Merhaba arkadaşlar başlıktada gördüğünüz gibi NVIDIA GEFORCE 8400M GS ekran kartı indirmem gerekiyor fakat başaramadım bir türlü.

Arkadaşlar laptopun üzerinde bulunan yazılar içerisinde bu ekran kartının adı yer almakta. Fakat hemen altında Windows Vista@ BASIC yazan farklı bir yazı daha var. (CoreTM2 Duo insideTM) intel Centrino Duo yazan bir yazı daha var. Şimdi sizlere hazırladığım bilgileri sunmak istiyorum acaba bu bilgiler doğrultusunda hangi seçenekleri seçerek ve nasıl bir yol izleyerek bu ekran kartını yükleyebilirim. Şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Merhaba arkadaşlar öncelikle sorunumu kendi yollarımla çözmeyi denedim fakat daha önce pc de VİSTA yüklü olduğundan şimdi aynı sorunu gidermekte zorluk çektim. Öncelikle Bilgisayarıma 3 gün önce (C)'ye format attırdım ama bu sefer XP yüklemek istedim ve formatör öğretmenliği yapan bir arkadaşıma format attırdım. İlk gün hiç bir sorun çıkmadı fakat 2. gün bilgisayar donmaya başladı. Arkadaşım NVIDIA GeForce 8400 yükledi (daha doğrusu format atarken otomatik yüklendi, CD içerisinde olduğundan dolayı) bende ekran kartımın bu olduğu düşüncesindeydim. Fakat sonra kendisine böyle bir sorunla karşılaştığımı ve ekranımın kitlendiğini söyledim. Arkadaşım ekran kartını silip baştan yüklememi söyledi işte burada kitlendim. Ekran kartını yüklemeye çalıştım fakat başaramadım.
NVIDIAnın resmi sitesinden
Yukarıda vermiş olduğum linkten indirdim 1 tane hata verdi. Sanırım yanlış ekran kartını indirdim, yada yükleme yaparken yanlış bir şeyler yaptım. Bana hangi ekran kartını yüklemem gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdi bilgisayarım hakkında bazı bilgileri aşşarıya yazacağım. Bu doğrultuda hangi özellikleri seçmem gerektiğini bana yazarmısınız.
GRAPHICS BY -
NVIDIA
GEFORCE 8400M GS
CORE 2 DUO İNSİDE
İNTEL
CENTRİNO
DUO-
WİNDOWS VİSTA BASIC (LAPTOPTA ŞU ANDA XP YÜKLÜ)
MORNIN XP 2009
MXP(2009)
Windows Bilgisi:
Platform: Microsoft Windows XP
Lisans Türü: Professional
işletim sistemi: Versiyon 2008
Hizmet Paketi: Service Pack 3

Sistem Bilgisi:
Yapımcı: Morning
Sistem Adı: MXP 2009 v2
İşlemci Marka\Model:
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU
T5550 @ 1.83GHz
İşlemci Hızı ve Bellek Miktarı:
1.83GHz 2,00 GB RAM

NVDIA sitesinde

Option 1:
-Product Type: GeForce
-Product Series:GeForce 8M Series (Notebooks)
-Operating System: Windows XP 64-bit
-Language: English (US)-(UK)
Yukarıda yazmış olduğum seçenekleri seçerek indirdim ikisinide yüklemeyi denedim ve hata aldım.
Product Type: GeForce (Burada 7 seçenek var sanırım seçmem gereken seçenek doğru olmalı {GeForce} )

Product Series: (Burada hangisi olduğu konusunda tam kararlı değilim fakat ben GeForce 8M Series (Notebooks) seçeneğini seçtim. Umarım burda da yanılmamışımdır.
GeForce 400 Series
GeForce 300 Series
GeForce 300M Series (Notebooks)
GeForce 200 Series
GeForce 200M Series (Notebooks)
GeForce 100 Series
GeForce 100MSeries (Notebooks)
GeForce 9 Series
GeForce 9M Series (Notebooks)
GeForce 8 Series
GeForce 8M Series (Notebooks)
GeForce 7Series
GeForce Go 7 Series (Notebooks)
GeForce 6 Series
GeForce 5 FX Series
GeForce 4 MX Series
Product:
GeForce 8800M GTX
GeForce 8800M GS
GeForce 8700M GT
GeForce 8600M GT
GeForce 8400M GT
GeForce 8400M GS
GeForce 8400M G
GeForce 8200M G
Operating System:(Burada ilk olarak Windows XP 64-bit indirdim US ve UK kurmayı denedim fakat hata verdi. Verilen hatalardan 1 tanesinin ekran görüntüsünü aldım sizlerle paylaşmak istedim. Resim ekleyemedim kusura bakmayın
Windows 7 32-bit
Windows 7 64-bit
Windows Vista 32-bit
Windows Vista 64-bit
Windows XP
Windows XP 64-bit
Windows Server 2003 x64
Linux 32-bit
Linux 64-bit
Solaris x86/x64
FreeBSD x86
FreeBSD x64
Language: Burada English (US) ve (UK) olan iki dosyayıda indirip kurmayı denedim başaramadım. Acaba nerede hata yapıyorum?
English (US)
English (UK)
English (India)
Chinese (Simplified)
Chinese (Traditional)
Japanese
Korean
Deutsch
Español (España)
Español (América Latina)
Français
Italiano