Sayfa 1 / 2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Exclamation Acer Onboard grafik kartını kullanıyor nasıl pasif hale getireceğim(Acil yardım)

Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcılarında ilk olarak intel hd graphic ve nvidia geforce gt420m olarak iki tane kart ismi yazıyor(İkiside aktif). Gta IV ve bir çok oyunda grafik kartı olarak intelin kartını kullanıyor (128mb pehhh ) gta ıv a girdim grafik bölmünde grafik ayarlarını arttıramadığımı gördüm 128 mb sınır var araştırdım ve bilgisayarın oyunlarda ve herşeyde 128 mb lik kartı kullandığını gördüm. Aygıt yöneticisinden intel hd kartını iptal edince ekran kararıp kalıyor güç planı ayarlarında yüksek performans secili olmasına rağmen intel kart kullanıyor her oyunda herşeyde oyunlarda yüksek performanslı nvidia işlemcisini şectiğim halde hağlenn 128 mb olarak kullanıyor ekran kartını Güçlü ekran kartı oldugu halde kullanamıyorum berbat birşey bu.(güçlü ordumuz olduğu halde töröre birşey yapamamak gibi birşey bu )

Alıntı Orijinalini Gönderen: murat5038 Mesajı Görüntüle
    kardeşim optimus da nvidiayı aktif etmek için bir sürü cevaplarım ve cevaplar var. Bunun en doğru şekilde ilerlemesi için driverin doğru olduğundan emin olmak kesinlkle önemlidir.Araştırıp ektif etmeyi yapın sonra olması lazım olmaz ise yaptığınız işlemlerde veya driverinizde problem vardır.Leptopunuzun modelini tam olarak yazmanız ve doğru yazmanız işletim sisteminide bildirmeniz gerekmekdedir bize.
    ilginize teşekkürler sistem bilgilerini yazıyorum Driver la ilgili sorunum yok sanırım çünki ekrana sağ tıkladığımda Nvıdıa denetim masası çıkıyor oradan 3d ayarı vesaire ayarlıya biliyorum.
    Sistem bilgilerini yazıyorum.Yardım ederseniz minnettar olacağım.

Acer Aspıre 5742
    intel core i5-460M işlemci
    15.6 Hd led LCD
    NVIDIA GeForce GT 420 Ekran kartı
    3 gb DDr3 ram
    320 gb HDD

model pew 71 diyor internete cep telini bağlayıp girdiğim için sorun yaşıyorum...

a pardon 5742G

özür dilerim

İsletim sistemi windows 7 64 bit leptop modeli Acer ASPIRE 5742G
    Ekran kartı(Nvıdıa Ge Force GT-420 2gb ekran kartı) intel i-5 işlemci(i5-460m)
    Ekran kartını intel hd graphicps olarak görüyor ama eskiden Nvıdıa GeForce gt 420 2gblik olanı görürdü :S

Gerekli adımları uygulayıp size tekrar döneceğim ilginize teşekkürler 1 gb kotalı telefon internetiyle o solediklerinizi indirmek bi hayli zor olacak...

bişer sorucam intel hd ile ve nvıdıa ile ilgilli herşeyi kaldırdım da intel le ilgili şunlra kaldı kaldırayımmı

Uploaded with ImageShack.us

indirmeyi denedim inanırmısın 1 mb yi 10 dk da indiriyor. Farklı bir yolu varmı biostan filan biosa f2 ile girmeyi denedim fakat pek birşey yoktu...

Nvidianın driwerını indirdim ve böyle birşeyle karşılaştım.

Uploaded with ImageShack.us

Benzer Başlıklar

1. biostan onboard ekran kartını etkin hale getirme
    yngwie_ta tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 10.12.2010, 21:02
  2. onboard ekran kartını nasıl kullanırım
    gokhan1903 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 13.10.2010, 14:56
  3. ekran kartını onboard anakarta nasıl tanıtabilirim
    BURKY tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 13.02.2010, 13:42
  4. Yardım, Pencere içerisindeki "klasörler" seçeneğini pasif hale getirme !..
    _clipper_ tarafından Windows'u Kişiselleştirme forumunda
    Yanıt: 11
    Son Mesaj: 24.11.2008, 02:21
  5. Linux'te grafik kartını nasıl tanıtırım
    free_golyat tarafından Linux forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 30.10.2003, 13:38

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz