1 sonuçtan 1 - 1 arası sonuçlar
    Katılım Tarihi
    2010
    Yer
    Türkiye

Varsayılan İlk bulut bilgisayar

JoliBook adlı netbook, içerisinde bulut işletim sistemi JoliCloud ile birlikte geliyor.
    JoliBook, JoliCloud adlı bir işletim sisitemi için tasarlanmış bir netbook. JoliBook'u diğer netbooklardan ayıran en büyük özellik JoliCloud adlı bulut bilişime uyumlu ilk netbook olması.

JoliBook yakında piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. İçerisinde JoliCloud işletim sistemi de geliyor.

Linux tabanlı JoliCloud işletim sistemi, tıpkı yakında çıkacak olan Chrome işletim sistemi gibi, bulutun avantajlarından yararlanan ve kendisini radikal bir işletim sistemi olacak.
    Böylece hem sürücü yüklemeden kullanmanın basitliğini yaşayacak hem de bilgisayar diskinizi kullanabileceksiniz ki, bu Chrome işletim sisteminin halen kafalarda soru işareti yaratan en büyük tarafı.

JoliCloud yetkilileri konu hakkında şöyle diyor: "Yine verilerinizi bilgisayarınızda saklayabileceksiniz. Ama bu sefer aynı zamanda Bulut'a da kayıt etme ve buradaki istediğiniz serviseri kullanmabilme yetisine de sahip olacaksınız."

JoliBook, JoliCloud işletim sisteminden faydalanabilecek ilk bilgisayar olacağı gibi modern çağ bilgisayarlarında bulunması beklenen bir çok özelliği barındıracak.

Üreticiler "Bulutta yaşayan insanlar için dizayn edilmiş cihaz, Jolicloud 1.1 ile çalışıyor ve Chromium, Facebook, Spotify, VLC, Skype ve daha birçok işinize yarayan güzel uygulama önceden yüklü olarak geliyor. Cihazın çift çekirdekli Atom N550 işlemcisi, 250 GB sabit diski ve çok uygun bir fiyatı olacak. " şeklinde bir açıklama yapıyor.

Henüz Avrupa için bir çıkış tarihi yada fiyat belli değil.

tatil turları,web tasarımı,haber sitesi,Bilgisayar Teknik Servis,Zyxel Firewall,Laptop Servisi,Notebook Servisi,firewall kurulumu,Dönüşüm Bilgisayar,Hp Server Destek,oyun indir,film indir,film izle,dizi izle,indirmeden izle,full oyun indir,mp3 dinle,müzik dinle
    En son fullbaz tarafından düzenlenmiştir: 05.12.2010 13:08

Benzer Başlıklar

1. bulut bilgi işlem teknik açıklaması
    antikedi tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 30.12.2009, 12:25
  2. bulut bilgi işlem oyun konsolu
    antikedi tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 30.12.2009, 12:24
  3. Yanıt: 0
    Son Mesaj: 29.11.2009, 03:51