardından istediğiniz işletim sistemini yükleyebilirsiniz.

  XP'yi onarnak istiyorsanız zaman alıcı işlemler yapmanıza yada bazı dosyaları silmenize gerek yok. Hatta CD takıp ''R'' ile de onarmanıza da gerek yok, çünkü ''R'' ile onarımda onarım haricinde yüklü olan diğer programlara özellikle regedit kayıtlarına zarar verirsiniz. Ama 2. seçenekte verdiğim bağlantıdaki işlemi yaptığınızda sisteminizdeki tek dosya dahi zarar görmez aksine onarılır.

 3. #3

  Varsayılan

  arkadaşım sırf laf olsun diye yazmışsın oluyorsa dene bakalım windows7 dediğin gibi sen copy paste yaparak tarihleri ancak kendini rezil ediyorsun o tarihte çıktı diye o tarihte kullanmam gerekmiyor faydalancak insanların kafasını karıştırma

  birde ne yazmışım ezbere paste yapmışsın bak


  demişim ki;
  windows7 romsuz kuruluyor geçipde romu olmayanlara yardımı olur böyle bir bilgi yok

  ayrıca windows xpde kurulan sanal romdan bile 7 kuruluyor buda ek olsun

 4. #4

  Varsayılan

  Ben başkalarının mesajlarını alıntı yaparak yazmam. Şayet alıntı yaptıysam altına ''alıntıdır'' diye eklerim. İfadeler tamamen bana aittir. Doğru, tarihleri alıntı yaptım emin olmak için. Nede olsa Dos 6.22 dan beri pc kullanıyorum tarihleri hatırlamam biraz zor elbette.

  Şimdi bana koyu olarak işaretlediğim ifadelerinizi açıklarmısınız? Oluyorsa dene bakalım ile neyi kastediyorsunuz? Ve, böyle bir bilgi yok derken ne demek istiyorsunuz?

 5. #5

  Varsayılan

  böyle bir bilgi yok
  ;daha önce açıklanmadı
  O
  luyorsa dene bakalım sistem tarihi daha yeni hatası almadan ve cdromsuz dediğin gibi sanal sürücüyle xp kurmayı dene bakalım
  post kasmaya benzemiyor gerçek teknik

  burda daha fazla bişey yazmıycam sırf post kasıyorsunuz

 6. #6

  Varsayılan

  Ondan kolay ne var? Bilmiyorsan bilmiyorum de açıklayalım, sanki uygulamadığım yöntem de.

  Cd sürücün yoksa eğer;
  - Windows'un imajını(iso) hdd'de başka bir bölüme atarsın.
  - UltraISO ile oluşturduğun sanal sürücüye bu imajı yüklersin.
  - İmajını yüklediğin sanal sürücüdeki setup'u (onarmak istiyorsan winnt32.exe'yi) çalıştırırsın.
  - Başladı mı XP yüklenmeye? Yeni kurulum olarak devam edersin. Pc restarttan sonra kaldığı yerden devam eder. Eh artık gerisini biliyorsun.

  Peki senin yazdıklarının Win7 ile ne alakası var? Bir de Win7'den XP'ye kesin dönüş diye başlık açmışsın.

  Kabalaşmak yerine önce yazdıklarını düzgün cümleler kurarak ifade etmeyi dene. Ayrıca bana ait gereksiz mesaj bulursan (tek tük belki) sağda ihbar butonu var hatırlatırım.

 7. #7

  Varsayılan

  takdiri kullanıcılara bırakıyorum,anlarsın zamanla

 8. Varsayılan

  arkadaşlar ben geçen hafta yeni bir pc aldım pcde windows 7 64bit home premium türkçe yüklü ve ben buna sanal xp yükleyemiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim şimden teşekkürler .....

Benzer Başlıklar

 1. harddrive satıcam ama ne kadar ediyo bilmiom
  snowflake64 tarafından Teknoloji forumunda
  Yanıt: 2
  Son Mesaj: 29.04.2009, 04:56
 2. bigisayr kapanmıyor....ayrıca
  umutlu tarafından Donanım forumunda
  Yanıt: 3
  Son Mesaj: 20.02.2008, 19:08
 3. harddrive calismiyor
  sertac7 tarafından Donanım forumunda
  Yanıt: 9
  Son Mesaj: 02.07.2005, 12:12
 4. ayrıca soruya ek olarak!
  masteroff tarafından Donanım forumunda
  Yanıt: 0
  Son Mesaj: 02.09.2003, 09:10

Gönderim İzinleri

 • Yeni başlık açamazsınız
 • Yanıt yazamazsınız
 • Eklenti gönderemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •