8 sonuçtan 1 - 8 arası sonuçlar

Varsayılan 'Bu Bilgisayar Orijinal Windows Çalıştırmıyor' Uyarısı

son 3-4 gündür;gün içinde 4-5 kere aldığım uyarı ,sorunu çevrim içi çöz kısmını tıkladığımda direk microsoftun sitesine yönlendiriyor oradada windows orjinal değil yazıyor amma velakin laptopun altında ürün anahtarı var ve microsoft security essentials yüklü bu uyarı neden alıyorum ve ne yapmam gerekli sizce ?
    Birde laptopu alalı neredeyse 7-8 ay oldu ve son 3-4 gündür uyarı alıyorum eğer orjinal değilse daha önceleride bu uyarı yı almam gerekmezmiydi.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Ankara

Başlat'taki arama kutusuna Windows'u etkinleştir yazıp yukarıda çıkınca tıklayın. Açılan pencereden windows'unuz için orijinal diye yazıp yazmadığını kontrol edin, etkinleştirme işlemi yapılmamışsa yapın.

Hala sorun düzelmediyse; muhtemelen çevrenizden bir işgüzar sizin ürün anahtarınızı kendi bilgisayarında kullandığı için elinizdeki anahtar Microsoft'un kara listesine girmiş. Aşağıdaki numarayı arayıp anahtarınızı tekrar orijinalleştirebilirsiniz fakat sizden başka kullanan varsa onu engellemeden tekrar aynı duruma düşersiniz.

Microsoft Destek, Ürün Etkinleştirme Yardım
    Saatler: Hafta içi 09:00-19:00, Cumartesi 10:00-18:00, resmi tatiller hariç
    Telefon: 0 800 211 39 39

Alıntı Orijinalini Gönderen: DETONATOR Mesajı Görüntüle
    Başlat'taki arama kutusuna Windows'u etkinleştir yazıp yukarıda çıkınca tıklayın. Açılan pencereden windows'unuz için orijinal diye yazıp yazmadığını kontrol edin, etkinleştirme işlemi yapılmamışsa yapın.

Hala sorun düzelmediyse; muhtemelen çevrenizden bir işgüzar sizin ürün anahtarınızı kendi bilgisayarında kullandığı için elinizdeki anahtar Microsoft'un kara listesine girmiş. Aşağıdaki numarayı arayıp anahtarınızı tekrar orijinalleştirebilirsiniz fakat sizden başka kullanan varsa onu engellemeden tekrar aynı duruma düşersiniz.
    yazdığın işlemi yaptım 'etkinleştirme başarılı oldu' yazıyor ,sorun çözüldü heralde ?
    teşekkürler

yine aynı uyarıyı almaya başladım windows etkinleştir işlemini yapıyorum etkinleştirme başarılı başarılı oldu yazıyor ama tekrardan aynı uyarıyı almaya devam ediyorum ,tekrar yapıyorum aynı işlemi 'başarılı oldu' yazıyor ama yine az önce o uyarıyı aldım

Alıntı Orijinalini Gönderen: confickerbelasi Mesajı Görüntüle
    nasıl kurucam e-mail adresimle giriş yaptım ondan sonrasını pek anlayamadım ing dil var

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Ankara

Alıntı Orijinalini Gönderen: bitbilsev Mesajı Görüntüle
    yine aynı uyarıyı almaya başladım windows etkinleştir işlemini yapıyorum etkinleştirme başarılı başarılı oldu yazıyor ama tekrardan aynı uyarıyı almaya devam ediyorum ,tekrar yapıyorum aynı işlemi 'başarılı oldu' yazıyor ama yine az önce o uyarıyı aldım
    Müşteri hizmetlerini arayın.

Alıntı Orijinalini Gönderen: confickerbelasi Mesajı Görüntüle
    Orijinal lisansı olan birine 90 günlük deneme sürümü kullanmasını mı öneriyorsunuz!

Alıntı Orijinalini Gönderen: dabbe Mesajı Görüntüle
    bence müşteri hizmetlerine başvurması daha mantıklı...
    daha mantıklıda ne sabit telden nede cepten 0800 lü hatlar aranmıyor dımdızlak kaldım ne yapıcam şimdi ben ,ne biçim iş bu şimdi.

aynı sorun bendede vardı sonunda çözümü buldum sorun windowsun KB97103 kodlu güncelleştirmesinden kaynaklanıyor bunu silince sorun kalmıyor önce denetim masası > programlar ve özellikler > sol üstte yüklü güncelleştirmeleri görüntüle seçeneğine tıkla buradan Microsft Windows (KB97103) için .... bunu bul sağ klik kaldır bilgisayarı yeniden başlat windows yapılandırıldıktan sonra sorun kalmayacaktır ama otomatik güncelleştirmedeyse kendisi otomatik olarak tekrar yükleyeceğinden otomatik güncelleştirmeleri kapa istersen arada kendin güncelleştir ama KB97103 kodlu güncelleştirmeyi yükleme

Benzer Başlıklar

1. Bilgisayar DVD -CD Çalıştırmıyor.
    Berkay1993 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 29.08.2011, 18:43
  2. Windows 7m Orijinal mi?
    can5567 tarafından Windows 7 forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 25.03.2011, 21:58
  3. Orijinal Windows XP Professional CD'si lazım; Lütfen yardım.
    savaskanar tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 06.11.2010, 23:18
  4. Pc windows programlarını çalıştırmıyor yardım!!!
    sonofbeaches tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 13.05.2009, 18:27
  5. Yanıt: 12
    Son Mesaj: 16.01.2005, 14:21

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •