Sayfa 1 / 2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Harddiski Post Ekranında geç görüyor

Merhabalar,
    2. ve aynı zamanda datalarımın bulunduğu 250 GB Sata harddiskime dün dvd den film kopyalarken birden kopyalama işlemi takıldı, mouse ve klavye çalışıyordu ama hiçbirşey yapılamıyordu donup kaldı bilgisayarım. Yeniden başlattığımda bahsettiğim harddiski Post ekranında hemen bulunurdu, şimdi 25-30 saniye bekletiyor, açıldıktan sonra harddiski içindeki bir klasöre tıkladığım zaman inanılmaz yavaş açılıyor, oyuna girdiğim zaman ise dünyadaki ilk bilgisayarla oynuyormuşcasına yavaş ve takılarak oynanıyor. Sata kablosunu, sata portunu değiştirdim ama hala sorun aynı.
    Ayrıca bilgi: Dvd ve 1. Harddiskim IDE veriyoludur.
    İkiside 2 ayrı IDE kablosuyla master olarak bağlı. Önceden de böyleydi hiç bir problem yoktu, taki dün filmi kopyalayıncaya kadar.
    Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

ama farklı data kablosu ile denemiştim yine sonuç aynıydı. Ama hdtune programını bir deneyeyim eve gittiğim zaman.
    Onlar normal ise sizce başka neler olabilir sorun?

@dabbe özel mesajlarını açabilir misin acaba ?

Peki o zaman. ara power kablosu ile çalştırsam bir sıkıntı olmaz sanırım değil mi?

moleyden kastını tam bilmiyorum malesef. Bahsettiğim ide power kablosunu sata powera dönüştüren kablo

Kendime pc konusunda güvenirim, pc bakım işi de yapıyorum ama bunu bilmiyordum
    Şimdi deme ki madem burda ne işin var terzi kendi söküğünü dikemiyor
    En son bewaRe tarafından düzenlenmiştir: 05.04.2012 14:30

haklısın gerçekten
    Şuan işyerindeyim eve gittiğimde söylediklerini deneyeceğim bir kez daha. Ama son bir sorum olacak.
    Buradaki abi Hard format atmamı önerdi, kesin bir çözüm değil ama yedekleyip hard format atmayı deneyebilirsin dedi. En son çözüm onu denesem mantıklı olur mu sence?

Alıntı Orijinalini Gönderen: dabbe Mesajı Görüntüle
    sistem açılışındaki kontrolde gecikmesinden dolayı formatla çözülecek bir durum olduğunu düşünmüyorum... kötü habere hazır ol birde başka sata portunda denemiş miydin? BIOS'u resetle birde...
    Gelecek için kendimi yavaş yavaş hazırlıyorum zaten ama belki kurtartma yolu vardır diye uğraşıyorum
    Başka sata portta denedim,
    Bios varsayılan ayarlara çekince de aynıydı dün akşam. Anakartım Biostar P4M900-M7 FE. Bios sürümü şuanda güncel yani.

Malesef yeni disk alma durumum yok. Bu diski de arkadaşımdan almıştım.
    bu smart testi önerdiğin program ile mi yapacağım peki

Umarım öyledir patlasa çoktan patlardı yani.
    Akşam söylediklerinin hepsini deneyeyim, duruma göre tekrardan konuya yazacağım. İlgine teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

1. Pc Post ekranında kilitleniyor yardım !!
    SpritCrusher tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 12
    Son Mesaj: 23.09.2011, 02:24
  2. post ekranında işlemci yazmıyor yardım edermisiniz
    muratahmetbeyoglu tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 10.11.2010, 13:22
  3. PosT hatası
    MeSHaN tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 14.07.2008, 12:31
  4. Post Ekranında Donma