Sayfa 1 / 2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan "Hayat, Evren ve Her Şey" forumu açıldı

PCnet Online forumlarının teknolojiyle ilgili diğer bölümlerinde tartışamadığınız ve paylaşamadığınız konular için "Hayat, Evren ve Her Şey" adlı yeni forum kategorimizi açtık.

Bu forumda, forumlarımızın genel akışına uygun olmayan çeşitli konuları tartışabilirsiniz.

Ancak aşağıdaki konular kısa sürede gerilime veya gereksiz yazışmalara yol açtığı için bu konularla ilgili başlık açılması yasaktır:

• Siyaset
    • Din
    • Futbol
    • İlişkiler
    • Telif hakkı size ait olmayan eserlerin paylaşılması (sevdiğiniz şiirler vb.)

Neden "Hayat, Evren ve Her Şey"?
    Bu forumun adı, İngiliz bilimkurgu yazarı Douglas Adams'a ithafen Hayat, Evren ve Her Şey kondu. Geek kültürünün en önemli eserlerinden biri, yazarın Otostopçunun Galaksi Rehberi serisidir. Yazara göre hayat, evren ve her şeye dair nihai sorunun cevabı 42'dir. Bunu Google'a bile sorsanız size 42 cevabını verecektir.
    PCnet Yazı İşleri Müdürü

Katılım Tarihi
    2010
    Yer
    türkiye / istanbul

sitelerde tartışılan genel konular bunlardır zaten bu konuların tartışılması yasak ise forumda hep boş laf dolaşır bence

ama tabiki karar sizlerin ben sadece fikrimi söyledim bu arada hayırlı olsun yeni formunuz

3. Varsayılan

bu yeni açılan başlığın çokta gerekli olduğunu düşünmüyorum.pcnet forumun çizgisini bozacağını düşünüyorum.saygılar

Alıntı Orijinalini Gönderen: mnyk46 Mesajı Görüntüle
    bu yeni açılan başlığın çokta gerekli olduğunu düşünmüyorum.pcnet forumun çizgisini bozacağını düşünüyorum.saygılar
    Zaten forumda konuşulan gereksiz konuların bu bölümde tartışılması için bu bölüm açıldı.
    Kendini çok zorlama. en güzel şeyler, onları en az beklediğinde olur. .

Alıntı Orijinalini Gönderen: 3765 Mesajı Görüntüle
    aslinda tam tersi cok gerekliydi ve artik var hayirli olsun artik kose yazarlari gibi maceralarini yazarlar tost yaparken kullandigi dilimli peynirin dilimlerinin birbirine yapismasini engelleyen naylonu cikartmayi unutunca nasil bir deneyim yasadiklarini yazarlar yada vucutlarinin bir uzvuna yonelik yazilar yazarlar.
    Aynen 3765 abi katılıyorum.

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Istanbul

Alıntı Orijinalini Gönderen: _Snape_ Mesajı Görüntüle
    Saçma amaç için kullanılmaz ise güzel olur..
    Zaten birazda bunu engellemek için forumun ismini bu şekilde koyduk.Bunun yanı sıra forum kuralları tamamen o forumumuz içinde geçerlidir.Bunu da hatırlatmak fayda var.

Kolay gelsin.

Katılım Tarihi
    2008
    Yer
    Olmaktan korktuğum yerdeyim

Bu forumun açılmasının sebebi konularda gereksiz yere sohbet ortamının oluşması diye tahmin ediyorum. Ama bunu engellemenin daha kolay bir yanı vardı: gereksiz konuşanları uzaklaştırmak.

Ben pcnet forumuna yakıştıramadım bu bölümü. Yavaş yavaş diğer forumlardan farkı kalmıyor.

Ama gereksiz konusmalar yapılanlara uyarı mesajları moderatörler tarafından veriliyor zaten..Kişi bir kere gereksiz konustu diye forumdan uzaklaştıramazsınız.

Katılım Tarihi
    2008
    Yer
    Olmaktan korktuğum yerdeyim

Bal gibi uzaklaştırılır. Bir uyarırım iki uyarırım üçüncüde uzaklaştırırım. Buyrun:

Alıntı Orijinalini Gönderen: Forum kuralları madde 8
    Forumlarımıza içeriksiz, gereksiz veya açılan başlıkla ilgisiz mesajlar gönderemezsiniz.
    Alıntı Orijinalini Gönderen: Forum kuralları madde12
    Forumlarımız tartışma/sohbet ortamı olarak değil, bilgisayar sorunlarına çözüm bulma ortamı olarak kullanılmalıdır.
    Ekleme: Bir kere konuşanlara lafım yok tabiki hep ciddiyet olsun demiyorum. Arasıra konuşulur gerekirse uyarını alır susarsın. Ama artık her başlıkta aynı kişileri sohbet ederken gördükçe foruma giresim gelmiyor.
    En son PESSIMIST03 tarafından düzenlenmiştir: 08.04.2010 15:24

Alıntı Orijinalini Gönderen: PESSIMIST03 Mesajı Görüntüle
    Bal gibi uzaklaştırılır. Bir uyarırım iki uyarırım üçüncüde uzaklaştırırım. Buyrun:

Ekleme: Bir kere konuşanlara lafım yok tabiki hep ciddiyet olsun demiyorum. Arasıra konuşulur gerekirse uyarını alır susarsın. Ama artık her başlıkta aynı kişileri sohbet ederken gördükçe foruma giresim gelmiyor.

Bir bakıma sizde haklısınız başlıkta örneğin bir arkadasımız bir sorunu belirtiyor o sorun çözülüyor sonra konu yavaş yavaş içerikten uzaklaşıyor ve sohbet havası oluyor ben de buna karşıyım bu yüzden bunun olmaması için kendi konusmalarımada çok dikkat ediyorum.

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 29
    Son Mesaj: 27.03.2010, 21:08
  2. """ Vista ' da Açılışa Nasıl Logo Koyuyoruz """
    BlackMESA tarafından Windows Vista forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 17.10.2007, 15:43
  3. "Diğer uygulamalar" forumu kapatıldı
    MaXCoDeR tarafından Duyurular forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 14.08.2007, 17:58
  4. "Web programlama" forumu açıldı