Sayfa 1 / 2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Bilgisayarı açınca bip sesi gelmiyor ve monitöre görüntü gelmiyor

BİLGİSAYARI AÇINCA BİP SESİ GELMİYOR VE MONİTÖRE GÖRÜNTÜ GELMİYOR power düğmesine basıyorum 3 sn gecikmeli olarak gücü alıyo pc ve normal bi şekilde açılıo sanki ama monitörün sarı ışık yeşil olmuyo ve bip sesi duymuyorum tekrar tekrar resetliyorum sonunda bib sesini duyuyorum pc açılıyor fakat bi parçası yanıcak bu şekilde diye korkuyom formatlasam düzelirmi acaba bi yardım lütfen

Katılım Tarihi
    2008
    Yer
    Cyber Gezeğeni

1. yontem bir bilgisayar acilirken INSERT butonuna basili tut.
    2. Kasaya giden tum kablolari cikar. Sonrak kasayi acarak Anakart uzerindeki pili cikar ve 10 dakika bekle. Pili geri tak. Kablolari tak.

Bu iki yöntemi ayri-ayri dene. ikisinden biri olur in işallah.

insert butonu hangisi oluyo

4. Varsayılan

eger microsoft klavye kullanıyosan home butonunun üstündeki tuş deilse sag üst köşede bi yerde olması lazım . bu arada arkadaşın verdiği yöntemler işe yaramazsa büyük ihtimalle anakartında sorun var demektir hatta yanmış bile olabilir

ama bilgisayarım 6-7 resetten sonra bip sesi geliyor ve çılıyor hatta şuan bu bilgisayarı kullanıorum akşam kapattımmı sabaha tekrar aynı sorunu yaşıorum

PSU nuzda sorun var değiştirin veya arkadaşınızdan ödünç alın bir deneme yapın.Sorun PSU
    DiNLEMEYi ÖĞREN. BAZI FIRSATLAR KAPIYI HAFiF TIKLATIR.

bilgsayarma yeni ram almak ıcın pcmdeki ramı cıkarttm pcciye ramımı gostermeye gıttım ewe geldim ramı taktım pc yı actım 4 kere uzun biiiiip biiiip biiiip biiip ses cıktı pc kapndı . ben 5-6 kere pc yi actım kablo cıkarttım taktım sımdıde 2 dk acık bıraktım 10 dan fazla biip sesi cıkmaya basladı uzun ? ne yapma gerek ? .s

kardesım bılgısayrım eskı . 2 tane ram yuvası varya hanı
    eskıden bılırsın ateri kasetleri olurdu aynn ole taktım altındakı cızlıgıler oturdu tam cıt dıe ses cıktı hatta .s 2 tane takma yeri war bide ole denim. ? ozaman
    ,

bu sorunu ben ramlari çıkarıp takarak çözmüştüm. şansını dene

benım ram takma yerının yanında sıkıstırmak ıcın olan syler kırıldı ama yınede ıyı oturuyor . yıne sorun devam yani .S
    bilgisayarcıya sordum RAM dandır dedi . bencede ramdan ama cozemedım 3 gundur . cunku ramı cıkarmıstım yerıne takınca bole bı sorun olustu ??

Benzer Başlıklar

1. Monitöre Görüntü Gelmiyor ?!
    bengezginci tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 19.09.2009, 00:24
  2. monitöre görüntü gelmiyor
    tayfunsg tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 14.12.2008, 01:14
  3. Monitöre Görüntü Gelmiyor!
    chn_05 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3