8 sonuçtan 1 - 8 arası sonuçlar

Varsayılan Windows Açılmıyor !!

Merhaba arkadaşlar ben bi pc yaptım eski pc yi güncelledim diyelim
    pc yı formatladım işlem bitti windows açılırken tüp dolan yer orda sürekli doluyor
    bi türlü açılmıyo bi nerden baksanız 15 20 dk bekledim aynı güvenli mod da denedim açıldı sorun nedir acaba arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler....

2. Varsayılan

Arkadasım System 32 dosyasında virüs war Galıba Bu bilgisayarının cokmesi gibi bisi Sana tavsiyem Tekrar format atabilirsin ama daha kolay yolu ise pc yi ac o dalma yeri gelsin windows cd sini tak kendi bilgisayarının rest at pc ye orda zaten yazıcak r ye tıkla dıe r ye tıkla pc yı acarken delete tusauna bas sonra sağda en altta kı seceneğe gel oraya tıkla ewt de pc acılacak tır

daha pc yeni parçaları takdım aynı anda formatı attım formatı atmadan öncede kendini resetliyodu siyah ekrandayken sonra format atıyım dedim attıkdan sonra windows logosu çıkıyo orda doluyo sürekli öyle yapıyo

Bu sorun IDElerin uzun uzun algılanmasından dolayı oluyor.Aygıt yöneticisinde IDE denetleyicileri genişlet 1.IDE kanalına çift tıkla Gelişmiş ayarlara gel Aygıt 1 alanında Otomatik algıla modunu yok de.

Bu ayardan sonra o dolan tip kısalacatır ama bundan sonraki tatığın hiçbir ide cihaz winows tarafından tanınmayacak taaki tekrar eski haline getirene kadar.

arkadaşım haklı olabilirsin hard disk in bağlantısı ıde bağlantısı dediğini yapıcam ama flaş disk takdığımda okumıyacakmı bu veya bi cd takdığımda ?

Usb ayarları başka ben sadece ide diyorum.Cd taktığındada algılayacak.Yani demek istediğim bu ayardan sonra bağlanan ide cihazlar algılanmayacak.Taktığın cd okur taktığı bellek çalışır.Ama sisteme yeni bir ide cihaz takarsan cdrom yada hdd bunu yeni donanım bulundu diyerek algılamaz.
    En son makkarna tarafından düzenlenmiştir: 12.09.2010 16:08

gir guvenli moda dosyaları yedekle kur xp
    ama sistem kaldırırsa windows 7 yukle hem kendisi yedek yapıyor

Alıntı Orijinalini Gönderen: bykenan Mesajı Görüntüle
    gir guvenli moda dosyaları yedekle kur xp
    ama sistem kaldırırsa windows 7 yukle hem kendisi yedek yapıyor
    Bilgisayar açılmıyor değil uzun sürede açılıyor , sorunu 7 de çözmez.Sorun donanımsal yada yanlış bios ayarları.

Benzer Başlıklar

1. Windows Xp pc açılmıyor
    alikurukahveci tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 15.08.2010, 19:28
  2. Windows açılmıyor .!!
    traudy tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 08.11.2009, 12:36
  3. Windows Açılmıyor?
    tossup_ tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 11