Sayfa 1 / 2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    _KalpSiz_ Misafir

Varsayılan Sayfa Yönlendirme

Baştan söyleyim Asp.Net'e yeni başladık...
    Hoca ödev verdi :s
    Bir sayı oyunu iki arkadaş oynayacak 1.arkadaş ilk sayfada textbox a bir sayı girecek ve ikinci kişi index.aspx sayfasında onu bulmaya çalışacak .index 'im hazır ama
    ilk sayfada text box olacak boş bırakıldıgında "bu alan boş bırakılamaz." diye hata vermesi ve textbox içine her hangi bir sayı yazılıp butona tıklandıgında index.aspx e yönlenmesi lazım ve textbox a girilen sayı index.aspx'e geçecek . yani 2.oyuncu ilk sayfada girilen sayıyı , index.aspx sayfasında bulmaya calışacak. Biraz karışık oldu ama yardım eden olursa şimdiden çok teşekküler...

AriSoft Misafir

İlk olarak şundan başlayalım :
    Alanın boş bırakılmaması için - Toolbox'tan Validation sekmesi altındaki RequiredFieldValidator nesnesini sayfaya eklemelisin ve daha sonra properties'inden ControlToValidate özelliğini bul ve orada ilgili textbox'un id'sini seç o alan artık boş geçilemez.
    Sayfandaki butonun click özelliğine gir ve Response.Redirect("index.aspx?sayi="+txtSayi.Text+ ""); yaz. Burada index.aspx'den sonra koymuş olduğumuz ? işareti parametre vereceğimiz anlamına gelir "sayi" bir parametre ismidir sen buna istediğin ismi verebilirsin. txtSayi.Text de textbox'un dan gelen sayi değerini alacağımız ve sayi parametresine atayacağımız değer.

Bunu index.aspx sayfasından karşılamak için Request.QueryString["parametre_adi"].ToString() olarak kullanabilirsin. parametre_adi örneğin biz yukarıda sayi vermiştik onu belirtmen lazım.

_KalpSiz_ Misafir

çookkk teşekkür ederim dreamweaverde yapmam lazım onu söylemeyi unuttum
    En son _KalpSiz_ tarafından düzenlenmiştir: 12.06.2011 19:39

AriSoft Misafir

dreamveawer niye ? visual studio niye kullanmadığınızı anlayamadım.

_KalpSiz_ Misafir

Ben de anlamıyorum tam asp ye geçtik okul tatil oldu :s aslında hoca sayesinde çok geç kaldık dreamweaverda yapmam lazım

AriSoft Misafir

siz şimdi asp.net olduğuna eminsiniz dimi projenin, sakın asp ile yapılacak olmasın yani demek istedim visual studio'yu kurmadan asp.netdeki projenizi göremezsiniz. Ama asp de böyle bişey yok ister dreamweaver da yaparsınız, isterseniz başka bişey de ama ben size şu anda asp.net üzerinden yardım ediyorum ?

_KalpSiz_ Misafir

visual.studio kurulu ııs de tamam biz yeni başladık asp.net e anlattıgım gibi oyun yapmam lazım oyun kısmı tamam ama ilk sayfanın 2. sayfaya baglayamıyorum ve bunu dreamweaver da yapmam lazım hocanın tüm söylediklerini en basta yazdım teamviewer da yardım edebilir misin ?

AriSoft Misafir

Ben anladığım kadarıyla birşeyler yaptım bakın https://rapidshare.com/files/3274640...ft_-_Proje.rar buradan yaptığım projeyi indirin. Tam istediğiniz gibi olmazsa bile yardım etmem artık daha kolay olur.

_KalpSiz_ Misafir

Baktım teşekkürler ama hata veriyo tekrar kontrol edebilirmisin 11.satır

AriSoft Misafir

2 tane sayfa var birisi sayigirisi.aspx diğeri index.aspx sayfası ilk olarak bu sayfalardan sayigirisi.aspx'e gidilip sayı girilmesi lazım ve daha sonra bu sayfada sayı girişi yapıldıktan sonra otomatik olarak index.aspx sayfasına yönlendiriyor. index.aspx sayfasında da sayı girişi alanı var burda da tahmin edecek kişinin sayı girip button'a basması lazım daha sonra zaten kontrol çalışıyor. Sayıyı bulana kadar da ayrılmıyor sayfadan.

Ben bir hatamı farkettim hata şurda sayfa ilk olarak index.aspx'de çalışıyor fakat biz ilk olarak sayigirisi.aspx'e gitmemiz lazım. Kodumu yazmıştım fakat yanlışlıkla button'un click event'ında yapmışım siz bu kodu :

if (Session["sayi"] == null)
    {
    Response.Redirect("sayigirisi.aspx");
    }

alın ve index.aspx'deki :

protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
    {
    // buraya yapıştırın...
    }

Benzer Başlıklar

1. Php de sayfa yönlendirme nasıl?
    Intelligent tarafından PHP forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 15.08.2006, 23:13
  2. Opera'da sayfa yönlendirme?
    pesimist tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 05.03.2006, 03:04