3 sonuçtan 1 - 3 arası sonuçlar
  1. Exclamation Win Server 2003 Badmail klasörü sorunu

Sevgili uzman arkadaşlar,

Windows Server 2003 işletim sistemli VPS sunucumla ilgili ciddi bir sorunum var. Bir süre önce sunucumun hard diskinin aniden dolduğunu farkettim. Diski dolduran klasörün de C:/Mail Enable/Bad Mail klasörü olduğunu farkettim. İçerisinde her biri 2-3 kilobyte lık yüzbinlerce dosya vardı. Onları bir şekilde silip yer açmayı başardım ama bu klasör sürekli dolmaya devam ediyor. Mai uzantılı dosyalar diski doldurmaya devam ediyor. 3-5 saniyede bir 8-10 tane mail geliyor. Bu klasörün dolmasını engellemek için ne yapmam gerekir.

Sunucumda 15 tane site var. Bir ara ayarları kurcaladım. Sunucu çalışmaz hale geldi. Firmadan teknik destek aldım. E-posta kullanıcılarından birinin spam mailler gönderdiğini söylediler. Loglara bakarak bunu tespit etmem gerektiğini ve o -e-posta hesabını engellememi söylediler. Ama bu işlemi de nasıl yapacağımı bilmiyorum. Loglar çok karışık görünüyor. E-postanın geldiği sunucu adreslerini de görüyorum ama bunları nasıl blocklayacağımı bilmiyorum.

Lütfen yardımcı olun.. Şimdiden teşekkürler...

Alıntı Orijinalini Gönderen: blackstick Mesajı Görüntüle
    Sevgili uzman arkadaşlar,

Windows Server 2003 işletim sistemli VPS sunucumla ilgili ciddi bir sorunum var. Bir süre önce sunucumun hard diskinin aniden dolduğunu farkettim. Diski dolduran klasörün de C:/Mail Enable/Bad Mail klasörü olduğunu farkettim. İçerisinde her biri 2-3 kilobyte lık yüzbinlerce dosya vardı. Onları bir şekilde silip yer açmayı başardım ama bu klasör sürekli dolmaya devam ediyor. Mai uzantılı dosyalar diski doldurmaya devam ediyor. 3-5 saniyede bir 8-10 tane mail geliyor. Bu klasörün dolmasını engellemek için ne yapmam gerekir.

Sunucumda 15 tane site var. Bir ara ayarları kurcaladım. Sunucu çalışmaz hale geldi. Firmadan teknik destek aldım. E-posta kullanıcılarından birinin spam mailler gönderdiğini söylediler. Loglara bakarak bunu tespit etmem gerektiğini ve o -e-posta hesabını engellememi söylediler. Ama bu işlemi de nasıl yapacağımı bilmiyorum. Loglar çok karışık görünüyor. E-postanın geldiği sunucu adreslerini de görüyorum ama bunları nasıl blocklayacağımı bilmiyorum.

Lütfen yardımcı olun.. Şimdiden teşekkürler...
    2 ay önce kan ter içinde bırakmıştı bu durum beni.Bildiğimiz mail bombardımanı işlemi.Lise öğrencileri arasında oldukça revaçta şu anda.Mail server üzerinden ip veya e-mail hesabını öğrenmeniz gerekiyor.Gerisi oldukça kolay.Yönetim paneli üzerinden engelleme yapabilirsiniz.Veya gelişmiş bir firewall desteği varsa benzeri bir yazılım üzerinden de yapabilirsiniz.Ama bunun için IP adresine ihtiyaç duyacaksınız.Eğer mail enabled standard sürümü ise yetersiz bir yazılım diyebilirim.PRO sürümü kullanırsanız daha başarılı olursunuz.Hatta ilk fırsatta 2008 R2 sürümüne terfi edin.Kullanıcıyı devre dışı bırakıp Pc üzerinde virüs/trojan taraması yaptırın kolay gelsin.
    UltraDekstop & HP G6 2176 et & Samsung S3

Lise öğrencileri yapıyorlardır

Benzer Başlıklar

1. Server 2003 internet sorunu
    yirmikirk tarafından Windows 2000/2003/2008 Server forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 09.07.2010, 16:45
  2. windows server 2003 std edition uzak bağlantı sorunu
    promerdem tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 16.09.2009, 14:56
  3. windows server 2003 yazlılım sorunu