7 sonuçtan 1 - 7 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Embed kodu

Embed kodu vermeyen sitelerde kodu almanın bir yolu varmı?

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Istanbul

eğer videonun linkine ulaşabiliyorsan, kendi kodunu kendin yazabilirsin.
    hangi site mesela o embed linki vermeyen?

3. Varsayılan

Mesela bu site..

Katılım Tarihi
    2009
    Yer
    İstanbul

Bu tür çalıntıları sayfanın kaynak kodundan alırlar. Videoyu oynattığınız sayfada sağ tıklayarak "Sayfa Kaynağını Göster"i seçin açılan pencerede video için embed kodlarını görürsünüz.
    Leon_
    Hiç birşey engel değil seni sevmeme sen bile, sensizlik bile!

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Istanbul

Alıntı Orijinalini Gönderen: ByCakko Mesajı Görüntüle
    Mesela bu site..
    nasıl ki sen bir sunucuda bulunan video dosyasını kendi sitende göstermek istiyorsan, örnekte verdiğin site ve o tarzdaki siteler de aynı şekilde başka bir sunucudaki dosyayı kendi sayfasında gösteriyor.

buda şu anlama geliyor, örnekte verdiğin site sana bir embed kodu üretemez, (aslında kullandığı swf player'ın marifetiyle üretebilir ama işin o kısmı kafanı karıştırmasın diye o konuya girmiyorum)

o yüzden bu tarz sitelerden, kendi sayfana koyacak video aramak yerine o ilgili videoyu youtube gibi videoyu kendi sunucusunda barındıran ve sana embed kodu veren sitelerden bulmak senin için daha rahat, kolay ve mantıklı bir iş olacaktır.

şimdi bu bilgileri verdikten sonra en başa dönersek maddeler halinde bir özet geçeyim:
    1- örnekte verdiğin site videoyu facebook'tan çekiyor
    2- swf player kullandığından açılan sayfanın kaynak kodunda dosyanın URL'sini göremezsin. ancak ben incelerken sayfanın kaynak kodundan swf player'ın XML formatındaki ayar dosyasına ulaştım, oradan da mp4 formatındaki video dosyasının URL'sini aldım. o URL'yi kullanarakta dosyayı şu şekilde sayfama embed ettim:
    HTML Kodu:
    <OBJECT CLASSID="clsid:02BF25D5-8C17-4B23-BC80-D3488ABDDC6B" WIDTH="750"HEIGHT="700" CODEBASE="http://www.apple.com/qtactivex/qtplugin.cab">
    <PARAM name="SRC" VALUE="http://video.ak.facebook.com/video-ak-sf2p/v6808/175/92/101827446514108_37732.mp4">
    <PARAM name="AUTOPLAY" VALUE="true">
    <PARAM name="CONTROLLER" VALUE="true">
    <EMBED SRC="http://video.ak.facebook.com/video-ak-sf2p/v6808/175/92/101827446514108_37732.mp4" WIDTH="750" HEIGHT="700" AUTOPLAY="true" CONTROLLER="true" PLUGINSPAGE="http://www.apple.com/quicktime/download/">
    </EMBED>
    </OBJECT>
    3- gördüğün gibi o tür sitelerden bir embed kodu elde edilebiliyor, ancak bununla uğraşmak gereksiz, fuzuli bir iş onun yerine aynı videoyu youtube'dan kolaylıkla bulabilirsin üstelik embed koduyla birlikte..
    En son SurFeR tarafından düzenlenmiştir: 05.09.2010 02:11

6. Varsayılan

Saolun modum hem verdiğiniz bilgilerden ötürü ve anlaşılabilir bir dil kullandığınız sebebiyle..

7. Varsayılan

Öncelikle bu konu hakkında bende çok araştırma yaptım vardıgım en yi sonuç Embed Kodu Almış Sitelerden Al Mesela Benim Film Sitemde VideoBB ve Videozer Videolarını kullanıyorum. Mesela Şu Konuya Girdin Diyelim BABA 1 / THE GODFATHER 1 TÜRKÇE DUBLAJ İZLE
    Videonun Üzerine gelince Link Diye bi bölüm cıkar tıkla ordan istedigiin boyutta embed kodunu alabilirsin

Benzer Başlıklar

1. Fbml Kodları - FBML - Fbml kodu - Fbml resim kodu
    hitsaati tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 17.04.2010, 16:35
  2. Embed paylaşmayan video sitesi var mı?
    the_icerbetiger tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 10.10.2009, 15:02
  3. embed kodları nereye kaydedilir?
    calypso16 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 16.03.2008, 01:14
  4. Asp Kodu içinde Nasıl HTML kodu kullanabilirim...
    Biza tarafından ASP ve ASP.NET forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 05.11.2007, 04:22
  5. embed edilince bozulan swf
    ishadami tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 25.06.2005, 17:31

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz