Sayfa 1 / 2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Lightbulb Çift Çanak Kurulumu

Elimde 2 adet çanak var. Biri Turksat a ayarlı. Diğerinin bağlantısı yapılı değil.
    Uydu alıcısı: Goldmaster 76100

2 çanağı birden bu uydu alıcısına bağlayabilme imkanı var mı? Varsa nasıl?

iki çanağı birden bağlayabilsen bile iki çanak uydu gibi olmaz ki sonuçta onun için de recever gerekecek yani sadece turksat1c kullanabilirsin bu şekilde diye biliyorum kolay gelsin

Katılım Tarihi
    2007

Bir tane switch alıyorsun çanakları ona bağlıyorsun , sonra tek kablo halinde receiver'a bağlıyorsun hotbird uydu ayarını 22khz açıyorsun turksat da ise 22khz kapalı diyorsun , hotbirt uydusna ait kanal'a geldiğinde 22khz sinyal switch'e gidiyor ve yayın hotbird çanağına geçiyor , turksat yaptığında ise 22khz kapanıp turksat uydusuna geçiyor yayın.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul-Beykoz

yada klik in dediğine ek olarak bağlantıyı yaptıktan sonra diğer uyduyu ayarladığı n yerden otomatik tarattırma yapıyorsun ve buldukları kanalları listeye ekliyor yukarda bi seçenek var o seçeneği tüm uydular yapıp iki uyduyu aynı anda görme imkanına sahip oluyorsunuz yalnız disecq anahtarı açık olacak yoksa göremezsiniz saygılar

kardeşim bi tane disecq alacaksın türksatın kablosunu 1 yazan yuvaya takıyorsun diğerini artık hotbird mi sirüsmü hangisini izlemek istiyorsan ona çeviriyorsun 4.yuvaya takıyorsun sonra kurulumdan lnb ayarlarına geliyorsun türksat uydusunu secıyorsun disecq 1 yapıyorsun kaydediyorsun sonra diğer çanağı hangi uyduya ayarladıysan o uyduyu seçiyorsn örnek:hotbird türksata yaptıgın gibi kurulum lnb ayarları hotbırd ü seçiyorsun lnb ayarları diyorsun disecq 4 seciyorsun sinyal geldimi iş tamamdır çok basıt

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul-Beykoz

Alıntı Orijinalini Gönderen: mosdefs Mesajı Görüntüle
    kardeşim bi tane disecq alacaksın türksatın kablosunu 1 yazan yuvaya takıyorsun diğerini artık hotbird mi sirüsmü hangisini izlemek istiyorsan ona çeviriyorsun 4.yuvaya takıyorsun sonra kurulumdan lnb ayarlarına geliyorsun türksat uydusunu secıyorsun disecq 1 yapıyorsun kaydediyorsun sonra diğer çanağı hangi uyduya ayarladıysan o uyduyu seçiyorsn örnek:hotbird türksata yaptıgın gibi kurulum lnb ayarları hotbırd ü seçiyorsun lnb ayarları diyorsun disecq 4 seciyorsun sinyal geldimi iş tamamdır çok basıt

yanlız uydunun yönünü ayarlamak oldukça güç bu durumda döndüreceğin uydunun frekansve pozisyonunu iyi bilmen ve doğru girmen gerekiyor sonrada yönünü ayarlıyacan eğer ayarlayamazsan 15-20liraya uydu bulucu cihazlar vra onlardan alabilirsin uyducu çağırma çok pahalıya patlar benden demesi

yo hiçte pahalı değil 20 tl kurulum parası disecq te 10 lira kablo zaten 1 metre gerekli disecq e bağlamak için başka bi masrafı yok bende bu işi yapıyorum

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul-Beykoz

yo hiçte pahalı değil 20 tl kurulum parası disecq te 10 lira kablo zaten 1 metre gerekli disecq e bağlamak için başka bi masrafı yok bende bu işi yapıyorum
    tabi tabi millet kazıklamak için ellerinden geleni yapıyorlar ben uyducuya para vermem kendi çanağımı kendim ayarlarım biliyorum ayarlamasını açısını herşeyini zaten

frekans ve pozisyonunu bildikten sonra ayarlaması basit

evet yani alırsın çanağını uydunu tv yi çıkarsın dama ayarlarsın biliyorsan ama satfinder alacam dersen (sinyal bulucu) 300 tl bayılırsın

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul-Beykoz

evet yani alırsın çanağını uydunu tv yi çıkarsın dama ayarlarsın biliyorsan ama satfinder alacam dersen (sinyal bulucu) 300 tl bayılırsın
    satr finderler burda 10liradan başlıyor seni kazıklıyorlar demekki

analog ama çok işeyarıyor bende yok gerçide başkalarının çanaklarını ayarlarken süper işe yarıyor

Benzer Başlıklar

1. avertv (dijital) çanak+lnb
    memat tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 10.05.2006, 16:08
  2. Hangi çanak anten+receiver...
    muratrade tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 19
    Son Mesaj: 09.11.2005, 16:44
  3. Çanak ve LNB tavsiyesi
    gkobar tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3