5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
  1. Varsayılan ipconfig/release nasıl çalışıyor?

Uzun zamandır bir siteye giremiordum,bir arkadaşım bana komut satırına ipconfig/release yazmamı,ip'min yenileceğini söyledi.Sonra girmeye başladım.Bu nasıl oldu?Sitelerde biraz araştırdım,
    ipconfig /flushdns
    ipconfid /release
    echo ip adresiniz yenileniyor
    ipconfig /renew
    falan da yazılmalı diyorlar.Giremediğim siteye yeniden nasıl girebildim,noldu gerçekten merak ettim.Açıklarsanız çok makbule geçecek çünkü gerçekten çok merak ettim.

Katılım Tarihi
    2007

Bilgisayarın önbelleğine aldığı bazı bağlantı ayarları tazelenip yenilenmiş.Eskisinde sorun varsa yenisi gelince yeni gelende site yasağı yoktur.

3. Varsayılan

Şunu anlamadım aslında,ipconfig/release ile pc nin dinamik ip si yenileniyor sanırım,bunu bir de modemi açıp kapatınca yapabiliyoruz diye biliyorum.Ama sistem şöyle çalışmıyor mu,modemin sabit bir ip si var,pc nin ise(özel almazsan) dinamik ve pc her internete bağlandığında yeni ip alıyor(?) o zman ipconfig/release yapmaya ya da modemi resetlemeye ne gerek var?Sadece internet bağlantısını kesip tekrar bağlansak da ip değişmez mi?Farkı ne?

Katılım Tarihi
    2007

ipconfig /flushdns farklı diğer komutlar farklı ip farklı dns farklı şey.Sen dns'ide güncellemişin.

5. Varsayılan

tam olarak bilmiyom ama biz site hacklerken o komutları giriyoz ıp adresimizi bulamıyolar 1kere dahi yakalanmadım

Benzer Başlıklar

1. Ipconfig neden çalışmıyor?
    deepnote tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 22.02.2010, 01:05
  2. IPCONFIG/RELEASE sorunu,lütfen yardım edin
    klaus21 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 21.05.2009, 19:00
  3. Ekran Kartı Release
    bardar tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6