7 sonuçtan 1 - 7 arası sonuçlar

Thumbs up Port Açamıyorum (YARDIM)

ZyXEL P-660RU-T1 v3

Pirelli A226G

Arkadaşlar yukarıdaki 2 modemde bende mevcut. Ancak bu modemlerde port açamıyorum. Önceden UsRobotics markalı modem kullanıyordum. Modelini hatırlamıyorum ,onda çok rahat bir şekilde port açıyordum. Ne yazıkki Pirelli ve ZyXEL markalı modemlerde port açamıyorum.

Portun nasıl açıldığını biliyorum. İnternette adım adım videolu ve resimli gösteren siteler var. Herşeyi doğru yaptığımdan eminim.Aşağıdaki maddeleri uyguladım...

* Güvenlik duvarını kapattım.
    * Güvenlik duvarından port girişi yaptım.
    * Anti-virüs programını kapadım (Nod32)
    * Yerel İP sabitledim.
    * Hatta statik modem ip bile satın aldım. (buna gerek yok aslında)

Eskiden açıyordum şimdi açamıyorum. O zamandan bu zamana değişen 3 şey var...

1- win xp kullanıyordum şimdi win7 kullanıyorum.

2- UsRobotics markalı modem kullanıyordum şimdi Pirelli veya ZyXEL

3- TTNET abanoseydim şimdi Koçnet BİRİ

Bu maddelerden hangisi veya hangileri yüzünden şu anda port açamıyor olabilirim.

En son erenzeren tarafından düzenlenmiştir: 27.04.2012 20:38

Öncelikle merak tetiğim port açıp, açamadığınızı nereden test ettiğiniz. Eğer port açma konusunda her adımı doğru uyguladığınızdan eminseniz (genelde en fazla hata bilgisayar ip'si-port eşleşmesinde yapılır), bunun bir diğer sebebi de internet servis sağlayıcınızın ilgili port'ların açılımına izin vermiyor olması olabilir. Böyle bir durum söz konusuysa port numaralarını değiştirmeyi deneyiniz.

Port açıp açamadığımı bu siteden kontrol ediyorum :http://ip-adresim.net/araclar/acik-portlar

PFPortChecker eskiden bu programı kullanırdım ama artık yüklenmiyor.Zaten portu açmayı becersem oyun kurabilicem. War3 DOTA oynuyorum host olmak için UDP-TCP 5900 numaralı portu açmam lazım.

Herşeyi doğru yaptığımdan eminim. İp olarakda cmd/ipconfig yazınca çıkan ip yi yazıyorum. Onlarda doğru yani. SOrun nerde bulamıyorum.

Bu durumda tek mantıklı açıklama, ISP'nizin ilgili portları bloklamış olabileceği. Eğer port numaralarını değiştirmek mümkünse, 5900 yerine başka bir port deneyin.

5-6 tane demene yaptım başka portlarda. Onlarda kapalı olarak gözüküyor. http://ip-adresim.net/araclar/acik-portlar bu siteden sende bir kontrol edebilirmisin bakalım doğru gösteriyor mu açık-kapalı portları. Gerçi açabilsem oyun kurarım insanlar girebiliyorsa açılmış demektir.

''Bu durumda tek mantıklı açıklama, ISP'nizin ilgili portları bloklamış olabileceği.''

Bu ne demek tam olarak ne yapmam lazım ?

2- UsRobotics markalı modem kullanıyordum şimdiPirelli veya ZyXEL

Bu maddelerden hangisi veya hangileri yüzünden şu anda port açamıyor olabilirim.

Bu soruya bir cevap verirmisiniz lütfen sorunun kaynağını bulmam lazım
    En son erenzeren tarafından düzenlenmiştir: 29.04.2012 10:15

Bu soruya bir cevap verirmisiniz lütfen sorunun kaynağını bulmam lazım

7. Varsayılan Kardeş Ben yaptım

Alıntı Orijinalini Gönderen: erenzeren Mesajı Görüntüle
    ZyXEL P-660RU-T1 v3

Pirelli A226G

Arkadaşlar yukarıdaki 2 modemde bende mevcut. Ancak bu modemlerde port açamıyorum. Önceden UsRobotics markalı modem kullanıyordum. Modelini hatırlamıyorum ,onda çok rahat bir şekilde port açıyordum. Ne yazıkki Pirelli ve ZyXEL markalı modemlerde port açamıyorum.

Portun nasıl açıldığını biliyorum. İnternette adım adım videolu ve resimli gösteren siteler var. Herşeyi doğru yaptığımdan eminim.Aşağıdaki maddeleri uyguladım...

* Güvenlik duvarını kapattım.
    * Güvenlik duvarından port girişi yaptım.
    * Anti-virüs programını kapadım (Nod32)
    * Yerel İP sabitledim.
    * Hatta statik modem ip bile satın aldım. (buna gerek yok aslında)

https://www.youtube.com/watch?v=S5AUFz5-hKg&t=19s
    Burdan yt kanalıma gel zyxel mdoem benimkid eherşey ayrıntılı abone olmayı ve like atmayı unutma

Benzer Başlıklar

1. Port açamıyorum.
    noxone tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 25.03.2011, 19:57
  2. port açamıyorum acil yardımmm
    mcym tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 10.06.2010, 00:13
  3. Modemimde 27015 Nolu Port Açamıyorum ( Netmaster Ttr 101 )
    STuN tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 30.01.2008, 18:00
  4. Port açamıyorum
    XxXapproachateXxX tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 15.07.2005, 16:50
  5. Port açamıyorum
    dejavu01 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 05.12.2004, 01:01

Gönderim İzinleri