4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Post BilgisayarMüh. 1.sınıf Çalışma Tekniği

merhaba ben erzurum atatürk üni. bilgi.müh. 1.sınıf öğrencisiyim.Bu seneden sonra yüzde 100 ingilizce olcakmış hazırlık okumuyorum ve yüzde 100 türkçe Bizdeki dersler ; genelkimya 5ders , matematik 5 ders, fizik 5 ders, bilgisayar müh. giriş 2 ders , ve en önemli ders burada MATLAB görüyruz Prog.Yazılım 5 ders .. Hem kalifiye bilgisayar müh. olmak istiyorum hem de agno diyolar tamda bilmiyorum 4 üzerinden en az 3 yapmam gerek..Sorum tecrübeli abilerime..Acaba günlük ne kadar çalışmalıyım veya hangi derslere daha fazla önem vermeliyim..Konuyu sürekli takip edicem ..

2. Varsayılan

1. sınıftasın madem , sana 4 sene boyunca derslerinde yardımcı olacak dili/dilleri başta bir öğren. Bu dil büyük ihtimalle c/c++ olacaktır. Daha önce programlama mantığını , algoritma nedir , mantığı nasıl çalışır bu gibi şeyleri kavraman ve sık sık alıştırma yapman gerekir. Gerekirse bir kodu 50 defa yaz ama kavra. Daha sonra c/c++ gibi ya da her ne dilde gösterilmişse yeni dile geç. Kendine bir alan belirle , o alanla ilgili hangi programlama dilleri kullanılıyor , hangilerinin ne gibi avantajları/dezavantajları var onları öğren. Java/.Net kesinlikle öğren. En azından birinde üst seviyeye gelmeye çalış. WEB teknolojilerini takip et. Mobil çok yükselmekte olan ve geleceği olan bir alan , kesinlikle bu konuda araştırmalar yap. Güvenlik ile ilgili makaleler oku , bloglar takip et. Kendine bir blog mutlaka edin. Arada bir de olsa bir şeyler paylaşmaya çalış. Çünkü bir şeyler paylaşırken araştıracaksın ve öğrenmiş olacaksın. Derslerini ihmal etme , bu ne işime yarar ya deme. Sen anlamasan da bir yerlerde bir işine yarayacak. En önemlisi sürekli kendini geliştir. Uygulama üret. Basit de olsa , sıradan da olsa , aynı örnekten 100 tane de olsa o uygulamayı yap. Yap ki elinde bir şeyler olsun. Yapabildiğinin tadına var. Ve daha sonra belki onları geliştirme fırsatına sahip olabilirsin. Belki de ordan oraya derken aklına güzel bir fikir gelir ve çok güzel yerlere gelebilirsin.

Son söz : Çok çalış. Ve hayal bile edemeyeceğin kadar güzel bir hayatın olsun

Göreceğn kadar görmediğin programlarda önemlı yenı nesil vb.net java son sürüm kullanıyor sen bunlara ağırlık ver ama yorulma ben çok yoruldum kolay gelsin .

Teknolojilere kafanı takma. Lazım oldukça kullanırsın ve zaten bi teknoloji de ancak kullanıldıkça öğrenilebilir. O yüzden algoritma mantığını geliştirmeye bak bence.

Benzer Başlıklar

1. Rc-4 Şifreleme Tekniği
    xdesberadox tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 26.02.2010, 20:12
  2. Genel Overclock Tekniği
    ahmetozkangil tarafından Overclock ve Modifikasyon forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 20.04.2008, 21:45
  3. Bir p2p programının çalışma prensipleri ve çalışma modeli
    Alf52 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 09.10.2005, 20:16
  4. html de her çözünürlükte çalışma ve her browser da çalışma.
    gokturk tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 07.03.2005, 09:56
  5. Mix Tekniği - I ?
    yeniden_pasatorunu tarafından Windows İpuçları forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 20.10.2004, 17:06

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz