5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Exclamation Grafik tablet yardım lütfen

Ben 14 yaşındayım ve animasyon, oyun flan çizimler üzerinde uraşıorm ama mouse la olmuyor. Grafik tablet almayı düşünüyorum ama aklımda bir sürü soru var. Mesela grafik tablete bakmadan ekranda çizim yapmak kolaymı, alışılabilinirmi? Ucu eskiyormuş ucu neden eskiyor ve nerden bulunur? Grafik tabletin üzerine , çizimi yaptığımız kağıdı koyup öyle geçirebilirmiyiz? Son olarak hangi grafik tableti önerirsiniz(benim gibi birine göre)? Eğer yorum için çizimlerimi videolarımı flan gostermem şartsa iki üç tane gösterebilirim

Elbette grafik tablete bakmadan çizim yapmak mümkün zaten başka türlü yapamazsın. Fare kullanırken fareye yada altındaki mousepad e bakmıyorsun. Tamamen ekrana bakarak kullanıyorsun.
    Ucunun eskimesine kafanı takma ucu eskiyince grafik tablet atılacak değil. O uçlardan hem yedek var hemde satılabiliyor. Asıl odaklanman gereken konu bence ne marka hangi boyutta hangi özelliklerde olandan alman gerektiği. Fareden daha kullanışlı daha zevkli daha hassas. Marka konusunda ben yardımcı olamam bilen arkadaşlarda daha güzel bilgi vereceklerdir. Yada nette biraz daha bakarsan zaten kafanda bişeyler oluşur. Grafikle uğraşıyorsan yada uğraşacaksan kesinlikle tavsiye ederim.

tavsiyenix için çok saolun teşekkür ederim. Marka bilen varsa lütfen solesin

Bir şey daha soracağım. Kalem tablete değdiği an çiziyor mu yoksa çizim moduna geçmesi için bi tuş varmı??. Önerileriniz varsa ekonomik yönden deilde tabletin hassasiyeti yönünden olursa sevinirim

Bir adet XP-Pen DECO 03 , bir adet de XP-Pen Artist 16 Pro grafik tabletim var. Photoshop CC programını kullanıyorum. Şu ya da bu seriyi seviyorum diyebileceğim bir seri yok. Genelde, o gün canım ne istiyorsa onu çiziyorum. Bazen bir fotoğraf, bazen bir film karesi, bazen iyi bir çizerin eseri ilham kaynağım oluyor ve kendimi çizmekten alamıyorum.

https://www.xp-pen.com

https://www.storexppen.com

Benzer Başlıklar

1. WACOM BAMBOO grafik tablet
    misim tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 11.11.2018, 10:19
  2. Yanıt: 1
    Son Mesaj: 19.01.2010, 19:34
  3. Grafik tablet seçimi
    denizhanyerel tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 11.06.2007, 03:03
  4. Grafik Tablet
    Aihsan tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 02.09.2006, 13:51
  5. Office XP ile Grafik Tablet kullanımı.
    eefraf tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 10.11.2003, 19:51

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •