5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Veritabanından gelen verileri toplama

Arkadaşlar bir pc toplama projesi yaptım. Donanımları ekliyorum fiyatlarınıda yazıyorum. Yani anakart islemci ram hdd vs.. adında tablolarım var, hepsinde id marka fiyat kolonları var. Bu parçaları birleştireceğim bir pc tablom var. pc tablosunda anakart islemci ram toplam_fiyat vs kolonlar var. Diğer donanım tablolarından dropdownlist ile bu kolonları dolduruyorum. Benim sorunum toplam_fiyat kolonunda. Ben bu kolonun seçilen donanımların fiyatına göre otomatik olarak dolmasını istiyorum. Bir türlü yapamadım. Şöyle bir sql komutu yazdım fakat olmadı. SQL komutlarını fazla bilmediğim için sorunu çözemedim. Yardımlarının bekliyorum..

Kod:
    SELECT (SELECT [fiyat] FROM [anakart] WHERE [marka] = @marka)+(SELECT [fiyat] FROM [islemci] WHERE [marka] = @marka)+(SELECT [fiyat] FROM [ram] WHERE [marka] = @marka)+(SELECT [fiyat] FROM [gpu] WHERE [marka] = @marka)+(SELECT [fiyat] FROM [hdd] WHERE [marka] = @marka)+(SELECT [fiyat] FROM [kasa] WHERE [marka] = @marka)+(SELECT [fiyat] FROM [psu] WHERE [marka] = @marka)+(SELECT [fiyat] FROM [monitor] WHERE [marka] = @marka) AS fiyat

Katılım Tarihi
    2007
    Yer
    Aydın / Didim

arkadasım tablolarını inner join kullanarak birleştirmelisin. inner join diye ararsan biraz bulursun zaten anlarsında. şuan kullandığın yöntemde tüm tabloları ayrı ayrı kullandıgın için fiyatlarını toplayamıyorsun. bunları birleştirdiğinde hepsi aynı yerde kullanılabilecek.
    CodeBehind

<< AMD FX8150 Black EDT + HD7770 >>

AriSoft Misafir

Ben kesinlikle birşey anlamadım, zaten donanım adında bir tablo var ve burada hepsinin fiyatı var pc adındaki tabloda ne olacak siz ayrıca bu toplanan parçaları kayıt mı etmek istiyorsunuz, biraz daha açarsanız sevinirim tablo birleştirmek sql komutlarıyla kolay birşey ama yapmak istediğinizi tam olarak anlayamadım.

4. Varsayılan

Her donanım tablosuna birkaç parça ve fiyatlarını ekliycez. ve büyük bir pc toplama tablom olacak bu tabloya donanımları diğer donanım tablolarından yararlanarak ekliycez. pc toplama tablosunda da toplam fiyat kolonu olacak bu kolona seçilen parçaların fiyatlarının toplamı otomatik olarak gelecek. Benim yapamadığım şey parçaların fiyatını otomatik yazdırmak.

inner join komutunuda araştıracağım teşekkürler.

AriSoft Misafir

1.tablo pc_bilesenleri tablosu "anakart, ram, ekran kartı"
    olması gereken kolonlar : id, donanim_adi

2.tablo donanımar "Asus M28 Anakartı" gibi.
    olması gereken kolonlar : id, marka, model, fiyat, bilesen_id

pc toplama sayfamız :

donanım seçimleri yapılacak
    bunun için ilk olarak donanımlar tablosunu bu sayfada çekmen gerekiyor ürünleri listeledin, fiyatları da zaten o tabloda olduğu için fiyatlarını da aldın. Seçimler yapıldı ve sen bunların toplam fiyatını bulmak için bir döngü kurman gerekiyor seçilen ürünleri hepsini toplam adında bir değişkende saklayıp döngüye giren her ürünü toplam'a eklemen gerekiyor, döngü bittikten sonra da pc_tablondaki toplam_fiyat kolonuna toplam adındaki değişkeni atarsın.

Benzer Başlıklar

1. asp ile veritabanından resim çekmek
    arinna tarafından ASP ve ASP.NET forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 04.04.2019, 23:53
  2. [vb.net] veritabanından kayıt silemiyorum
    yirmibininci tarafından Programlama Dilleri forumunda
    Yanıt: 13
    Son Mesaj: 01.04.2009, 18:50
  3. Asp de veritabanından çoklu arama...
    dangermt tarafından ASP ve ASP.NET forumunda
    Yanıt: 1