8 sonuçtan 1 - 8 arası sonuçlar
  1. Varsayılan LÜTFEN ACİL YARDIMM!! (3 ayrı sorun tek başlık)

arkadaşlar ben forumunuza yeni üye oldum umarım aradığımı bulurum bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim şimdi gelelim benim sorunuma

benim pc açılırken bios ekranından sonra hardware monitor ekranı geliyor işlem sıcaklığı ve fanların durumunu belirtiyor daha sonra _ işareti geliyor ama bir türlü windows ekranı gelmiyor formatladım denedim gene olmadı pc açmak için bios ekranında boot ayarlarından zaten hard disk olan boot u f8 ve f9 a basarak tekrar hard dis ki seçince açılıyor tabi yine windows ekranı gelmeden önce karanlık bir ekran ve 30 saniye bekleme var bu sorunu bir türlü çözemedim yardımcı olursanız sevinirim

gelelim bir diğer sorunuma :

benim ekran kartım NVİDİA GEforce FX5500 bunun en son çıkan driver ini indirdim ve formattan sonra kurdum bir süre önce de kadamı değiştirdim ve küçük kasalardan aldım üstünde fanı olmasına rağmen ekran kartım durduk yerde aşırı ısınarak ekran görüntüsü gidiyor bu gitme olayı pc yi açınca ne zaman olacağı belli olmuyor sadece masaüstü ekranı varken bile ve ya google crome u bile kullanırken olabiliyor monitor e no signal yazısı geliyor reset attığımda ise görüntü tekrar geliyor pc açılıyor ama 1 dk durmadan yine gidiyor
    bu sorunun sebebi aşırı ısınmasından kaynaklanıyor bu arada RAM 1 GB ddr 1 ama daha önce de aynı ekran kartımı kullanıyordum aynı yazılımlarla ama hiç bu kadar ısınmazdı ya da ekran hiç gitmemişti ekran kartını çıkardığımda ise anakart üzerindeki intel ekran kartını kullanıp pc imi açıyorum tabi yukarıdaki sorun devam ediyor ve bu ekran kartı da oyun oynatmıyor örn: call of duty 2

şimdi gelelim diğer sorunuma :

benim pc de 2 adet hdd ve 2 adet dvd rw var bunları data kablosuyla anakarta bağlıyorum ama bios ekranında

IDE channel 0 no 80 conductor cable installed
    IDE channel 1 no 80 conductor cable installed

bu yazı var ve beni bios ekranında 15-20 saniye bekletiyor sebebini araştırdım galiba kullandığım ıde kablosu 40 kanallıymış ve 80 kanallıya ihtiyacım varmış gittim 2 adet 80 kanal ıde kablo aldım denedim bu sefer hard diskleri görüyor dvd rw leri görmüyor ya da yine aynı uyarıyı alıyorum

bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olanlardan şimdiden Allah razı olsun çok teşekkür ederim

2. Varsayılan

bu arada sistem özelliklerim

anakart

İŞLEMCİ : İNTEL CELERON D 2.33 GHZ

energystar (BIOSTAR) 865GV MİCRO 478

EKRAN KARTI : NVİDİA GEFORCE FX 5500

RAM : 1GB DDR 1 533 MHZ

HDD: SAMSUNG 80 GB DATA

HDD: SAMSUNG 80GB DATA

DVD RW: SAMSUNG WRİTE MASTER DVD MULTİ ÇİFT KATMAN X 2

3. Varsayılan

kimse yok mu arkadaşlar yaaa

1 .sorunun cevabı şu olabilir anakart üstündeki usb çıkışların ya arızalı yada cd romda bir şey unutmuşsun ya da usb girişlerinde arızalı bir şey takılı,
    2.sorunun ekran kartın çok eski sisteminde baya gerşde kalmış bir sistem eğer hiç uygulamadıysan en azından termal macun yenilemesi yap anakart ram yuvaların biri bozuk olabilir sonuçta anakart aşırı ısındığında sistem zarar görmesin diye kapatacaktır.
    3.sorunun her 2 harddisk ve dvd rom un slave master ayarlarını ve kablo üstündeki yerlerine dikkat ederek bağlantısını yapman lazım kablo üstünde de master slave kısımları numaralandırılmıştır dikkat ederek tekrardan bağlantıları kontrol et.

5. Varsayılan

çok tşk ambassador

Arkadaşım Ben Sana İntel Markasının En Son Çıkan Sürümünü Vereyim Ben Kullanıyorum Hiçbir Sorunda Yok..

Intel(R)

Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz

3.02 GHz, 2,00 GB RAM
    ® Hayatı Tesbih Yaptım.. Bazenleri Çekiyorum Bazenleri Sallıyorum..!! © ║║║►~§^╚

7. Varsayılan

dostum ilk sorunu çözdüm şu an tek sorunum ıde 0 cable no installed ve ekran kartımın aşırı ısınmadan kapanıyor olması

8. Varsayılan

ayrıca malesef sayfada yardım eden kimse yok kocaman pcnet te soruna yardım edebilecek kimse yok

Benzer Başlıklar

1. Acİl asus laptop yardimm
    ozgurix_002 tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 04.02.2010, 21:51
  2. ÇOK ACİL LİME WİRE YARDIMM
    omerozdemir16 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 15.10.2008, 19:06
  3. Sanal dvd-rom,ACİL YARDIMM!!!
    b_b_ tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5