3 sonuçtan 1 - 3 arası sonuçlar

Question adres çubuğundaki duruma göre şart koşma ??

Arkadaşlar global.asax ile url rewrite yapıyorum ve projemde ingilizce rusça dil seçeneklerim var..

Normalde Açılış sayfası Türkçe ve orada herşey gayet düzgün çalışıyor..Sitenin ingilizce bölümü en klasörü içinde çalışıyor ve normalde o bölüme girince ürünler ve kategoriler vs ingilizce yükleniyor fakat sorun şurada başlıyor ingilizcedeki anasayfadan bir ürüne veya kategoriye tıklayınca modülü bulamadığı için gidiyor Türkçe bölümündeki modülü çalıştırıyor ve herşey Türkçeye dönüyor detaylar ve kategoriler bulunamıyor..

Sorunun kaynağı ise global.asax yapılandırmasındaki Context.RewritePath("~/Default.aspx", "", "ad=" + path[0] + "&id=" + path[1], true); bu bölüm..

Bu bölümü if şartı ile adres çubuğunda siteadi.com/en/ yazıyorsa Context.RewritePath("~/en/Default.aspx", "", "ad=" + path[0] + "&id=" + path[1], true);
    siteadi.com/ru/ yazıyorsa Context.RewritePath("~/ru/Default.aspx", "", "ad=" + path[0] + "&id=" + path[1], true);
    ...
    hiç biri değilse dil belirtilmemişse Context.RewritePath("~/Default.aspx", "", "ad=" + path[0] + "&id=" + path[1], true); i kullan şeklinde yapılandırmam gerekiyor..

Bunu nasıl yapabilirim lütfen yardım edin...

AriSoft Misafir

Türkçeye de bir klasör oluştur /tr şeklinde

global.asax dosyasındaki ilgili alana

Request.RawUrl ile alınan url yolunu dosyayolu değişkenine atamış olarak kullanıcam, sen istediğin değişkene atayabilirsin.
    if(dosyayolu.IndexOf("/tr/") == -1 && dosyayolu.IndexOf("/ru/") == -1)
    {
    Context.RewritePath("~/en/Default.aspx", "", "ad=" + path[0] + "&id=" + path[1], true);
    }
    ...
    diğer şartlarda buna göre devam et. Kesin çözüm diyemem ben böyle bir yöntem buldum dene bakalım.

Thumbs up Eyvallah hocam sağolasın ben bugün halletti sorunu..

Dediğin yola yakın bir yöntemle çözdüm sorunu..Buraya yazam da başka takılan olursa işini görsün
    if (dosyayolu.IndexOf("/en/") != -1)
    {
    try
    {
    if (System.IO.Path.GetExtension(dosyayolu) == ".html")
    {
    string[] path = System.IO.Path.GetFileName(dosyayolu).Split('-');
    Context.RewritePath("~/en/Default.aspx", "", "ad=" + path[0] + "&id=" + path[1], true);
    }
    }
    catch { }
    }
    burada en yazan yerler değiştirilerek ne kadar klasör varsa yazılarak sayı artırılabiliyor...

Benzer Başlıklar

1. adres çubuğundaki adresleri silme
    amanbee tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 09.06.2015, 09:16
  2. Adres çubuğundaki URL 'yi değiştirme!
    calbish tarafından Web Geliştirme forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 27.11.2008, 10:06
  3. adres çubuğundaki adresleri silme
    sdtrdnc tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 10.09.2007, 15:32
  4. adres çubuğundaki ikon..
    desTRoyer tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 18.07.2005, 22:58
  5. adres çubuğundaki POPUP sorunu?