Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
41 sonuçtan 21 - 30 arası sonuçlar
  1. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: fearlestorm Mesajı Görüntüle
    Kardeşim Win95 kurarsan sistemine cinayet işlersin.Arkadaşlarımızında dediği gibi artık tüm programlar,eklentiler,oyunlar vb. herşeyin desteklediği işletim sistemi geliştirildi.Sisteminin uçmasından ziyade ancak masaüstünde,internet arama,masaüstünde gezinti(klasörde geçiş) ancak bu alanlarda hız sağlarsın ama bu hız sana %10 etki eder belkide farketmezsin.Ben windows7 yi tavsiye etmiyorum.Kızmayın bu benim görüşürüm.Evet windows 7 güzel ancak ben hala oyumu xp ye veriyorum.En kasmayan en güzel işlevi veren bana göre en pratiği windows xp'dir.Win7 bana göre sadece göze hitap ediyor ve sistemi kasmaktan başka işe yaramıyor.Ve çıkmadan şunu belirtmek istiyorum.Microsoft tarihindeki en kötü işletim sistemi Vista'dır.Vista kullanan arkadaşlarıma sesleniyorum hiç düşünmeden Xp ye geçin ya da göze hitap edicek birşey istiyorsanız windows7 tercihiniz size kalmış...
    Tarihinin en kötü sistemi mi?CORE 2 DUO E7300 3GB RAM 9800 GTX+ sistemde Vista sp2 çok daha iyi ve stabil çalışıyor 7 ye göre .Win7 geçtiğim zaman sistem sapıtıyor.Tarihin en kötü sistem dediğiniz Vista SP2 ile tam oturmuştur Ham XP kur ne demek istediğimi anlarsın.Ayrıca P4 512 mb bellekli makınaya windows 7 kur bakalım ne olacak? Vista ile Windows 7 arasında fark azdır.Bana göre Windows 7 Vista SP2 terfi etmiş hali tabi bir kaç kod duzeltmesi saymazsak çekirdek sürümü olarak biri 6.0 diğeri 6.1.Vistaya kadar piyasaya XP hakimdi ve çekirdek sürümü 5.5 idi.Piyasaya hakim olan Microsoft oldugundan dolayısıyla tüm fiziksel ve uygulama katmanı buna göre yönlendirildi ve geliştirildi yıllarca.Ancak Vista ile bir anda 5.5 terk edilip 6.0 çekirdek sürümüne terfi edilince piyasadaki eski makınaların birçoğunda donanım ve uygulamada sorun çıktı Donanım desteklese yazılım eksik kaldı yazılım mukemmel olsa dananım 5.5 de kalıp 6.0 çekirdeğe tam olarak uyum sağlıyamadı(bana göre tabiki bu düşüncelerim)Microsoft hatayı en başta yani kernel olayında yaptı.5.5 üzerine çıkmak yerine onu tamamen sildi.Z Aynı şeyleri zamanında XP içinde söylemişlerdi XP berbat çok sistem tüketiyor windows 98 den vaz geçilmez.Sene 2001..Arkadaşın konusuna gelecek olursak sistemine bağlı benim tavsiyem nette biraz kırpılıp ayar çekilen Windows 2000 vardı 20 mb bellek ile çalışıyordu.Hiç olmazsa XP de kullandıklarının birçoğunu kullanırsın
    En son kacaksevgilim tarafından düzenlenmiştir: 02.06.2011 09:05

Katılım Tarihi
    2011
    Yer
    İstanbul/Turkiye

Alıntı Orijinalini Gönderen: kacaksevgilim Mesajı Görüntüle
    Tarihinin en kötü sistemi mi?CORE 2 DUO E7300 3GB RAM 9800 GTX+ sistemde Vista sp2 çok daha iyi ve stabil çalışıyor 7 ye göre .Win7 geçtiğim zaman sistem sapıtıyor.Tarihin en kötü sistem dediğiniz Vista SP2 ile tam oturmuştur Ham XP kur ne demek istediğimi anlarsın.Ayrıca P4 512 mb bellekli makınaya windows 7 kur bakalım ne olacak? Vista ile Windows 7 arasında fark azdır.Bana göre Windows 7 Vista SP2 terfi etmiş hali tabi bir kaç kod duzeltmesi saymazsak çekirdek sürümü olarak biri 6.0 diğeri 6.1.Vistaya kadar piyasaya XP hakimdi ve çekirdek sürümü 5.5 idi.Piyasaya hakim olan Microsoft oldugundan dolayısıyla tüm fiziksel ve uygulama katmanı buna göre yönlendirildi ve geliştirildi yıllarca.Ancak Vista ile bir anda 5.5 terk edilip 6.0 çekirdek sürümüne terfi edilince piyasadaki eski makınaların birçoğunda donanım ve uygulamada sorun çıktı Donanım desteklese yazılım eksik kaldı yazılım mukemmel olsa dananım 5.5 de kalıp 6.0 çekirdeğe tam olarak uyum sağlıyamadı(bana göre tabiki bu düşüncelerim)Microsoft hatayı en başta yani kernel olayında yaptı.5.5 üzerine çıkmak yerine onu tamamen sildi.Z Aynı şeyleri zamanında XP içinde söylemişlerdi XP berbat çok sistem tüketiyor windows 98 den vaz geçilmez.Sene 2001..Arkadaşın konusuna gelecek olursak sistemine bağlı benim tavsiyem nette biraz kırpılıp ayar çekilen Windows 2000 vardı 20 mb bellek ile çalışıyordu.Hiç olmazsa XP de kullandıklarının birçoğunu kullanırsın
    windows 7 hassas dır adam gibi kurulmazsa herşey olur o yüzden windows 7 ye laf atma senmi biliyon microsoftmu

Katılım Tarihi
    2011
    Yer
    İstanbul,Türkiye

Alıntı Orijinalini Gönderen: yvzhn Mesajı Görüntüle
    vista kullanıyorum ama hiç memnun değilim windows 7 en iyisi bana göre. windows xp için microsoft desteği kesti zaten yakında vista dan da kescek desteği .. ie10 vista da çalışmayacak benim bildiğim
    Hiç tereddüte girme kesinlikle doğru hatta bu yaz sp 1 i bırakıyor microsoft
    Birde vista ya o kadar değer verse ie 9 u ona da türkçe verirdi ama vermedi sadece windows 7 ye verdi tabii vistaya ingilizce verdi
    Vista kullanacağınıza xp kullanın daha iyidir ama tercihim windows 7 dir
    Ayrıca windows live temel parçalar 2011 xp yi desteklemiyor

Katılım Tarihi
    2011
    Yer
    İstanbul/Turkiye

Alıntı Orijinalini Gönderen: dabbe1 Mesajı Görüntüle
    ikisinide kullanmayın beta 8 kullanın... ms zarar etsin...
    ben hiç kişiselleştirilemeyen ve windows 8 olup olmadığı belli olmayan sürüm kullanmam

Katılım Tarihi
    2011
    Yer
    İstanbul,Türkiye

Alıntı Orijinalini Gönderen: dabbe1 Mesajı Görüntüle
    ikisinide kullanmayın beta 8 kullanın... ms zarar etsin...
    Ben biraz daha bekleyeceğim şunun şurasında bir yıl daha kaldı atlatırız

6. Varsayılan

Tamam bundan sonra sevgilime davrandığım gibi davranırım Windows 7 ye.Varsa karşıt görüşün arkadaşım şu şu sebeblerden bu böyledir diye bende illaki saygı gösteririm.hassasmış.Seni incittiğim için özür dilerim windows 7.Saçma sapan konuşup canımı sıkma

XP olayına gelecek olursak Bana göre fazla aykırı olacak ama rezil bir işletim sistemi.XP kullanacagıma pardus yada ubuntu kullanırım çok daha iyi.(SP siz ham hali ile incelerseniz nedemek istediğim biraz daha anlaşılır)2 hafta sonra balon gibi şişiyor regedit.XP SP3 Kullanacagıma SPsiz vista kullanmayı tercih ederim Öylede yaptım zaten.XP arkasında Microsoft değilde başka bir firma olsaydı acaba sonuç ne olurdu?GRAFIK tabanlı işletim sistemini hayatımıza kazandıran APPLE selam olsun
    En son kacaksevgilim tarafından düzenlenmiştir: 05.06.2011 11:52

Katılım Tarihi
    2011
    Yer
    İstanbul,Türkiye

Tamam bundan sonra sevgilime davrandığım gibi davranırım Windows 7 ye.Varsa karşıt görüşün arkadaşım şu şu sebeblerden bu böyledir diye bende illaki saygı gösteririm.hassasmış.Seni incittiğim için özür dilerim windows 7.Saçma sapan konuşup canımı sıkma

XP olayına gelecek olursak Bana göre fazla aykırı olacak ama rezil bir işletim sistemi.XP kullanacagıma pardus yada ubuntu kullanırım çok daha iyi.(SP siz ham hali ile incelerseniz nedemek istediğim biraz daha anlaşılır)2 hafta sonra balon gibi şişiyor regedit.XP SP3 Kullanacagıma SPsiz vista kullanmayı tercih ederim Öylede yaptım zaten.XP arkasında Microsoft değilde başka bir firma olsaydı acaba sonuç ne olurdu?GRAFIK tabanlı işletim sistemini hayatımıza kazandıran APPLE selam olsun
    Çok haklısın windows 7 en değerlileri çünkü en çok özellik onda var mesela windows movie maker kalktı onun yerine windows live movie maker geldi sürekli güncellemeleri var fakat ben advanced system care ile güncellemelerimi yapıyorum.Ayrıca Apple ıda masaüstünde yaşatmak isteyen fakat yine windows ta olmak isteyen:
    1-)Rocketdock indirsin
    2-)Mac OS X Leopard temasını indirsin rocket dock için
    sonra bu temayı uygulayınca görev çubuğunu üste atın sonra ona sağ tıklayın oto. gizle olsun ama rocket dock olmasın
    3-)Rocket dock App veya İpad simgeleri ni sitesinden indirin atın yapın.
    4-)Rocket dock kesinlikle aşağıda ve biraz yukarda olsun oto. kapanmasın.
    5-)Mac OS X Leopard yazsın google görsellere ordaki resmini indirsin arka plan yapsın.
    işte bu kadar...

Katılım Tarihi
    2011
    Yer
    İstanbul/Turkiye

ben dogru söyledim bir yanlış herşeye bedeldir

Bilgisayarına 95-98 kurarsan hızlanmaktan ziyade performans acayip şekilde düşebilir. Her zaman güncel sistemler kullanın.
    Benim Sempron'um Core i7'yle kapışmış bir işlemcidir.

Katılım Tarihi
    2011
    Yer
    İstanbul/Turkiye

95 yükleyeceğine windows 7 ni klasik temaya ayarla aynı perfonmansı alırsın

Benzer Başlıklar

1. metin2 de şifremi unuttum diom e posta hatası verio
    zazazaa tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 17.06.2010, 09:33

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız