Sayfa 1 / 2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Pc donup kalıyor.. !

S.a arkadaşlar aradım taradım ama işni içniden çıkamadım ben ram olarka düşünüyorum aam aklıma birde ekran kartı veya cpu'nun havadan doalyı çok ısınacağı geliyor.

Pc açınca donup kalıyor hiçbirşey oynamıyor yada biraz oynuyorum sonra donup kalıyor yada açılırken donup kalıyor şimdi en yüksek oyunum metin2 başka yok pc de fazla program yükl üdeğil. şimdi birde sistem özelliklerini anlatayım;

128 mb gforce 5200 ekran kartı
    768 mb ram(512 mmb tek kanallı-256 mb pc3200)
    inetl 865perl anakart
    cpu 2.99 olması lazımdı.
    "Buyur Allah’ım buyur işte kapına geldim, buradayım Senin eşin ve benzerin yoktur Bütün hamdler, şükürler yalnızca sanadır ve mülk senindir "

Dostum sıcaklıklardan şüpheleniyosan aida 64 programını indirip kontrol edebilirsin aslında.

3. Varsayılan

Tşk ederim cevap için sanırım bu program derecesini mi ölçüyor?
    "Buyur Allah’ım buyur işte kapına geldim, buradayım Senin eşin ve benzerin yoktur Bütün hamdler, şükürler yalnızca sanadır ve mülk senindir "

Alıntı Orijinalini Gönderen: avukat351 Mesajı Görüntüle
    Tşk ederim cevap için sanırım bu program derecesini mi ölçüyor?
    Evet sistem özelliklerini ve sıcaklıklarını gösterir. Speccy de aynı işe yarar, onu da kullanabilirsiniz: http://www.tamindir.com/speccy/
    Ekran görüntüsü alıp buraya koysanız iyi olur, sıcaklığın fazla olup olmadığını söyleriz.

Bana sorun sıcaklıklardan değil de RAM'in az olmasından kaynaklanıyor gibi geliyor. Arkaplanda çalışan gereksiz programları kapatabilirsiniz. Çalıştır'a msconfig yazın, Başlangıç ve Hizmetler sekmesinde gereksiz olduğuna emin olduklarınızı kapatın (Hizmetler'i kapatırken "Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" seçeneğini işaretleyin ve bilmediğiniz bir şeyi kapatmayın.)

Onun dışında sistem bakım programları kullanabilirsiniz:
    Ccleaner: http://www.tamindir.com/ccleaner/
    Disk birleştirici Auslogics Disk Defrag: http://www.tamindir.com/auslogics-disk-defrag/

Hiçbiri işe yaramazsa sisteminizi zararlı yazılımlar için taratın: http://www.tamindir.com/malwarebytes-anti-malware/ (Sadece tarar, gerçek zamanlı koruma sağlamaz.)

Ağır bir antivirüs kullandığınızdan da kaynaklanıyor olabilir. Hangi antivirüsü kullanıyorsunuz?

cok ısınırsa pc donup kalmaz bilgisayarını yüke sokan progrmlar vardır arka planda calısan yada sistem dosyalarında eksiklik vardır

sorun yazılımsal olarak göründü bana ama sıcaklık değerlerine bakıp yorum yapmak daha mantıklı tabiki...
    Amd Buldozer 4100--Gigabayt 990XA-ud3---MSI 6850 cyclone---Samsung HD103SJ 32mb cache--128gb Sandisk ssd -Dark Orion 600wkasa---8gb(4x2)ram 1600mhz cl9---Corsair H100 işlemci soğutucu

6. Varsayılan

şimdi öncelikle antivirüs avast kulalnıyorum ve birde frewall olarak ashampoo bunu dışında birde ıdamn var onuda yeni yükeldim başka birşey yok birde şu sıcaklığa bakalım, ram azlığı denildi gitti bir tane 1 gb lik kingston taktım yinede aynısını yaptı ? şimdi maznarayı bende ögrdüm hardisk ne kadarda çok ısınmış öyle :S

http://b1208.hizliresim.com/10/7/bkrhk.jpg

http://b1208.hizliresim.com/10/7/bkrtx.jpg
    En son avukat351 tarafından düzenlenmiştir: 07.08.2012 00:39 Sebep: eksik :)

sıkıntı sıcaklıkdan kaynaklı sıcaklıgı düşürdüğünüz an sorun çözülür gibi duruyor pc yi temizlemiyorsanz uzun zamandır temizleyin termal macun yenileyin..bunlarda faydalı olmazsa laptopsa ek bi sogutucu alın kasa ise ek bi fan belli bi süre çözüm olarak görülebilir
    Amd Buldozer 4100--Gigabayt 990XA-ud3---MSI 6850 cyclone---Samsung HD103SJ 32mb cache--128gb Sandisk ssd -Dark Orion 600wkasa---8gb(4x2)ram 1600mhz cl9---Corsair H100 işlemci soğutucu

8. Varsayılan

sıcaklıkda hangisinni sıçaklığı hardsk mi cpu mu ve macun derken diş macunu oluryormu ksıacası hangsine fan takayım erkan kartında var.

bizim ekran kartındaki fan miniminnacıktı ve ısınma olayı "yanıyor arkadaş" derecesindeydi, kasmaları anlatamamneyse o minik fanı çıkarttık standart fanlardan birini taktıktan sonra muazzam ısı farkı oldugunu gördük yani taktığımız fan iyi soğutmaya başladıo buluştan yola çıkarak bir de sabit harddiske fan taktık soğutma işlemi yine başarılıtavsiye ederim

10. Varsayılan

şimdi birde donduktan sonra kaptıyorum sonra bir daha açılmıyor pc açılıyor herşey çalışıyor ama mönitöre ekran göelmiyor götünyü gelmiyo tam geldi derken windows kısmında donuyor ekran kartını değiştim ramları değitim 1.768 yaptım etherneet kartını değiştim boos pinlini değiştim hardisk değiştim dvd çıkardım engelliyor diyo belki yok yinede olmadı acaba mönitördemi sorun var ? bu nasıl bir sorundur anlamıyorum.

Benzer Başlıklar

1. Mouse Donup Kalıyor
    velona77 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 05.09.2011, 12:08
  2. farem donup kalıyor :(
    hsncabar1 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 18.05.2009, 17:34
  3. PC ' m Donup Kalıyor ..
    SanTieG0 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 7